Komunikaty PR

Radosław Kotarski i IGO gośćmi cyklu Premiera online

2022-11-14  |  11:03
Biuro prasowe

Bohaterami spotkań z cyklu Premiera online w tym tygodniu będą Radosław Kotarski i IGO. Pierwszy z nich zaprezentuje debiutancki zbiór opowiadań, a drugi – oczekiwany solowy krążek. Ponadto, w salonach Empik w Warszawie i Krakowie będzie można spotkać Zuzę i Tolę Grupę. Autorki „Zaksiążkownika” wezmą udział w sesjach autografów.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Radosław Kotarski – poniedziałek, 14 listopada, godz. 18:00

Radosław Kotarski prezentuje pierwszy w swym dorobku zbiór opowiadań „Mężczyzna, który uderzy dziecko” (Wydawnictwo Altenberg). Jakie refleksje i inspiracje towarzyszyły mu podczas pisania? O tym opowie podczas spotkania z cyklu Premiera online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. 

Codziennie mijamy ludzi spieszących się do swoich spraw. Jemy obok nich obiad w tej samej restauracji, siedzimy z nimi w jednym samolocie, przytrzymujemy im drzwi, wchodząc do budynku. Chociaż są ledwie mignięciami, prowadzą złożone życie. Mają swoje pragnienia, dziwactwa, problemy, triumfy, ambicje i zmartwienia. W swoim debiutanckim zbiorze opowiadań Radosław Kotarski pokazuje, co stałoby się, gdybyśmy przyjrzeli się bliżej tym ludziom i poznali ich historie. Może zatrzymanie się przy nich i popatrzenie z ich perspektywy nauczy nas czegoś o własnym życiu?

Zuza i Tola Grupa – środa i piątek, 16 i 18 listopada – SESJE AUTOGRAFÓW

Niedawno Zuza i Tola Grupa gościły w studiu Empiku, gdzie podczas spotkania z cyklu Premiera online opowiedziały o swoim activity booku „Zaksiążkownik”(Wydawnictwo W.A.B.). W tym tygodniu siostry znane jako Zaksiążkowane odwiedzą dwa salony Empik, gdzie odbędą się sesje autografów. Autorki będzie można spotkać w środę 16 listopada w Empik Westfield Arkadia w Warszawie (od godz. 17:30) oraz w piątek 18 listopada w salonie na krakowskim Rynku Głównym (od 17:00).

Najpopularniejsze polskie youtuberki książkowe, Tola i Zuza Grupa, zapraszają do świata swoich ulubionych książek, ukochanych postaci i motywów literackich. Autorki „Zaksiążkownika” zachęcają do przeżycia z nimi roku literackich przygód. Tę podróż umilą dotąd niepublikowane zdjęcia autorek, a także kapibary, dinozaury i ilustracje wykonane przez Tolę.

IGO – czwartek, 17 listopada, godz. 18:00

IGO prezentuje długo wyczekiwany, pierwszy solowy krążek. Z okazji wydania albumu „IGO”, muzyk weźmie udział w spotkaniu z cyklu Premiera online, podczas którego odpowie na pytania fanów. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. 

Solowy debiut IGO to 12 muzycznych rozdziałów składających się na opowieść o dotychczasowej drodze artystycznej muzyka. Album wymyka się utartym schematom – stanowi zbiór jego emocji, przeżyć i inspiracji, które połączone w jedną całość tworzą eklektyczne, choć zarazem bardzo spójne wydawnictwo.

Na spotkanie z IGO zaprasza Empik wspólnie z Universal Music Polska oraz Going. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.