Komunikaty PR

Rafał A. Ziemkiewicz – wirtualne spotkanie w Galerii Delfiny

2020-05-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
.
Kotara News

.
. Warszawa
kotara.news|gmail.com| |kotara.news|gmail.com
000000000
..

Warszawskie Targi Książki 2020, największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce, z uwagi na pandemię koronawirusa zostały odwołane. By przybliżyć czytelnikom najciekawsze rynkowe nowości Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego przygotowała cykl wirtualnych spotkań, które będą odbywać się na żywo i będą stremowane prosto z warszawskiej Galerii Delfiny. Już 28 maja w premierowym spotkaniu weźmie udział Rafał A. Ziemkiewicz. Okazją będzie premiera jego książki „Cham niezbuntowany”.

Każdego roku pod koniec maja w stolicy odbywały się Warszawskie Targi Książki, które gromadziły wydawców, autorów i czytelników. Obowiązujące restrykcje i obostrzenia wprowadzone z związku z pandemią uniemożliwiły jednak organizację tego wydarzenia. Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego we współpracy z wydawcami i autorami przygotowała cykl wirtualnych spotkań pod nazwą „E-spotkania z książką”, dzięki którym będzie można na żywo wysłuchać autorów, a także za pomocą czatu zadać im pytania.

„E-spotkania z książką” to cykl wirtualnych i stremowanych na żywo wydarzeń z Galerii Delfiny, z udziałem autorów książkowych nowości, które będą się odbywać raz w tygodniu, a za pośrednictwem serwisu YouTube będą dostępne dla każdego. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek 28 maja o godz. 15:00.

W premierowej transmisji weźmie udział Rafał A. Ziemkiewicz, który opowie o swojej najnowszej książce „Cham niezbuntowany”. Rozmowę z autorem poprowadzi Paweł Lisicki - redaktor naczelny tygodnika Do Rzeczy.

Link do wydarzenia jest już dostępny pod adresem https://youtu.be/GoVVv5o_fIo

„Cham niezbuntowany” to traktat publicystyczny Rafała A. Ziemkiewicza. Książka ujawnia źródła i tłumaczy nasze narodowe działania, wybory, wewnętrzne konflikty. Tematy niezwykle istotne przedstawione są w sposób subiektywny, lecz poparte argumentacją, z którą trudno polemizować. Autor opisuje też problemy współczesności mające korzenie w historii, która ciągnie się za nami nieprzepracowana, hamując w nas poczucie wartości i wyjątkowości.

- Książka, którą Państwu przedstawiam jest skutkiem mojego wieloletniego „chorowania na Polskę”, stałego zastanawiania się nad nią. Jest ona skutkiem bardzo konkretnego impulsu, który kazał mi potraktować zebranie w jednym miejscu przemyśleń nad polskim mentalem, jako sprawę szczególnie pilną – mówi Rafał A. Ziemkiewicz, autor książki.

Kolejnymi gośćmi cyklu „E-spotkań z książką” będą m.in. Piotr Zaremba, Marek Kozubal, Marcin Faliński oraz Tomasz Wołek. Na stronie Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, pod adresem www.fundacjaxbw.pl będzie dostępny harmonogram „E-spotkań z książką”.

Galeria Delfiny

Galeria to unikatowe miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 r. na warszawskim Powiślu. Galeria gości wybitnych artystów z Polski i zagranicy, a także organizuje spotkania z pisarzami, dziennikarzami, filmowcami i politykami. W ostatnich latach wielokrotnie w tym miejscu odbywały się wieczory autorskie z najważniejszymi pisarzami i publicystami.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego

Fundacja powstała w 2018 r. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również działania związane ze wspieraniem w kraju i zagranicą polskiej kultury i sztuki, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Kotara News
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.