Komunikaty PR

Rezolutny Staś na tropie kolejnej przygody. Tym razem mierzy się z… aktorstwem

2021-03-10  |  09:45
Biuro prasowe

Staś Łazarewicz to współautor nagrodzonej w lutym w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Świat Przyjazny Dziecku” książki Jak prawie nie zostałem piłkarzem. W życiu Stasia nastał jednak czas kolejnej pasji. Tym razem mierzy się z aktorstwem. Co z tego wyszło? Można o tym dowiedzieć się z książki, którą rezolutny i dowcipny 10-latek napisał razem ze swoją mamą – Ewą Winnicką. Druga część cyklu Staś na tropie zatytułowana Moja aktorska przygoda ukazała się 10 marca nakładem wydawnictwa Burda Książki, które w kwietniu zmieni się w Słowne.

Staś to już prawie nastolatek. Chodzi do szkoły, ale nie jest jej wielkim fanem. Lubi za to grać w gry strategiczne na komputerze, oglądać filmy na YouTubie oraz rozśmieszać kolegów. Właśnie ta ostatnia umiejętność uruchomiła lawinę wydarzeń, dzięki której mógł spróbować swoich sił jako aktor. Staś tak wiernie starał się na lekcji odwzorować dźwięki wydawane przez różne zwierzęta, że skłonił swoją nauczycielkę do zaproszenia jego rodziców na poważną rozmowę. Co z niej wyniknęło? Otóż już wkrótce w szkole mają być wystawiane dwa spektakle: Ptasie Radio i Pchła Szachrajka. A ten bystry, żywy i rezolutny chłopiec będzie miał szansę wykazać się swoimi zdolnościami na scenie…

Jak to jest być aktorem?

Okazuje się, że aktorstwo nie jest zawodem łatwym, a i droga do niego nie jest usłana wyłącznie różami. Na próbach przed spektaklami pojawia się np. trema, która sprawia, że można zapomnieć całego wyuczonego wcześniej tekstu. Dodatkowo chłopiec pojawia się na castingu do filmu, o którym w ogóle nie ma pojęcia. Ma za to niepowtarzalną okazję, by porozmawiać o aktorstwie m.in. z Maciejem Stuhrem, Filipem Łobodzińskim i Joanną Kulig, a Janusz Gajos uczula go na to, jak ważne jest nie popaść w samozachwyt. Te doświadczenia oraz inne przygody chłopca pomogą mu odpowiedzieć na wiele nurtujących go i związanych z tym wymagającym zawodem pytań.

Kontynuacja nagrodzonego debiutu Stasia

Książka Moja aktorska przygoda ukaże się 10 marca nakładem wydawnictwa Burda Książki, które już w kwietniu zmieni się w Słowne. Rekomendacji udzielili jej: Paulina Holtz, aktorka, Przemysław Staroń, nauczyciel wyróżniony tytułem Nauczyciela Roku 2018 i Michał Sufin, scenarzysta, założyciel teatru improwizowanego Klancyk i Klubu Komediowego.

Jest to już druga część cyklu Staś na tropie. W zeszłym roku ukazała się książka Jak prawie zostałem piłkarzem. Jej autorami są, tak jak w przypadku Mojej aktorskiej przygody Staś Łazarewicz oraz jego mama – Ewa Winnicka. W lutym została ona uhonorowana nagrodą główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Świat Przyjazny Dziecku” w kategorii książek od 8. roku życia.

W wywiadzie dla Gazety Wrocławskiej Ewa Winnicka mówiła, że pisząc tę książkę, Stasiek myślał o chłopakach w swoim wieku i pewnie trochę młodszych.

A ja słyszę, że książka bawi również dorosłych. Bo też Staś bezkompromisowo obnaża świat dorosłych. Zwłaszcza własnych rodziców.

 

O wydawnictwie

Jesteśmy częścią koncernu medialnego Burda Media Polska i równocześnie jednym z liderów na polskim rynku wydawniczym, na którym istniejemy od 20 lat. Nasza oferta to ponad 1200 zróżnicowanych tytułów, ukazujących się pod markami Burda Książki i National Geographic. W naszym portfolio znajdują się powieści bestsellerowych pisarek literatury obyczajowej: Małgorzaty Kalicińskiej, Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Katarzyny Nowakowskiej, Anny Klary Majewskiej czy Samanthy Young, a także doskonałe kryminały i thrillery Grzegorza Kapli, Joanny Opiat-Bojarskiej, Agnieszki Jeż, Kathryn Croft, Louise Jensen oraz wielu innych. Wydajemy również książki najbardziej inspirujących autorów literatury podróżniczej: Martyny Wojciechowskiej, Moniki Witkowskiej, Marka Tomalika, Jakuba Porady, Grzegorza Kapli, biografie znanych postaci świata mediów, sztuki, sportu, takich jak: Agnieszka Radwańska, Joanna Jędrzejczyk, Maryla Rodowicz, oraz książki uznanych ekspertów i autorów poradników: Anny Lewandowskiej, Agnieszki Cegielskiej, Kingi Rusin, Dagmary Skalskiej, Rafała Ohme, Łukasza Durajskiego czy Joanny Godeckiej. Nasze portfolio zawiera także bezkonkurencyjne tytuły dla dzieci, między innymi autorstwa Neli Małej Reporterki, Stasia Łazarewicza i Ewy Winnickiej oraz Magdaleny Różczki, a od 2015 roku mamy przyjemność wydawać książki zwycięzców programu MasterChef oraz MasterChef Junior. Najmłodsi znajdą też u nas biografie znanych i lubianych sportowych idoli: Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Roberta Kubicy czy Lionela Messi. Nasi autorzy byli wielokrotnie nagradzani za najlepszą sprzedaż swoich tytułów. Naszą dumą jest Nela Mała Reporterka, która cztery lata z rzędu zdobyła Bestseller Empiku, zostając najmłodszą laureatką tej nagrody (w latach: 2016, 2017, 2018, 2019).

O autorach

Ewa Winnicka – autorka książek reporterskich. Trzykrotna laureatka nagrody Grand Press, wyróżniona Nagrodą Literacką Gryfia, nominowana do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Jest mamą dwóch synów i żoną Cezarego Łazarewicza, który też pisze książki. Uważa, że bycie mamą jest wyzwaniem tysiąc razy większym niż napisanie najtrudniejszej książki. I bardzo, bardzo ciekawym.

Staś – chłopiec który chciałby kiedyś zostać… no właśnie, i tu jest problem. Więc Staś stara się poznać różne profesje, ale na razie musi być uczniem, co jest jego ulubionym zajęciem. Staś lubi robić animowane filmiki za pomocą telefonu, śpiewać, grać w gry komputerowe, oglądać niektórych youtuberów, wkurzać starszego brata, jeść słodycze i czytać. Czasem trudno za nim nadążyć.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.