Komunikaty PR

Romans oparty na faktach: Iwona Kulwicka o tym, jak zakochać się na Tinderze

2022-05-26  |  11:40
Biuro prasowe

Poszukiwanie miłości przez Internet stało się coraz bardziej popularne. Choć ograniczenia związane z pandemią zostały zniesione, wiele osób nadal korzysta z aplikacji randkowych. O tym jak znaleźć miłość w sieci, przekonała się Iwona Kulwicka, autorka powieści „Miłość po 40. Jak zakochać się na Tinderze. Książka dla kobiet, które nie wierzą w miłość”. Jej powieść dostępna jest już w księgarniach.

Najpopularniejszymi aplikacjami randkowymi w Polsce są Tinder i Badoo (Badanie Mediapanel). Randkowanie online, dla coraz większej ilości osób, stanowi wygodny sposób, by bez wychodzenia z domu poznawać ludzi z całego świata. Aplikacje są proste w użyciu, wymagają podawania niewielkiej ilości danych, a większość z nich jest bezpłatna. W dodatku umożliwiają randkowanie z osobami z całego świata. Przekonała się o tym również autorka, Iwona Kulwicka, która za pomocą aplikacji randkowej nawiązała gorący romans z Włochem.

Dlaczego Polacy chętnie randkują on-line?

Korzystanie z aplikacji randkowych daje możliwość wyboru, umożliwia poznawanie nowych osób w szybkim czasie. Dzięki nim otwieramy się na drugą osobę, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania.

 – Do założenia aplikacji randkowej zachęciła mnie siostra. Początkowo nie byłam otwarta na tego typu rozwiązania, ale pomyślałam, że warto spróbować czegoś zupełnie nowego. Wówczas byłam w przełomowym momencie mojego życia. Zakończyłam poprzedni związek, miałam już dorosłe dzieci i chciałam znaleźć miłość. O tym, co mi dało założenie profilu na Tinderzei jak potoczyło się moje życie dzięki aplikacji opowiadam w najnowszej książce – mówi Iwona Kulwicka.

Zdaniem psycholog Anny Bialous-Griffiths podczas randkowania przez Internet należy mieć otwarte serce, ale także zwrócić uwagę na tak zwane „czerwone flagi”, czyli to, co powinno nas zaniepokoić.

 – Na początku warto mieć sprecyzowane oczekiwania wobec kandydata, ale także być otwartym na zupełnie różne od nas osoby. Ponadto, zwróćmy uwagę, że nie każdy może mieć wobec nas dobre intencje. Z aplikacji randkowych korzystają także żonate czy zamężne osoby. Zdarzają się także oszuści, którzy próbują wykorzystywać otwartość innych. Dlatego ważne jest, aby poprowadzić rozmowę w odpowiedni sposób. Zacznijmy od niezobowiązujących pytań o stan cywilny, wiek czy miejsce zamieszkania. Istotne jest także, aby przed spotkaniem umówić się na rozmowę online, za pomocą komunikatora wyposażonego w kamerkę. W ten sposób możemy uniknąć rozczarowania, a także sprawdzić, czy rozmowa z drugą osobą jest dla nas interesująca. Zanim zdecydujemy się na spotkanie, uzyskajmy, jak największą ilość informacji – mówi Anna Bialous-Griffiths.

Kto korzysta z aplikacji randkowych?

Jak wynika z raportu Aplikacje randkowe realizowanego na zlecenie Spicy Mobilie, z Badoo oraz z Sympatii korzysta więcej mężczyzn niż kobiet – 57 proc. do 43 proc.

44 proc. użytkowników portali randkowych stanowią osoby w wieku 15 do 24 lat. Kolejną co do liczebności grupą są 20 i 30-latkowie – blisko co trzecia osoba na Badoo jest właśnie w tym przedziale wiekowym. Osoby w wieku 45+ to grupa najmniej liczna, a jeśli już decyduje się na randkowanie online, najczęściej korzysta z Sympatii.

– Poszukiwanie miłości w dzisiejszych czasach to ogromne wyzwanie, ale warto korzystać z nowych technologii. Słyszałam, że wiele osób wybiera Tindera i ja zdecydowałam się na skorzystanie z właśnie tej aplikacji. Założenie konta jest bardzo proste. Spotkałam się z dużą otwartością ze strony pozostałych użytkowników, choć wiem, że nie zawsze tak jest. W Internecie, tak samo jak w realnym życiu, możemy spotkać różne osoby – nie zawsze z dobrymi zamiarami. Niemniej jednak udało mi się znaleźć szczęście. W ciągu czterech miesięcy mojego życia byłam w stanie głębokiego zakochania i nie przypuszczałam, że czeka mnie jeszcze miłość pełna pasji i namiętności – mówi Iwona Kulwicka.

Książka „Miłość po 40. Jak zakochać się na Tinderze. Ksiązka dla kobiet, które nie wierzą w miłość” została napisana, by dać odwagę wszystkim dojrzałym osobom, które pragną posmakować miłości. Książkę w wersji papierowej oraz e-book zakupić można za pomocą strony: https://miloscpo40.pl/, a także w sieci sklepów Empik i innych księgarniach internetowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Książkowe hity na wakacje - co czytać w trakcie urlopu? Biuro prasowe
2022-06-29 | 13:00

Książkowe hity na wakacje - co czytać w trakcie urlopu?

Dobra lektura na wakacje to podstawa - książka jest przecież świetną towarzyszką letnich wycieczek, zarówno bliskich, jak i tych na krańce świata. Przyda się w samolocie czy
Książka Szymon Pękala, Kamil Baleja i Przemysław Piotrowski bohaterami Premier online
2022-06-27 | 09:16

Szymon Pękala, Kamil Baleja i Przemysław Piotrowski bohaterami Premier online

Początek kalendarzowego lata i zakończenie roku szkolnego to znak, że sezon wakacyjny 2022 oficjalnie się rozpoczął! Najbliższe tygodnie z pewnością dla wielu upłyną pod znakiem
Książka Moc książek, czyli Dobry Antykwariat w Galerii Bronowice
2022-06-24 | 10:32

Moc książek, czyli Dobry Antykwariat w Galerii Bronowice

Czy nadanie książkom drugiego życia może pomóc potrzebującym? Okazuje się, że tak, o czym będzie można przekonać się już w najbliższy weekend w Galerii Bronowice. 25 i 26

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Partner serwisu