Rusza druga edycja TargiKsiazki.Online!
Od 5 do 31 października wszyscy miłośnicy literatury będą mogli wziąć udział w TargiKsiazki.Online vol. 2. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, na uczestników czekają wywiady live z autorami, konkursy, a także wiele promocji na setki tytułów. I to wszystko bez wychodzenia z domu!
Na wirtualnej scenie targów zobaczymy m.in. Katarzynę Bondę, Jakuba Małeckiego, Wojciecha Chmielarza, Ałbenę Grabowską, Magdę Knedler czy Adriana Bednarka. Nie zabraknie też spotkań z autorami książek dla dzieci – Anitą Głowińską (autorką serii o Kici Koci), Grzegorzem Kasdepke (“Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet”) oraz Renatą Piątkowską (“Po prostu mama”).
Organizatorzy zapraszają ponadto na Nockę z Książką (17-18 października), w której wezmą udział popularni influencerzy: Agnieszka Jarosławska RudaCzyta, Olga Kowalska Wielki Buk, Karolina Borkowska ComeBook, Marcin Okoniewski Okoń w Sieci oraz Paula Sieczko Rude Recenzuje.
TargiKsiazki.Online vol. 2 wspiera wiele polskich wydawnictw, m.in. Media Rodzina, SQN, Burda Książki. Wśród nich jest także Wydawnictwo Kobiece, które organizuje wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek.
– Targi w formule online dają nam możliwość zapewnienia większej liczby spotkań z autorami i dotarcia do szerszego grona czytelników oraz tych, którzy dopiero przekonują się do sięgnięcia po książki – mówi Magdalena Ignaciuk, kierownik ds. marketingu w Wydawnictwie Kobiecym i dodaje: – Bierzemy w nich udział, bo to fantastyczna okazja do wspólnego świętowania premier oraz solidna dawka inspiracji i energii do dalszego działania – bo jak wiadomo targi to nie miejsce, a ludzie i książki!
Setki tysięcy uczestników i mnóstwo ciekawych wydarzeń
Pierwsza edycja TargiKsiazki.Online odbyła się w czerwcu tego roku i przyciągnęła aż 400 tysięcy uczestników! Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem uda im się powtórzyć ten ogromny sukces. Tym bardziej, że w programie znalazły się propozycje dla fanów różnych gatunków literatury – kryminałów, young adult, powieści obyczajowych, a nawet poradników.
– Wiemy, że wśród polskich czytelników istnieje duża potrzeba wydarzeń, podczas których mogą oni spotkać swoich ulubionych autorów i tak po prostu porozmawiać o książkach. Obecna sytuacja epidemiczna ogranicza możliwość organizacji stacjonarnych imprez, dlatego przeniesienie się do świata online stało się naturalną koleją rzeczy. Od dłuższego czasu obserwujemy, jak silnie rynek książki rozwija się w internecie. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego rozwoju. Mamy nadzieję, że TargiKsiazki.Online na stałe wpiszą się w kalendarz imprez naszej branży i będą dla niej dodatkowym motorem napędowym – komentuje Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, organizatora TargiKsiazki.Online vol.2.
Jak wziąć udział w targach?
Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w ramach TargiKsiazki.Online vol. 2, wystarczy dołączyć do dwóch wydarzeń na Facebooku. W opisach znajduje się także harmonogram imprezy.
1. TargiKsiazki.Online vol. 2 CZĘŚĆ #1
2. TragiKsiazki.Online vol. 2 CZĘŚĆ #2
Warto także zapisać się do targowego newslettera. Można to zrobić, klikając tutaj: NEWSLETTER
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.