Komunikaty PR

Rusza druga edycja TargiKsiazki.Online!

2020-10-05  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.05 MB )

Od 5 do 31 października wszyscy miłośnicy literatury będą mogli wziąć udział w TargiKsiazki.Online vol. 2. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, na uczestników czekają wywiady live z autorami, konkursy, a także wiele promocji na setki tytułów. I to wszystko bez wychodzenia z domu!

Na wirtualnej scenie targów zobaczymy m.in. Katarzynę Bondę, Jakuba Małeckiego, Wojciecha Chmielarza, Ałbenę Grabowską, Magdę Knedler czy Adriana Bednarka. Nie zabraknie też spotkań z autorami książek dla dzieci – Anitą Głowińską (autorką serii o Kici Koci), Grzegorzem Kasdepke (“Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet”) oraz Renatą Piątkowską (“Po prostu mama”).

Organizatorzy zapraszają ponadto na Nockę z Książką (17-18 października), w której wezmą udział popularni influencerzy: Agnieszka Jarosławska RudaCzyta, Olga Kowalska Wielki Buk, Karolina Borkowska ComeBook, Marcin Okoniewski Okoń w Sieci oraz Paula Sieczko Rude Recenzuje.

TargiKsiazki.Online vol. 2 wspiera wiele polskich wydawnictw, m.in. Media Rodzina, SQN, Burda Książki. Wśród nich jest także Wydawnictwo Kobiece, które organizuje wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek.

– Targi w formule online dają nam możliwość zapewnienia większej liczby spotkań z autorami i dotarcia do szerszego grona czytelników oraz tych, którzy dopiero przekonują się do sięgnięcia po książki – mówi Magdalena Ignaciuk, kierownik ds. marketingu w Wydawnictwie Kobiecym i dodaje: – Bierzemy w nich udział, bo to fantastyczna okazja do wspólnego świętowania premier oraz solidna dawka inspiracji i energii do dalszego działania – bo jak wiadomo targi to nie miejsce, a ludzie i książki! 

Setki tysięcy uczestników i mnóstwo ciekawych wydarzeń

Pierwsza edycja TargiKsiazki.Online odbyła się w czerwcu tego roku i przyciągnęła aż 400 tysięcy uczestników! Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem uda im się powtórzyć ten ogromny sukces. Tym bardziej, że w programie znalazły się propozycje dla fanów różnych gatunków literatury – kryminałów, young adult, powieści obyczajowych, a nawet poradników.

– Wiemy, że wśród polskich czytelników istnieje duża potrzeba wydarzeń, podczas których mogą oni spotkać swoich ulubionych autorów i tak po prostu porozmawiać o książkach. Obecna sytuacja epidemiczna ogranicza możliwość organizacji stacjonarnych imprez, dlatego przeniesienie się do świata online stało się naturalną koleją rzeczy. Od dłuższego czasu obserwujemy, jak silnie rynek książki rozwija się w internecie. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego rozwoju. Mamy nadzieję, że TargiKsiazki.Online na stałe wpiszą się w kalendarz imprez naszej branży i będą dla niej dodatkowym motorem napędowym – komentuje Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, organizatora TargiKsiazki.Online vol.2.

 

Jak wziąć udział w targach?

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w ramach TargiKsiazki.Online vol. 2, wystarczy dołączyć do dwóch wydarzeń na Facebooku. W opisach znajduje się także harmonogram imprezy.

1. TargiKsiazki.Online vol. 2 CZĘŚĆ #1

2. TragiKsiazki.Online vol. 2 CZĘŚĆ #2

Warto także zapisać się do targowego newslettera. Można to zrobić, klikając tutaj: NEWSLETTER

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.