Rusza pierwsza edycja TargiKsiazki.Online
Spotkania z pisarzami, wieczorynki dla dzieci czytane przez autorów, konkursy, warsztaty, szkolenia dla wydawnictw czy panel poświęcony literaturze erotycznej – to tylko mały przedsmak tego, co czeka na miłośników książek podczas wydarzenia TargiKsiazki.Online 2020. Impreza rusza już w poniedziałek 1 czerwca i potrwa aż trzy tygodnie.
– TargiKsiazki.Online to nasza odpowiedź na niezwykłą potrzebę obcowania z książkami, autorami, ludźmi literatury, bez względu na to, gdzie żyjemy – nie tylko w wymiarze ogólnopolskim, ale ogólnoświatowym. Pragniemy, aby każdy mógł poczuć atmosferę targów książki w nowoczesnej formie – mówi Łukasz Kierus właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Wydarzenia zaplanowane w ramach TargiKsiazki.Online odbędą się za pośrednictwem portali społecznościowych oraz specjalnego portalu internetowego TargiKsiazki.Online. To najdłuższy tego typu event w polskiej branży. Podczas gdy tradycyjne targi trwają zazwyczaj zaledwie kilka dni, formuła internetowa wymaga rozciągnięcia w czasie – wszystko dla wygody uczestników. Jednak jak podkreślają organizatorzy, epidemia, a tym samym odwołanie stacjonarnych imprez, nie były powodem rozpoczęcia tego projektu, a jedynie jego katalizatorem.
– Pomysł na taką formułę mieliśmy w głowach od dłuższego czasu. Dostrzegamy, jak szybko zmienia się rynek, dlatego pragniemy być w awangardzie i centrum tego dynamicznego rozwoju. Uruchamiamy format, jakim są TargiKsiazki.Online dla wszystkich, równocześnie myśląc bardzo mocno o najmłodszym pokoleniu. Głęboko wierzymy, że dzięki temu wzmacniamy czytelnictwo w naszym kraju – tłumaczy Łukasz Kierus.
Branża jednoczy siły
Inicjatorem projektu jest księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, ale w rzeczywistości format ten to efekt bliskiej kooperacji różnych przedstawicieli branży: wydawców, autorów, influencerów oraz księgarni internetowej.
– Wspieramy akcje związane z promocją czytelnictwa, dlatego w związku z zaistniałą sytuacją i brakiem stacjonarnych targów książki z wielką radością zareagowaliśmy na propozycję udziału w imprezie online. Sami czujemy też targowy głód. W kwietniu powinniśmy gościć w Białymstoku, pod koniec maja w Warszawie. Wydarzenie jakim są TargiKsiazki.Online, jest jedyną w tym momencie namiastką na spotkanie z autorami – mówi Tomasz Nowiński z Wydawnictwa SQN i dodaje: – Z naszej strony we wtorek Adam Higginbotham, autor bestsellerowego reportażu “O Północy w Czarnobylu”, udzieli wyjątkowego wywiadu. W czwartek, 4 czerwca zapraszamy natomiast na Instragram na spotkanie z Jakubem Małeckim, które poprowadzi niezastąpiona Agnieszka Jarosławska. Spotkanie będzie nosiło tytuł “Twórczość nie do herbaty – czyli rozmowy o książkach Jakuba Małeckiego”. Dla czytelników przygotowaliśmy ponadto atrakcyjne rabaty na publikacje Wydawnictwa SQN.
Uczestnicy mogą liczyć również na cykl wywiadów “W kuchni od kuchni o kuchni”, m.in. z Katarzyną Bosacką, czat z Piotrem C., spotkanie live z Alkiem Rogozińskim, wywiady z Pawłem Kapustą (“Gad. Spowiedź klawisza”), Jackiem Galińskim (“Kratki się pani odbiły”), Romanem Klasą (“Operator 112”) czy Katarzyną Błażejewską-Stuhr (“Dziecko pełne zdrowia”).
Targi wspiera liczne grono polskich influencerów książkowych, a wśród nich: @wielkibuk (Olga Kowalska), @marcin.okoniewski (Okoń w Sieci), @jeleenka (Anita Jeleń), @come.book (Karolina Borkowska) czy @ruda_czyta (Agnieszka Jarosławska).
– Targi książki to coś, co kocham pod każdą postacią, bez względu na to jak i gdzie się odbywają. Przeniesienie tego typu wydarzenia do strefy online daje szereg możliwości. Spotkania z ulubionymi autorami, bez konieczności przełamywania barier geograficznych. Wygoda związana z możliwością uczestniczenia w dowolnej liczbie spotkań i stale dostępne promocje i zniżki to świetna sprawa. I co najważniejsze, stosu nowych książek nie trzeba targać na własnych barkach, tylko wygodnie są dostarczane przesyłką pod same drzwi. Po prostu bajka! Wymarzona przestrzeń dla prawdziwego książkoholika! – komentuje Agnieszka Jarosławska, @ruda_czyta.
Jak być na bieżąco?
Na stronie https://targiksiazki.online można zapisać się do newslettera, który przypomni o szczegółach programu, a zapisani będą mieli dostęp do oferty darmowej dostawy przez cały okres trwania targów oraz możliwość skorzystania ze specjalnych promocji książkowych.
Podobnie na Facebooku każdy zainteresowany może dołączyć do wydarzeń zorganizowanych w tygodniowe cykle. Co ważne, materiały będzie można odtworzyć także w późniejszym czasie, nawet te, które odbędą się na żywo.
TargiKsiazki.Online na Facebooku – wydarzenia:
- Tydzień Targów https://www.facebook.com/events/301997774160085/
- Tydzień Targów https://www.facebook.com/events/295486468110247/
- Tydzień Targów https://www.facebook.com/events/1436114286574896/
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.