Spotkania autorskie online z Rebeccą F. Kuang i Agnieszką Grzelak
Finał bestsellerowej trylogii fantasy inspirowanej XX-wieczną historią Chin wreszcie w Polsce! Z tej okazji autorka „Trylogii wojen makowych”, Rebecca F. Kuang, weźmie udział w spotkaniu autorskim z cyklu Premiera online. W studiu Empiku zagości również Agnieszka Grzelak, która na starcie sezonu urlopowego proponuje pasjonatom zwiedzania interaktywny dziennik podróży.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
Rebecca F. Kuang – wtorek, 6 lipca, godz. 18:00
Fani „Trylogii wojen makowych” wreszcie doczekali się ostatniego tomu serii. Jak zakończy się historia Rin, sieroty wojennej, która pomimo doświadczanych tragedii wciąż pozostaje nieugięta i pełna siły woli? Z okazji premiery książki„Płonący bóg. Trylogia wojen makowych. Tom 3”(Wydawnictwo Fabryka Słów) Rebecca F. Kuang weźmie udział w spotkaniu online z polskimi czytelnikami. To okazja dla fanów trylogii, aby zadać autorce nurtujące ich pytania i podzielić się wrażeniami z lektury z innymi miłośnikami cyklu. Rozmowę z pisarką poprowadzi Katarzyna Borowiecka, a tłumaczenie na język polski zapewni Anna Rosiak.
Żyć z dawnymi występkami można jedynie, jeśli ukryje się je w głębokich zakamarkach umysłu, w czarnych odmętach duszy. Rin wciąż żyje. Mogła przyjąć wyciągniętą dłoń Cesarzowej, zdławić rebelię i poprowadzić wojsko prosto na południe. Tam, gdzie w czerwonym pyle, wśród zapomnianych kapliczek i wykopanych w ziemi grobów czekają cierpliwie jej korzenie, jej Dom. Wolała bawić się w rewolucję, z której wyniosła tylko kolejne blizny i gorycz kolejnej porażki. Została sama. Z okaleczonym ciałem, rozbitą duszą, łaknąca pokuty i rozgrzeszenia niemal tak samo, jak walki i zniszczenia. I oto prawdziwy wróg wkracza na scenę. Tym razem Rin nie będzie walczyć w obronie Cesarstwa, Republiki czy życia swoich przyjaciół. Tym razem stawką jest cały znany Rin świat. Ten ludzki i ten boski.
Opis pochodzący od wydawcy
Agnieszka Grzelak – czwartek, 8 lipca, godz. 18:00
Agnieszka Grzelak, jedna z najpopularniejszych polskich youtuberek, prezentuje interaktywny dziennik podróży, który wzbogaci doświadczenie odkrywania nowych miejsc. O tym, jakie przygody zainspirowały ją do stworzenia książki „Travel Challenge” (Wydawnictwo YA!), autorka opowie podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Agnieszka Grzelak przekonuje, że można podróżować inaczej. „Travel Challenge” to dziennik czekający na zapełnienie niezapomnianymi wspomnieniami i niespodziewanymi wydarzeniami z podróży. Łączy funkcje notatnika, poradnika, który pomaga w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach i activity bookapełnego wyzwań, którymi można dzielić się w mediach społecznościowych.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.