Komunikaty PR

Spotkania online z laureatem Pulitzera oraz gwiazdami polskiego futbolu

2021-05-31  |  11:06
Biuro prasowe

Choć Wirtualne Targi Książki dobiegają końca, na miłośników literatury czekają kolejne okazje do kontaktu z autorami. W najbliższą środę, 2 czerwca, ukażą się dwie książki, którym poświęcone zostaną spotkania z cyklu Premiera online. Z polskimi czytelnikami połączy się laureat Nagrody Pulitzera William Finnegan, który opowie o nagrodzonej pozycji „Dni barbarzyńców. Życie na fali”. Kilka godzin później w studiu Empiku pojawią się Jacek Janczewski i Emil Kopański, autorzy książki „Moje najważniejsze 90 minut” oraz goście specjalni – piłkarze Sebastian Mila oraz Wojciech Kowalewski.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

William Finnegan – środa, 2 czerwca, godz. 18:00

Bohaterem spotkania z cyklu Premiera online będzie William Finnegan, autor nagrodzonej Pulitzerem książki „Dni barbarzyńców. Życie na fali” (Wydawnictwo Znak Literanova). Rozmowę z amerykańskim pisarzem poprowadzi Katarzyna Borowiecka, a tłumaczyć ją będzie Anna Rosiak.

Surfing to dla tych, przyglądających się z boku sport. Dla wtajemniczonych jest czymś znacznie więcej: pięknym nałogiem, wymagającym nauczycielem, niebezpiecznym zajęciem, sposobem na życie. „Dni barbarzyńców" to oldschoolowa historia przygodowa, literackie kino drogi, a także niezwykła opowieść o samodoskonaleniu. William Finnegan, amerykański pisarz i korespondent wojenny, wieloletni publicysta „New Yorkera”, w „Dniach barbarzyńców” składa hołd swojej największej pasji, jaką jest surfing, oraz zdaje intymną relację z życia, którego rytm podyktowały fale.

Jacek Janczewski, Emil Kopański, Sebastian Mila, Wojciech Kowalewski – środa, 2 czerwca, godz. 20:00

Mecze reprezentacji Polski zawsze wyzwalają ogromne emocje. Niektóre spotkania mają wyjątkowe znaczenie i są wspominane latami. Także przez tych, którzy odegrali w nich główne role. Z okazji 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej stu piłkarzy, którzy występowali w drużynie narodowej, odsłania kulisy najważniejszych w ich życiu meczów. W dniu premiery książki „Moje najważniejsze 90 minut” (Wydawnictwo SQN) w studiu Empiku zawitają autorzy książki - Jacek Janczewski i Emil Kopański. W rozmowie udział wezmą też piłkarze: Sebastian Mila oraz Wojciech Kowalewski.

„Moje najważniejsze 90 minut” pozwala kibicom zajrzeć do piłkarskiej szatni. Jak wyglądały mistrzostwa świata w 1974 roku z perspektywy Orłów Górskiego? Który mecz w kadrze najlepiej wspomina Zbigniew Boniek? Dlaczego Wojciech Kowalczyk dostał przed Igrzyskami Olimpijskimi w Barcelonie bramkarską koszulkę? Jakie pomysły na świętowanie awansu na mundial mieli piłkarze Jerzego Engela? Bohaterowie największych widowisk w historii polskiego futbolu zabierają czytelników w podróż przez piękne, chwalebne, ale czasami także bolesne chwile.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.