Komunikaty PR

Spotkania online z autorami najgłośniejszych literackich premier początku maja

2021-04-30  |  11:00
Biuro prasowe

Tuż po majówce ukażą się trzy tytuły, które wielu czytelników jeszcze przed premierą dodało do swojej listy pozycji obowiązkowych. Po niemal 10 latach fani prozy Katarzyny Bondy poznają dalsze losy Huberta Meyera, który dzięki swoim umiejętnościom psychologa śledczego wprowadził do polskiego kryminału zupełnie nową perspektywę. Równie wyczekiwaną pozycją jest autobiografia Beaty Kozidrak, podsumowująca cztery dekady spektakularnej kariery, a także życiowe wzloty i upadki. Ponadto nową historią podzieli się Marek Krajewski, jeden z najbardziej cenionych twórców kryminałów. W ciągu trzech wieczorów, od 4 do 6 maja, czytelnicy będą mieli szansę lepiej poznać głośne tytuły podczas spotkań autorskich z cyklu Premiera online organizowanych przez Empik.

Wyczekiwany powrót Huberta Meyera

Od tego cyklu wszystko się zaczęło. W 2007 roku Katarzyna Bonda, dziś bezdyskusyjnie najpopularniejsza autorka kryminałów w Polsce, zadebiutowała powieścią „Sprawa Niny Frank”. Było to pierwsze spotkanie czytelników z zupełnie nowym w polskiej literaturze typem detektywa – profilerem Hubertem Meyerem zajmującym się tworzeniem portretów psychologicznych nieznanych sprawców. Wkrótce śledczy zyskał wśród fanów gatunku status postaci kultowej, a każda kolejna książka Katarzyny Bondy stawała się bestsellerem.

Pisarka długo kazała czekać fanom serii na kolejne śledztwa Huberta Meyera. Ostatnia z trzech opublikowanych dotychczas powieści, składających się na cykl, ukazała się niemal dekadę temu. Po prawie 10 latach psycholog policyjny powraca, a książka „Nikt nie musi wiedzieć”(Wydawnictwo Muza) trafi na półki księgarni już 5 maja. W przeddzień premiery Katarzyna Bonda będzie bohaterką spotkania autorskiego z cyklu Premiera online. Pisarka zagości w studiu Empiku, aby na żywo odpowiedzieć na pytania internautów oraz odkryć przed nimi kulisy pracy nad kryminałem. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Beata Kozidrak, jakiej świat jeszcze nie poznał

Liderka legendarnego Bajmu, charyzmatyczna wokalistka, autorka tekstów łączących pokolenia hitów, gwiazda wielkiego formatu – taką Beatę Kozidrak znają wszyscy. Teraz artystka odsłania zupełnie nową twarz. Piosenkarka zapowiedziała wydanie autobiograficznej książki „Beata. Gorąca krew” (Wydawnictwo Agora) w lutym, podczas gali Bestsellerów Empiku 2020. Tytuł trafia wreszcie w ręce fanów, którzy od dawna czekali, aby poznać tę fascynującą historię z perspektywy jej głównej bohaterki.

Czytelnicy odkryją opowieść o dziewczynie z lubelskiej starówki, która poznaje mroczne strony życia, ale dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i niezachwianej wierze w siebie, niemal z dnia na dzień zostaje ulubienicą milionów słuchaczy. Książka opowiada o barwnych epizodach kariery Beaty Kozidrak, zdradza kulisy narodzin największych przebojów – od „Piechotą do lata”, przez „Białą armię”, po „Upiłam się tobą” – i ich ukryte dotąd znaczenia. Artystka dzieli się również swoimi wspomnieniami z podróży po świecie – od Wietnamu, przez Stany Zjednoczone po Związek Radziecki. Odsłania także swoją codzienność, do której dostępu nie mieli nawet podążający za nią krok w krok paparazzi.

Książka trafi do fanów w dniu urodzin Beaty Kozidrak, 4 maja. Dzień później artystka weźmie udział w Premierze online Empiku, podczas której zdradzi, co skłoniło ją do napisania autobiografii, a także podzieli się jeszcze większą liczbą anegdot ze swojego pełnego zaskakujących zdarzeń życia. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Wojna szpiegów w Wolnym Mieście Gdańsk

Marek Krajewski, mistrz klimatycznych kryminałów, drobiazgowo oddających realia życia w międzywojennej Polsce, powraca z najnowszą powieścią z serii o Edwardzie Popielskim. Akcja „Miasta szpiegów”(Wydawnictwo Znak) toczy się w 1933 roku. Tym razem lwowski komisarz o pseudonimie „Łyssy” udaje się do Wolnego Miasta Gdańsk – centrum rywalizacji wywiadów niespokojnych europejskich państw. Szybko odkrywa mroczną stronę miasta, dalece odmienną od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki przepełnione są przemocą i nędzą, a wzburzone fale zimowego morza często zamykają się nad głowami kolejnych ofiar, które wiedziały zbyt dużo. Popielskiego czeka pierwsze starcie z Abwehrą, które o włos nie kończy się tragicznie.

O szczegóły najnowszej części pełnych brutalności perypetii Popielskiego fani serii będą mogli zapytać Marka Krajewskiego podczas spotkania autorskiego wokół książki. Wydarzenie zaplanowane jest na 6 maja, a rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom, a w trakcie każdej z nich internauci mają możliwość zadawania gościom pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Najbliższe spotkania z cyklu Premiera online wokół literackich nowości stanowią przedsmak kolejnej edycji Wirtualnych Targów Książki, w ramach których odbędzie się ponad 50 rozmów na żywo z polskimi i zagranicznymi autorami. Udział w targach potwierdzili m.in. Wojciech Chmielarz, Jakub Żulczyk, Magdalena Grzebałkowska, Anna Ciarkowska i Magdalena Witkiewicz. Wydarzenie rozpocznie się już 19 maja i potrwa dwa tygodnie. Pełen program zostanie ogłoszony wkrótce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego Biuro prasowe
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.
Książka Najstarszy debiut literacki w Polsce!
2024-01-18 | 07:00

Najstarszy debiut literacki w Polsce!

90-letnia Jadwiga Kalinowska sięgnie po Rekord Polski w kategorii „Najstarszy debiut literacki”. W październiku 2023 roku Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki
Książka Jak zachęcić do poznawania historii Warszawy?
2023-12-27 | 17:00

Jak zachęcić do poznawania historii Warszawy?

W grudniu w Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu odbyła się debata, podczas której eksperci rozmawiali na temat wyzwań związanych z popularyzacją wiedzy dotyczącej historii

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner Serwisu Zdrowie

Viatris

Media

Styl życia

Maria Sadowska: Niektórym się nie chce i zamiast malowania pisanek używają gotowych barwników albo naklejek. Dla mnie to jedna z najważniejszych tradycji świątecznych

Reżyserka podkreśla, że w kultywowaniu tradycji przygotowywania pisanek nigdy nie wybiera drogi na skróty. Nie dla niej więc gotowanie jajek w łupinach cebuli czy ozdabianie naklejkami. Maria Sadowska preferuje ręcznie malowane pisanki i tuż przed Wielkanocą angażuje do tego swoich bliskich. Jej zdaniem to doskonała okazja do pogłębienia relacji rodzinnych, a także do uruchomienia czasem uśpionych pokładów wyobraźni i kreatywności.

Handel

Polacy jedzą coraz mniej jaj. Częściej sięgają po te z chowu alternatywnego, za które są skłonni zapłacić więcej

Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.