Komunikaty PR

Spotkania z cyklu Premiera online w tym tygodniu

2022-07-25  |  10:07
Biuro prasowe

W tym tygodniu w ramach cyklu Premiera online odbędą się trzy spotkania. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie opowiedzą o okolicznościowym albumie „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”, upamiętniającym wybuch Powstania Warszawskiego. Natomiast o literackich premierach Justyna Dżbik-Kluge porozmawia z Michałem Witkowskim i Witoldem Juraszem.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Kwiat Jabłoni – wtorek, 26 lipca, godz. 18:00

Uroczystym obchodom 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie premiera okolicznościowego albumu „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”. Artyści opowiedzą o tym wyjątkowym wydawnictwie podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę z poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Płyta „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i zawiera 10 coverów. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, wraz z wyjątkowymi gośćmi odświeżyli największe polskie przeboje z ostatnich dekad. Łączy je jedno przesłanie: miłość do wolności. Utwory, które trafiły na album, ukształtowały kilka pokoleń Polaków.

Zespół zaprosił do współpracy nad płytą wspaniałych artystów: Natalię Kukulską, sanah, Kasię Lins, Natalię Grosiak, Jucho, Miuosha, Igo i Kubę Kawalca. Krążek powstał z potrzeby serca: 

– Chcieliśmy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi – komentują artyści.

Warto dodać, że w poligrafii albumu został użyty font „Cyrulik”, zaprojektowany przez Warszawskie Kroje. Inspiracją do jego powstania był krój „Cyklop”, używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”.

Album „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” ukazał się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i wytwórni Agora Muzyka. Na spotkanie z zespołem zaprasza Empik wraz z Agora S.A. oraz Going. 

Michał Witkowski – środa, 27 lipca, godz. 18:00

Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego „Lubiewa”, tłumaczony na 30 języków – powraca z najmroczniejszą jak dotąd powieścią „Tango. Czarny kryminał retro” (Wydawnictwo Znak Literanova). Z tej okazji pisarz zagości w studiu Empiku. Rozmowę z cyklu Premiera online poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Ile jeszcze kobiet przypłaci życiem tango z pięknym żigolo? Koniec lat dwudziestych, krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach, bo artysta właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze „Księżniczki czardasza”. Do mediów nie wycieka jednak niepokojąca informacja, że w marynarce ofiary znaleziono tytuł tanga Gdzie twoje serce?, a w jego ciele brakowało tego organu. 

Pierwszym podejrzanym jest kochanek śpiewaka, pracujący jako żigolo na miejscowym dancingu, gdzie co noc uwodzi w tangu bogate kobiety. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu. Na dodatek, w mieszkaniu denata, Piątek odnajduje ślady mogące powiązać tenora z serią okrutnych morderstw sprzed lat, tzw. sprawą Kucharza.

Witold Jurasz – czwartek, 28 lipca, godz. 18:00

Witold Jurasz, autor popularnego podcastu Raport międzynarodowy, widział Rosję z bliska – był dyplomatą w polskiej ambasadzie w Moskwie. Swoje refleksje zawarł w książce „Demony Rosji” (Wydawnictwo Czerwone i Czarne). Jej wydaniu towarzyszyć będzie spotkanie z cyklu Premiera online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

W swojej książce Jurasz przeplata opisy polityki Władimira Putina z opowieściami z codziennego życia w Rosji. Pokazuje, że prezydent nie jest twórcą zła, które widzimy, oglądając relacje i czytając reportaże na temat rosyjskich zbrodni popełnianych na Ukrainie. Zło w Rosji – i niestety również w jej mieszkańcach – było bowiem jedynie uśpione i wystarczyło niewiele, by na nowo zatriumfowało. 

– Lata mojej pracy w Moskwie przypadły na swego rodzaju szczyt putinizmu. Moskwa niczym Nowy Jork nigdy nie spała, za to cały czas się bawiła. Ulice były pełne luksusowych samochodów. Tylko gdzieś w tle, gdzieś w cieniu, czaiło się coś złowrogiego. Czasami – jak w czasie wojny w Gruzji – to coś wychodziło na powierzchnię po to, by się następnie szybko schować, choć w tle cały czas pozostawało – wspomina autor.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.