Komunikaty PR

Spotkania z cyklu Premiera online w tym tygodniu

2022-07-25  |  10:07
Biuro prasowe

W tym tygodniu w ramach cyklu Premiera online odbędą się trzy spotkania. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie opowiedzą o okolicznościowym albumie „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”, upamiętniającym wybuch Powstania Warszawskiego. Natomiast o literackich premierach Justyna Dżbik-Kluge porozmawia z Michałem Witkowskim i Witoldem Juraszem.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Kwiat Jabłoni – wtorek, 26 lipca, godz. 18:00

Uroczystym obchodom 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie premiera okolicznościowego albumu „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”. Artyści opowiedzą o tym wyjątkowym wydawnictwie podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę z poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Płyta „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i zawiera 10 coverów. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, wraz z wyjątkowymi gośćmi odświeżyli największe polskie przeboje z ostatnich dekad. Łączy je jedno przesłanie: miłość do wolności. Utwory, które trafiły na album, ukształtowały kilka pokoleń Polaków.

Zespół zaprosił do współpracy nad płytą wspaniałych artystów: Natalię Kukulską, sanah, Kasię Lins, Natalię Grosiak, Jucho, Miuosha, Igo i Kubę Kawalca. Krążek powstał z potrzeby serca: 

– Chcieliśmy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi – komentują artyści.

Warto dodać, że w poligrafii albumu został użyty font „Cyrulik”, zaprojektowany przez Warszawskie Kroje. Inspiracją do jego powstania był krój „Cyklop”, używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”.

Album „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” ukazał się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i wytwórni Agora Muzyka. Na spotkanie z zespołem zaprasza Empik wraz z Agora S.A. oraz Going. 

Michał Witkowski – środa, 27 lipca, godz. 18:00

Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego „Lubiewa”, tłumaczony na 30 języków – powraca z najmroczniejszą jak dotąd powieścią „Tango. Czarny kryminał retro” (Wydawnictwo Znak Literanova). Z tej okazji pisarz zagości w studiu Empiku. Rozmowę z cyklu Premiera online poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Ile jeszcze kobiet przypłaci życiem tango z pięknym żigolo? Koniec lat dwudziestych, krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach, bo artysta właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze „Księżniczki czardasza”. Do mediów nie wycieka jednak niepokojąca informacja, że w marynarce ofiary znaleziono tytuł tanga Gdzie twoje serce?, a w jego ciele brakowało tego organu. 

Pierwszym podejrzanym jest kochanek śpiewaka, pracujący jako żigolo na miejscowym dancingu, gdzie co noc uwodzi w tangu bogate kobiety. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu. Na dodatek, w mieszkaniu denata, Piątek odnajduje ślady mogące powiązać tenora z serią okrutnych morderstw sprzed lat, tzw. sprawą Kucharza.

Witold Jurasz – czwartek, 28 lipca, godz. 18:00

Witold Jurasz, autor popularnego podcastu Raport międzynarodowy, widział Rosję z bliska – był dyplomatą w polskiej ambasadzie w Moskwie. Swoje refleksje zawarł w książce „Demony Rosji” (Wydawnictwo Czerwone i Czarne). Jej wydaniu towarzyszyć będzie spotkanie z cyklu Premiera online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

W swojej książce Jurasz przeplata opisy polityki Władimira Putina z opowieściami z codziennego życia w Rosji. Pokazuje, że prezydent nie jest twórcą zła, które widzimy, oglądając relacje i czytając reportaże na temat rosyjskich zbrodni popełnianych na Ukrainie. Zło w Rosji – i niestety również w jej mieszkańcach – było bowiem jedynie uśpione i wystarczyło niewiele, by na nowo zatriumfowało. 

– Lata mojej pracy w Moskwie przypadły na swego rodzaju szczyt putinizmu. Moskwa niczym Nowy Jork nigdy nie spała, za to cały czas się bawiła. Ulice były pełne luksusowych samochodów. Tylko gdzieś w tle, gdzieś w cieniu, czaiło się coś złowrogiego. Czasami – jak w czasie wojny w Gruzji – to coś wychodziło na powierzchnię po to, by się następnie szybko schować, choć w tle cały czas pozostawało – wspomina autor.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Sylwia Chutnik bohaterką spotkania z cyklu Premiera online Biuro prasowe
2022-08-08 | 12:11

Sylwia Chutnik bohaterką spotkania z cyklu Premiera online

W czwartek 11 sierpnia o godz. 18:00 Sylwia Chutnik weźmie udział w spotkaniu autorskim online zorganizowanym przez Empik. Okazję stanowi premiera najnowszej powieści „Tyłem do kierunku
Książka Spotkaj się z autorami Archiprzewodnika po Polsce podczas Święta Architektury!
2022-08-01 | 14:40

Spotkaj się z autorami Archiprzewodnika po Polsce podczas Święta Architektury!

Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz
Książka Wywiad z Przemysławem Piotrowskim
2022-07-28 | 19:45

Wywiad z Przemysławem Piotrowskim

Skąd pomysł na to, aby zrezygnować z kariery dziennikarskiej i zostać pisarzem? To nie było do końca tak, że zrezygnowałem z dziennikarstwa dla pisania. Po drodze pojawiło się kilka

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Media

Marcin Tyszka: Z jurorami „Top Model” bardzo się różnimy i często ostro się kłócimy. Kiedyś napiszę o tym książkę

Fotograf zapewnia, że choć to już 11. edycja „Top Model”, to nie ma mowy o nudzie czy jakiejkolwiek rutynie. Zarówno jurorzy, jak i ekipa realizująca program robią bowiem wszystko, by nadal przyciągał on uwagę widzów i stał się dla kogoś trampoliną do sławy. Tym razem również nie zabraknie więc charyzmatycznych uczestników, a jury często będzie miało skrajne opinie. Marcin Tyszka zdradza też, że poza tym show już realizuje kolejne intrygujące projekty zawodowe, w których połączy zamiłowanie do egzotycznych roślin i projektowania wnętrz.

Firma

Technologia coraz szybciej przeobraża rynek pracy. Staje się kluczowa nie tylko dla rozwoju kariery, ale też wellbeingu pracowników

Technologia już dziś jest częścią codziennego życia zawodowego dużej grupy pracowników, a w przyszłości jej udział będzie rósł. 65 proc. Polaków uważa, że kompetencje cyfrowe będą odgrywać coraz ważniejszą rolę na rynku pracy, a 60 proc. ocenia, że osobom biegłym w nowych technologiach będzie łatwiej o podwyżki i awanse – wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Pracuj. Cyfryzacja i zmiana modelu pracy na zdalny lub hybrydowy staje się także stałym elementem wellbeingu pracowniczego. Do korzystania z dobrodziejstw tej sytuacji skłonne są przede wszystkim młode osoby, które szukają pracy elastycznej, dopasowanej do ich stylu życia.

Muzyka

Michał Szczygieł: W każdym tygodniu jestem w różnych częściach Polski. W busie jest zawsze wielka impreza, nic tylko jeździć i grać koncerty

Lato to dla artystów bardzo intensywny czas, zwłaszcza że po przerwie związanej z pandemią nie tylko oni, ale również publiczność jest spragniona koncertów. Michał Szczygieł cieszy się więc, że jest tak duże zainteresowanie jego występami i może gościć z zespołem na różnych scenach. Jeśli natomiast chodzi o plany wakacyjne, to na razie myśli tylko o kilkudniowych wypadach w góry.

Partner serwisu