Spotkanie autorskie online z Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem
„O, choroba” to stworzona charytatywnie książka-cegiełka, ukazująca się nakładem Wydawnictwa Agora i Fundacji ISKIERKA pod patronatem Empiku. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom.
Z okazji premiery książki studio Empiku odwiedzą jej autorzy, Boguś Janiszewski i Max Skorwider, a także prezeska Fundacji ISKIERKA Jolanta Czernicka-Siwecka oraz ambasadorzy akcji charytatywnej: dr Katarzyna Kasia oraz Jarosław Boberek. O niezwykłej akcji porozmawia z nimi Weronika Wawrzkowicz.
Jak pisać dla dzieci o raku? Lekko, empatycznie i merytorycznie! Historia dwunastoletniej Adeli, która nagle w swoim życiu spotyka dziwną starszą panią o imieniu Choroba to nietypowa książka przygodowa. Pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, przystępnie podanych informacji o ludzkim organizmie oraz autentycznych scen z życia małych pacjentów. A wszystko to w formie powieści graficznej zaprawionej szczyptą humoru.
Książka powstała we współpracy z psychologami i podopiecznymi Fundacji ISKIERKA, pomaga również przepracować trudne emocje – pacjentom, rodzicom, bliskim. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.