Spotkanie autorskie online z Katarzyną Bondą
Już w najbliższy poniedziałek gościem spotkania z cyklu Premiera online będzie Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Z Katarzyną Borowiecką porozmawia o swojej najnowszej książce, zatytułowanej „O włos” (Wydawnictwo Muza).
Jedna z ulubionych współczesnych pisarek polskich czytelników przedstawia zupełnie nową serię. W książce otwierającej cykl, detektyw Jakub Sobieski zmierzy się z zagadką bestialskiego zabójstwa dwóch młodych kobiet w Lesie Kabackim. Okazuje się, że morderca, który szybko zostaje mianowany Kosiarzem z Kabat, ma swój profil ofiar. Na jego celowniku są prostytutki. W czasie, kiedy grasuje, to one powinny uważać na siebie najbardziej. Świat agencji towarzyskich to ciemna strefa, więc policji trudno jest znaleźć chętnych do współpracy. Dlatego młody detektyw Jakub Sobieski zdejmuje mundur i postanawia prowadzić śledztwo w mniej formalny sposób.
Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.