Komunikaty PR

Spotkanie autorskie z Joanną Przetakiewicz i start kampanii #NIEBOJESIE

2020-07-14  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W najbliższy piątek, w ramach cyklu „Z książką Ci do twarzy” w Magnolia Park, autorka głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” i jej bohaterki spotkają się z czytelnikami we Wrocławiu. Kontynuacją idei książki jest jedyna w swoim rodzaju kampania społeczna dla kobiet #NIEBOJESIE.

Magdalena straciła dziecko w wypadku. Beata wspomina, że w domu na pierwszym miejscu był alkohol. Elżbieta dowiedziała się, że ma nowotwór szyjki macicy. Karolina nie może zajść w ciążę. Oto wybrane historie z najnowszej książki Joanny Przetakiewicz pt. „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Kontynuacją idei książki jest akcja #NIEBOJESIE. To kampania społeczna dla kobiet w Polsce, które chcą powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem akcji jest zainspirowanie innych historiami, które dodają odwagi, siły i chęcią działania. Akcja zorganizowana jest przez Joannę Przetakiewicz i Erę Nowych Kobiet – ruch społeczny, który wpisuje się w nurt działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek. Ma na celu wspieranie ich w budowaniu poczucia własnej wartości.

9 motywujących historii

Chociaż oficjalna premiera odbędzie się 15 lipca, to książka już podbija serca i wzrusza czytelników nie tylko w Polsce. Tuż po premierze, 17 lipca jej autorka i bohaterki przyjeżdżają do Wrocławia. – Z każdą śmiercią moich bliskich umierała cząstka mnie, ale pozwalałam się jej odrodzić i wtedy była ona 100% silniejsza. Rozmowa o śmierci i stracie bliskich daje mi spokój. Chciałam się nim podzielić z innymi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy przeczytałam o projekcie Joanny Przetakiewicz pomyślałam sobie, że mogę w ten sposób pokazać innym, że można się podnieść nawet po stracie dziecka – napisała Magda, zachęcając wszystkich do przeczytania książki.

Zawarte w niej opowieści to prawdziwe historie 9 kobiet, które odważyły się odsłonić to, co bywa starannie skrywane: domową przemoc, seksualną agresję lub poniżenie ze strony najbliższych. – Moje bohaterki opowiedziały o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomagają tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji – napisała Joanna Przetakiewicz na okładce książki.

Bohaterki we Wrocławiu

Wyjątkowe spotkanie, zainicjowane przez Magdalenę Leciak-Olszewską oraz Annę Buscicchio - liderki wrocławskiego oddziału Ery Nowych Kobiet, odbędzie się w Magnolia Park 17 lipca w godzinach od 16.45 do 21.00 przy wejściu od strony ul. Legnickiej. Ponadto zaplanowane zostały konsultacje z psychologiem oraz rozmowy z przedstawicielami znanych instytucji, które zajmują się wsparciem dla kobiet i ochroną praw kobiet.

– Warto przyjść, by poznać kobiety, które udowodniły, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dołączamy do akcji, która ma na celu znalezienie odpowiedzi, jak pokonać najtrudniejsze przeciwności losu i przełamać społeczne tabu. To także świetna okazja na spotkanie we Wrocławiu z samą Joanną Przetakiewicz – zachęca Joanna Sawośko-Duda, dyrektorka Magnolia Park. - W trakcie wydarzenia rozdanych zostanie mnóstwo nagród ufundowanych przez sklepy w Magnolia Park, które również zaangażowały się we wsparcie akcji.   

Wydarzenie odbędzie się w ramach prowadzonego przez Magnolia Park cyklu „Z książką Ci do twarzy”. – Cykl ma na celu pokazanie, że czytanie jest nie tylko wspaniałym hobby, rozwijającym wyobraźnię, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda. W ramach cyklu Magnolia Park jeszcze w tym miesiącu wyposaży biblioteki Fundacji Przylądek Nadziei i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.