Komunikaty PR

Spotkanie autorskie z Joanną Przetakiewicz i start kampanii #NIEBOJESIE

2020-07-14  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W najbliższy piątek, w ramach cyklu „Z książką Ci do twarzy” w Magnolia Park, autorka głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” i jej bohaterki spotkają się z czytelnikami we Wrocławiu. Kontynuacją idei książki jest jedyna w swoim rodzaju kampania społeczna dla kobiet #NIEBOJESIE.

Magdalena straciła dziecko w wypadku. Beata wspomina, że w domu na pierwszym miejscu był alkohol. Elżbieta dowiedziała się, że ma nowotwór szyjki macicy. Karolina nie może zajść w ciążę. Oto wybrane historie z najnowszej książki Joanny Przetakiewicz pt. „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Kontynuacją idei książki jest akcja #NIEBOJESIE. To kampania społeczna dla kobiet w Polsce, które chcą powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem akcji jest zainspirowanie innych historiami, które dodają odwagi, siły i chęcią działania. Akcja zorganizowana jest przez Joannę Przetakiewicz i Erę Nowych Kobiet – ruch społeczny, który wpisuje się w nurt działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek. Ma na celu wspieranie ich w budowaniu poczucia własnej wartości.

9 motywujących historii

Chociaż oficjalna premiera odbędzie się 15 lipca, to książka już podbija serca i wzrusza czytelników nie tylko w Polsce. Tuż po premierze, 17 lipca jej autorka i bohaterki przyjeżdżają do Wrocławia. – Z każdą śmiercią moich bliskich umierała cząstka mnie, ale pozwalałam się jej odrodzić i wtedy była ona 100% silniejsza. Rozmowa o śmierci i stracie bliskich daje mi spokój. Chciałam się nim podzielić z innymi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy przeczytałam o projekcie Joanny Przetakiewicz pomyślałam sobie, że mogę w ten sposób pokazać innym, że można się podnieść nawet po stracie dziecka – napisała Magda, zachęcając wszystkich do przeczytania książki.

Zawarte w niej opowieści to prawdziwe historie 9 kobiet, które odważyły się odsłonić to, co bywa starannie skrywane: domową przemoc, seksualną agresję lub poniżenie ze strony najbliższych. – Moje bohaterki opowiedziały o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomagają tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji – napisała Joanna Przetakiewicz na okładce książki.

Bohaterki we Wrocławiu

Wyjątkowe spotkanie, zainicjowane przez Magdalenę Leciak-Olszewską oraz Annę Buscicchio - liderki wrocławskiego oddziału Ery Nowych Kobiet, odbędzie się w Magnolia Park 17 lipca w godzinach od 16.45 do 21.00 przy wejściu od strony ul. Legnickiej. Ponadto zaplanowane zostały konsultacje z psychologiem oraz rozmowy z przedstawicielami znanych instytucji, które zajmują się wsparciem dla kobiet i ochroną praw kobiet.

– Warto przyjść, by poznać kobiety, które udowodniły, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dołączamy do akcji, która ma na celu znalezienie odpowiedzi, jak pokonać najtrudniejsze przeciwności losu i przełamać społeczne tabu. To także świetna okazja na spotkanie we Wrocławiu z samą Joanną Przetakiewicz – zachęca Joanna Sawośko-Duda, dyrektorka Magnolia Park. - W trakcie wydarzenia rozdanych zostanie mnóstwo nagród ufundowanych przez sklepy w Magnolia Park, które również zaangażowały się we wsparcie akcji.   

Wydarzenie odbędzie się w ramach prowadzonego przez Magnolia Park cyklu „Z książką Ci do twarzy”. – Cykl ma na celu pokazanie, że czytanie jest nie tylko wspaniałym hobby, rozwijającym wyobraźnię, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda. W ramach cyklu Magnolia Park jeszcze w tym miesiącu wyposaży biblioteki Fundacji Przylądek Nadziei i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.