Spotkanie autorskie z Joanną Przetakiewicz i start kampanii #NIEBOJESIE
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
W najbliższy piątek, w ramach cyklu „Z książką Ci do twarzy” w Magnolia Park, autorka głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” i jej bohaterki spotkają się z czytelnikami we Wrocławiu. Kontynuacją idei książki jest jedyna w swoim rodzaju kampania społeczna dla kobiet #NIEBOJESIE.
Magdalena straciła dziecko w wypadku. Beata wspomina, że w domu na pierwszym miejscu był alkohol. Elżbieta dowiedziała się, że ma nowotwór szyjki macicy. Karolina nie może zajść w ciążę. Oto wybrane historie z najnowszej książki Joanny Przetakiewicz pt. „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Kontynuacją idei książki jest akcja #NIEBOJESIE. To kampania społeczna dla kobiet w Polsce, które chcą powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem akcji jest zainspirowanie innych historiami, które dodają odwagi, siły i chęcią działania. Akcja zorganizowana jest przez Joannę Przetakiewicz i Erę Nowych Kobiet – ruch społeczny, który wpisuje się w nurt działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek. Ma na celu wspieranie ich w budowaniu poczucia własnej wartości.
9 motywujących historii
Chociaż oficjalna premiera odbędzie się 15 lipca, to książka już podbija serca i wzrusza czytelników nie tylko w Polsce. Tuż po premierze, 17 lipca jej autorka i bohaterki przyjeżdżają do Wrocławia. – Z każdą śmiercią moich bliskich umierała cząstka mnie, ale pozwalałam się jej odrodzić i wtedy była ona 100% silniejsza. Rozmowa o śmierci i stracie bliskich daje mi spokój. Chciałam się nim podzielić z innymi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy przeczytałam o projekcie Joanny Przetakiewicz pomyślałam sobie, że mogę w ten sposób pokazać innym, że można się podnieść nawet po stracie dziecka – napisała Magda, zachęcając wszystkich do przeczytania książki.
Zawarte w niej opowieści to prawdziwe historie 9 kobiet, które odważyły się odsłonić to, co bywa starannie skrywane: domową przemoc, seksualną agresję lub poniżenie ze strony najbliższych. – Moje bohaterki opowiedziały o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomagają tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji – napisała Joanna Przetakiewicz na okładce książki.
Bohaterki we Wrocławiu
Wyjątkowe spotkanie, zainicjowane przez Magdalenę Leciak-Olszewską oraz Annę Buscicchio - liderki wrocławskiego oddziału Ery Nowych Kobiet, odbędzie się w Magnolia Park 17 lipca w godzinach od 16.45 do 21.00 przy wejściu od strony ul. Legnickiej. Ponadto zaplanowane zostały konsultacje z psychologiem oraz rozmowy z przedstawicielami znanych instytucji, które zajmują się wsparciem dla kobiet i ochroną praw kobiet.
– Warto przyjść, by poznać kobiety, które udowodniły, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dołączamy do akcji, która ma na celu znalezienie odpowiedzi, jak pokonać najtrudniejsze przeciwności losu i przełamać społeczne tabu. To także świetna okazja na spotkanie we Wrocławiu z samą Joanną Przetakiewicz – zachęca Joanna Sawośko-Duda, dyrektorka Magnolia Park. - W trakcie wydarzenia rozdanych zostanie mnóstwo nagród ufundowanych przez sklepy w Magnolia Park, które również zaangażowały się we wsparcie akcji.
Wydarzenie odbędzie się w ramach prowadzonego przez Magnolia Park cyklu „Z książką Ci do twarzy”. – Cykl ma na celu pokazanie, że czytanie jest nie tylko wspaniałym hobby, rozwijającym wyobraźnię, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda. W ramach cyklu Magnolia Park jeszcze w tym miesiącu wyposaży biblioteki Fundacji Przylądek Nadziei i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.