Sylwia Chutnik i Jacek Piekara na kolejnych spotkaniach online Empiku
Empik nieustannie zachęca do inspirującego spędzania czasu w domu. Choć kontakt z kulturą na żywo został znacząco ograniczony, a spotkania autorskie w salonach stacjonarnych odwołane, marka zaprasza na kolejne rozmowy z twórcami w ramach cyklu #premieraonline. Tym razem, w dniach 7 i 8 kwietnia czytelnicy będą mieli okazję zadać pytania Sylwii Chutnik, która opowie o najnowszym wydaniu kultowej powieści „Cwaniary” oraz Jackowi Piekarze, autorowi kolejnej części serii o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety”. E-spotkania transmitowane na żywo na Facebooku Empiku poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady).
Rozpoczęty dwa tygodnie temu cykl rozmów na żywo #premieraonline organizowanych przez Empik spotkał z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Sześć dotychczasowych spotkań, z udziałem m.in. Janiny Bąk czy Artura Rojka, śledziło ponad 316 tysięcy widzów, którzy wygenerowali łącznie ponad 360 tysięcy wyświetleń. Tak wysoka frekwencja świadczy o dużym zapotrzebowaniu na kontakt z kulturą, nawet w niecodziennych warunkach.
Na kolejnych wirtualnych spotkaniach pojawią się Sylwia Chutnik (7.04) i Jacek Piekara (8.04). Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom każdego dnia o godz. 18:00. Rozmowy poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady). Wywiady będą tłumaczone na język migowy. Nawet po spotkaniach do każdego z wydarzeń będzie można wrócić – w formie wideo (na kanale Empik na Facebooku) lub audio (w formule podcastu w aplikacji Empik Go).
Sylwia Chutnik – wtorek, 7 kwietnia, godz. 18:00
Autorka opowie o nowym wydaniu kultowego bestsellera „Cwaniary” (Wydawnictwo Znak). Wszystkim widzom udostępniony zostanie kod rabatowy pozwalający kupić tę książkę na Empik.com w specjalnej cenie. Powieść ta pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, zasady i jako pierwsze powiedziały dość: Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz – radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem a pralką, słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona.
Jacek Piekara – środa, 8 kwietnia, godz. 18:00
„Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: Jestem!, nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa."Rozmowa z Jackiem Piekarą będzie dotyczyć jego najnowszej książki „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety” (Wydawnictwo Fabryka Słów). Mordimer Madderin, tytułowy inkwizytor, walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi. Ludzi, którzy chcą go bezwzględnie wykorzystać, jest zbyt wielu, by nawet przez chwilę mógł czuć się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. W tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Oficjum.
Wciąż można skorzystać z bezpłatnego 2-miesięcznego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium. Zaliczają się do nich między innymi możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków, w tym niemal wszystkich lektur szkolnych, oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Pakiet zapewnia również bezpieczną dostawę zamówień złożonych na Empik.com za 0 zł. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.