Sylwia Chutnik i Jacek Piekara na kolejnych spotkaniach online Empiku
Empik nieustannie zachęca do inspirującego spędzania czasu w domu. Choć kontakt z kulturą na żywo został znacząco ograniczony, a spotkania autorskie w salonach stacjonarnych odwołane, marka zaprasza na kolejne rozmowy z twórcami w ramach cyklu #premieraonline. Tym razem, w dniach 7 i 8 kwietnia czytelnicy będą mieli okazję zadać pytania Sylwii Chutnik, która opowie o najnowszym wydaniu kultowej powieści „Cwaniary” oraz Jackowi Piekarze, autorowi kolejnej części serii o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety”. E-spotkania transmitowane na żywo na Facebooku Empiku poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady).
Rozpoczęty dwa tygodnie temu cykl rozmów na żywo #premieraonline organizowanych przez Empik spotkał z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Sześć dotychczasowych spotkań, z udziałem m.in. Janiny Bąk czy Artura Rojka, śledziło ponad 316 tysięcy widzów, którzy wygenerowali łącznie ponad 360 tysięcy wyświetleń. Tak wysoka frekwencja świadczy o dużym zapotrzebowaniu na kontakt z kulturą, nawet w niecodziennych warunkach.
Na kolejnych wirtualnych spotkaniach pojawią się Sylwia Chutnik (7.04) i Jacek Piekara (8.04). Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom każdego dnia o godz. 18:00. Rozmowy poprowadzi Olga Wróbel (Kurzojady). Wywiady będą tłumaczone na język migowy. Nawet po spotkaniach do każdego z wydarzeń będzie można wrócić – w formie wideo (na kanale Empik na Facebooku) lub audio (w formule podcastu w aplikacji Empik Go).
Sylwia Chutnik – wtorek, 7 kwietnia, godz. 18:00
Autorka opowie o nowym wydaniu kultowego bestsellera „Cwaniary” (Wydawnictwo Znak). Wszystkim widzom udostępniony zostanie kod rabatowy pozwalający kupić tę książkę na Empik.com w specjalnej cenie. Powieść ta pokazuje kobiety, które mają swoją dumę, zasady i jako pierwsze powiedziały dość: Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz – radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem a pralką, słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona.
Jacek Piekara – środa, 8 kwietnia, godz. 18:00
„Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: Jestem!, nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa."Rozmowa z Jackiem Piekarą będzie dotyczyć jego najnowszej książki „Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety” (Wydawnictwo Fabryka Słów). Mordimer Madderin, tytułowy inkwizytor, walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi. Ludzi, którzy chcą go bezwzględnie wykorzystać, jest zbyt wielu, by nawet przez chwilę mógł czuć się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele. W tej wszechogarniającej pustce, pozostaje miłość do Boga i wierność Świętemu Oficjum.
Wciąż można skorzystać z bezpłatnego 2-miesięcznego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium. Zaliczają się do nich między innymi możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków, w tym niemal wszystkich lektur szkolnych, oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Pakiet zapewnia również bezpieczną dostawę zamówień złożonych na Empik.com za 0 zł. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.
![„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1198643224,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
![O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?](/files/_uploaded/glownekonf_1019332985,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
![Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe](/files/_uploaded/glownekonf_884434667,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.