Sylwia Koperska „WILCZYCA. W pogoni za wolnością”
Wilczyca - zwierzę mocy. Podąża za instynktem i intuicją. Jedną z najważniejszych jej cech jest odkrywanie w sobie zasobów do walki - nawet w ciemnościach. Mierzy się ze swoim lękiem, podążając nieodkrytym dotąd dla siebie szlakiem. Ma zasady, których nigdy nie łamie, ogromną wolę przetrwania i apetyt na wolność. I zrobi wszystko, aby być szczęśliwą…
Historia Karoliny to opowieść o dziewczynie, której z pozoru niczego w życiu nie brakuje. Zamożni rodzice, willa na miarę rezydencji Carringtonów z „Dynastii”, wstęp do najlepszego liceum w mieście… Słowem: doskonały start w dorosłość. Jednak każdego dnia, w ścianach luksusowego domu, rozgrywa się jej osobisty dramat - dramat dziewczyny, która nigdy nie zaznała miłości i ciepła domowego ogniska. Nieustanne awantury, poniżanie i odrzucenie przez rodzoną matkę uruchamiają w niej instynkt przetrwania. Dramatyczna potrzeba akceptacji i poczucia bezpieczeństwa popychają Karolinę w stronę ryzykownej decyzji - wstępuje w szeregi mafii złodziei samochodów.
Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za ten rozdział w życiu? Ile siły musi mieć w sobie zagubiona, wrażliwa dziewczyna, która właśnie została matką i przychodzi jej zmierzyć się z łatką „panny z dzieckiem” w dodatku kryminalistki? Czy nieoczekiwana miłość stanie się drogą ku wolności, a błędy młodości będą nauczką na dalsze życie?
„Wilczyca. W pogoni za wolnością”, pierwsza część trylogii „Wilczyca”, jest debiutancką powieścią Sylwii Koperskiej. To historia młodej dziewczyny, która dorasta w toksycznym domu. Odrzucenie przez matkę i brak poczucia bezpieczeństwa sprawiają, że wpada w złe towarzystwo. To opowieść o bolesnym dojrzewaniu, ogromnej potrzebie miłości i akceptacji ze strony bliskich. Jak przyznaje sama autorka, książka zawiera elementy biograficzne i jest swego rodzaju spowiedzią, której wyznanie pozwoliło wyrzucić z siebie złe wspomnienia i uwolnić się od traumatycznych doświadczeń.
Ale „Wilczyca” to także opowieść o dążeniu do szczęścia. Daje nadzieję i uczy, aby nigdy nie przekreślać drugiego człowieka, bez względu na jego historię. To dowód na to, że warto wierzyć w siebie, nie wolno się poddawać i zawsze można zmienić swoje życie na lepsze.
Książka napisana jest dynamicznym językiem. Jej niewątpliwym atutem jest autentyczność i fakt, że wzbudza momentami skrajne emocje. Bulwersuje, innym razem wzrusza do łez, ale do samego końca trzyma czytelnika w napięciu. W tej historii odnajdzie się każdy, kto wątpi i nie wierzy w siebie. Każdy, kto w swoim życiu, dokonując niefortunnych wyborów, sięgnął dna. Zawsze warto jednak być wiernym swoim zasadom, próbować odnaleźć w sobie odwagę i zaryzykować. Bo ostatecznie przegrywa ten, kto przestaje być sobą i składa broń.
Potencjał w tej historii dojrzeli filmowcy, którzy - jeszcze na etapie powstawania powieści - wykupili prawa do jej ekranizacji. „Wilczyca” już niebawem zadebiutuje także na srebrnym ekranie.
Sylwia Koperska „WILCZYCA. W pogoni za wolnością” premiera 1. września 2020 r. wydawnictwo Prószyński i S-ka. Cena: 39,90 zł
****
O autorce
Sylwia Koperska urodziła się 3 marca 1970 roku w Gdańsku. Właścicielka słynnego Studio ZEZE w hotelu Marina. Manager w Domu Opieki Społecznej Gniazdo Rodzinne prowadzonego przez Księdza Stefana Wysockiego. Koordynatorka Medycznej Strefy Piękna w Grupie LUX MED. W latach 2015–2019 Business Development Director w spółce Maciej Zień. Współpracowała z Patrykiem Vegą przy scenariuszu do filmów "Plagi Breslau" i "Kobiety Mafii 2". Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwóch dorosłych córek . Nade wszystko ceni w życiu prawdę, szczerość i życzliwość. Wrażliwa na ludzką krzywdę, wierzy w ludzi i nie przekreśla nikogo. Bezgranicznie kocha wilki, hołdując ich zasadom. Miłośniczka Szekspira i Márqueza.
Kontakt: Agnieszka Kołogrecka tel. 601 40 70 33 agnieszka@poprostupr.pl

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.