Komunikaty PR

Szymon Pękala, Kamil Baleja i Przemysław Piotrowski bohaterami Premier online

2022-06-27  |  09:16
Biuro prasowe

Początek kalendarzowego lata i zakończenie roku szkolnego to znak, że sezon wakacyjny 2022 oficjalnie się rozpoczął! Najbliższe tygodnie z pewnością dla wielu upłyną pod znakiem błogiego lenistwa i relaksu. Warto sięgnąć więc po nowości książkowe. Tylko jakie tytuły wybrać? Inspiracji dostarczą spotkania z cyklu Premiera online. Swoje nowości zaprezentują w tym tygodniu: Szymon Pękala autor książki „Wojna idei. Myśl po swojemu”, Kamil Baleja, który przedstawi „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” oraz Przemysław Piotrowski z kryminałem „Bagno”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Szymon Pękala – poniedziałek, 27 czerwca, godz. 18:00

Bohaterem pierwszego w tym tygodniu spotkania z cyklu Premiera online będzie Szymon Pękala – publicysta, twórca kanałów Wojna Idei oraz Szymon mówi. Opowie on o książce „Wojna idei. Myśl po swojemu” (Wydawnictwo Znak Horyzont). 

Autor zachęca do nieulegania emocjom, nieszufladkowania oraz do myślenia po swojemu. Pisze o tym, jak linie kolejnych podziałów wyznaczają rytm naszego życia i pokazuje, że wszyscy jesteśmy do siebie podobni, podatni na manipulacje i skłonni do emocjonalnego reagowania. Jak się przed tym bronić? O tym usłyszycie podczas najbliższego spotkania z cyklu Premier online.

Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Borowiecka. W trakcie spotkania możliwe będzie zadawanie pytań autorowi.

Kamil Baleja – wtorek, 28 czerwca, godz. 18:00

Kolejnym gościem w studiu Empiku będzie Kamil Baleja. Jedni mówią o nim „ten pozytywny głos z radia”, inni widzą w nim zwariowanego ojca z Internetu. Podczas spotkania z cyklu Premiera online porozmawia z Weroniką Wawrzkowicz o nowym wydawnictwie – „Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa” (Wydawnictwo Agora). 

Kamil Baleja zawodowo jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym oraz konferansjerem. Prywatnie – mężem i tatą, ciągle wierzącym w to, że kiedyś zostanie ojcem roku. Jego nowa propozycja książkowa jest właśnie o „tacierzyństwie”. Według autora bycie ojcem przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać ciekawe historie z życia energetycznego taty. 

Przemysław Piotrowski – środa, 29 czerwca, godz. 18:00

Studio Premier online odwiedzi także Przemysław Piotrowski – autor kryminału „Bagno” (Wydawnictwo Czarna Owca).  Rozmowę z pisarzem poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

Trzymająca w napięciu nowa propozycja od Przemysława Piotrowskiego to gratka dla fanów mrocznych historii. Bohaterami książki są Brudny i Zawadzka, którzy muszą odnaleźć się w kompletnie obcym im świecie wielkiej polityki, zgniłych układów i tajnych służb. W całym tym chaosie, tropiąc psychopatycznego mordercę, Brudny po raz pierwszy nie wie, czy stoi po właściwej stronie. Kulisy powstawania tej historii będzie można poznać podczas spotkania z autorem już 29 czerwca.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.