Komunikaty PR

TaniaKsiazka.pl po raz kolejny wspiera Festiwal Zebrane

2020-08-31  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.23 MB )

Pandemia zmieniła wszystko, także Festiwal Literacki Zebrane. W tym roku, w jego ramach, zaplanowane jest tylko jedno spotkanie autorskie dziennie, ale każde ma być transmitowane online. Sponsorem wydarzenia jest TaniaKsiazka.pl, która jako jedna z największych księgarni internetowych w Polsce znakomicie się odnajduje w środowisku cyfrowym.

Tradycyjnie Festiwal odbędzie się w “Zmianie Klimatu” w Białymstoku. Potrwa od 4 do 9 września. Będzie to jego 11 odsłona. Jak mówią organizatorzy, zaczyna się druga dekada, czas więc na zmiany. Są one wprawdzie wymuszone względami bezpieczeństwa, ale niekoniecznie wyjdą imprezie na gorsze. W związku z koronawirusem należy wcześniej drogą elektroniczną (pisząc na adres zebrane.festiwal@gmail.com) zarezerwować bezpłatną wejściówkę na wybrane spotkanie. Zwykle literackie wieczory w “Zmianie klimatu” gromadziły tłumy, teraz część bywalców uczestniczyć będzie w wydarzeniu za pośrednictwem sieci. Łatwiejszy dostęp może natomiast sprawić, że Zebrane obserwować będzie większa grupa czytelników niż dotychczas.
 

Wokół przełomu

Bez zmian pozostaje natomiast wysoki poziom Festiwalu. W tym roku uświetni go pięciu gości zawodowo zajmujących się literaturą, wśród nich pisarze, reportażyści, krytycy. Po raz pierwszy nie znajdziemy w programie przy nazwiskach tytułu książki, wokół której toczyć się będzie dyskusja ani konkretnego tematu czy zagadnienia.

Zostawiliśmy tę kwestię otwartą, ponieważ przyszło nam organizować festiwal w bardzo dziwnych czasach i na pewno teraźniejszość, to z czym się teraz codziennie zderzamy, będzie wspólnym mianownikiem rozmów - mówi prof. Marek Kochanowski, dyrektor literacki festiwalu. - Wszyscy autorzy, których zaprosiliśmy dotykają w swojej twórczości tematu przełomu, końca epoki, katastrofy i zmiany. Piotr Śliwiński, literaturoznawca realizuje dla radia TOK FM wnikliwe podcasty o zaraźliwej poezji na czas zarazy. Katarzyna Boni, reportażystka pisząca o Azji ma na swoim koncie książkę o katastrofie elektrowni Jądrowej w Fukushimie. Powieść Tomasza Organka dotyczy oswojenia trwogi dzisiejszych czterdziestolatków. Max Cegielski z kolei napisał książkę pod znamiennym tytułem “Apokalipso”.

TaniaKsiazka.pl mecenasem

Festiwal Zebrane przez minioną dekadę zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń literackich w regionie, na dodatek ambitnego, adresowanego do wymagających i wyrobionych czytelników. Nie dziwi więc, że wsparła go TaniaKsiazka.pl., która żyje literaturą i z literatury.

TaniaKsiazka.pl jest mecenasem festiwalu. Podczas imprezy na stoisku księgarni będzie można kupić książki z tytułami autorów zaproszonych na Zebrane oraz najnowszymi pozycjami z literatury faktu i prozy polskiej.

Dlaczego od lat angażujemy się w festiwal? Bo jest to jeden z najlepszych festiwali literackich w naszym mieście, jedna z ważniejszych imprez kulturalnych. Co roku w “Zmianie Klimatu” pojawiają się zacni goście z naszej branży, dlatego nie może zabraknąć tam również nas. Sam festiwal zaś jeszcze bardziej zanurza się w wirtualny świat i przekaz, w którym my jesteśmy od dawna, możemy więc  służyć pomocą - wyjaśnia Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.