Komunikaty PR

TELEFONISTKA Z ULICY PRÓŻNEJ - powieść romantyczno-sensacyjna

2021-03-15  |  07:00
Biuro prasowe
Do pobrania news ( 0.32 MB )

8 kwietnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Weroniki Wierzchowskiej – „Telefonistka  z ulicy Próżnej”. Tym razem autorka przenosi czytelnika do Warszawy końca XIX wieku.

Bohaterką powieści jest pewna Hanka o urodzie idealnie telefonicznej, co może i przydaje się w zawodzie telefonistki, ale  w życiu prywatnym niespecjalnie.

Młoda kobieta nie ekscytuje się ani wynalazkami, które zmieniają codzienne życie mieszkańców XIX-wiecznej Warszawy, ani wywrotowymi ideami. Ma większe problemy na głowie. Na przykład przygniata ją nuda codzienności  i… szklany sufit, którego nie przebiją najcieńsze obcasy. Na co bowiem może liczyć młoda, pochodząca z robotniczej rodziny kobieta prócz nudnej pracy telefonistki i zimnej kawalerki?  

Podsłuchana w chwili słabości rozmowa zmienia uporządkowany świat Hanki, która poznając bogatą rodzinę arystokratów, wpada w sam środek niebezpiecznej intrygi. Ta znajomość może kosztować ją nie tylko wolność, ale nawet życie. Świat władzy i pieniędzy nie jest bowiem miejscem dla szarej myszki, chyba że biedna i nic nieznacząca telefonistka ma gotowe na wszystko przyjaciółki!

 W powieści „Telefonistka  z ulicy Próżnej” czytelnik znajdzie romans (mało romantyczny), wątek sensacyjny (z zaskakującą puentą), a także świetne opisy życia wyższych i niższych sfer Warszawy. Będzie o feminizmie, psychoanalizie i narkotykach zażywanych nie tylko dla poprawy elokwencji. 

„Telefonistka  z ulicy Próżnej” to kolejna po „Służącej” i Po nowe życie” powieść Weroniki Wierzchowskiej w portfolio Szarej Godziny.  

Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści Weronika Wierzchowska zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 8 kwietnia 2021 r.
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Wybór Krytyków Live Biuro prasowe
2021-10-23 | 08:00

Wybór Krytyków Live

Wybór Krytyków to wspólny projekt Empiku i Unii Literackiej. Łukasz Grzymisławski, Paulina Małochleb oraz Olga Wróbel rekomendują co miesiąc najciekawsze tytuły,
Książka Spotkanie autorskie online z Markiem Elsbergiem
2021-10-23 | 08:00

Spotkanie autorskie online z Markiem Elsbergiem

W spotkaniu autorskim online weźmie udział Marc Elsberg, który opowie o kulisach pracy nad książką „Sprawa prezydenta” (Wydawnictwo W.A.B.). Rozmowę poprowadzi
Książka „Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” – cykl spotkań literackich na Pradze
2021-10-18 | 11:36

„Koneserzy słów. Marcin Meller zaprasza” – cykl spotkań literackich na Pradze

Najpopularniejsi autorzy, inspirujące tematy i gorące dyskusje. 19 października w Centrum Praskim Koneser zainaugurowany zostanie cykl spotkań literackich „Koneserzy słów. Marcin

Więcej ważnych informacji

Moda

Teatr

Alicja Węgorzewska: W Warszawskiej Operze Kameralnej szukamy zawsze swojej niszy repertuarowej. Pierwszą premierą tego sezonu będą dwie jednoaktówki Donizettiego

Dwie jednoaktowe opery G. Donizettiego: „Nocny dzwoneczek” („Il campanello di notte”) oraz ,,Tłusty czwartek’’ („Il giovedi grasso”) w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to pierwsza premiera sezonu 2021/2022 w Warszawskiej Operze Kameralnej, która świętuje swoje 60-lecie. Alicja Węgorzewska ma nadzieję, że technika wokalna w stylu włoskiego bel canto zachwyci najbardziej wytrawnych słuchaczy. Jej istotą jest bowiem położenie nacisku na piękno głosu i wirtuozerię wokalną. W połączeniu z dwiema barwnymi opowieściami, doskonałą grą aktorską i solidną porcją ruchu na scenie powinna zagwarantować widzom niezapomniane wrażenia estetyczne.

IT i technologie

Szpitale przyszłości przestaną być przepełnione. Rozwój technologii i telemedycyny pozwoli skutecznie przenosić opiekę poza mury placówek medycznych

W najbliższych latach nowe technologie medyczne w dalszym ciągu będą się dynamicznie rozwijać. Szacuje się, że w 2025 roku sektor telemedycyny ma być wart 175,5 mld dol., a globalny rynek e-zdrowia powinien osiągnąć do tego czasu wartość 600 mld dol. – pokazał majowy raport 300RESEARCH „Cyfrowe zdrowie. Jak poprawić efektywność usług medycznych”. Eksperci są przekonani, że technologie takie jak sztuczna inteligencja, telemedycyna czy cyfrowe dane medyczne będą w coraz większym stopniu odciążać system ochrony zdrowia i przenosić opiekę poza mury placówek medycznych. Szpitale przyszłości nie będą przepełnione i zostaną w nich tylko najciężej chorzy pacjenci, a dla pozostałych, dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, opieka zdrowotna świadczona będzie w ich domach.

Handel

Już 1/3 Polaków płaci za zakupy wyłącznie kartą. Zgodnie z nowym prawem sklepy nie będą mogły odmówić transakcji gotówką

– Około 30 proc. Polaków to osoby przyzwyczajone wyłącznie do płatności bezgotówkowych. To oznacza, że gotówka w ich życiu może nie funkcjonować, nie mają takiej potrzeby – mówi dr Urszula Wysocka z warszawskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Jak wskazuje, stopniowy wzrost ubankowienia i kolejne nowinki, które Polacy szybko i chętnie adaptują, przyczyniają się do tego, że popularność płatności bezgotówkowych sukcesywnie rośnie, a pandemia COVID-19 dodatkowo ją zwiększyła. Tego trendu nie odwróci nawet uchwalona niedawno ustawa, która obliguje punkty handlowo-usługowe do przyjmowania płatności gotówką. Ten obowiązek został wprowadzony z myślą o osobach wykluczonych finansowo.