Komunikaty PR

TELEFONISTKA Z ULICY PRÓŻNEJ - powieść romantyczno-sensacyjna

2021-03-15  |  07:00
Biuro prasowe
Do pobrania news ( 0.32 MB )

8 kwietnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Weroniki Wierzchowskiej – „Telefonistka  z ulicy Próżnej”. Tym razem autorka przenosi czytelnika do Warszawy końca XIX wieku.

Bohaterką powieści jest pewna Hanka o urodzie idealnie telefonicznej, co może i przydaje się w zawodzie telefonistki, ale  w życiu prywatnym niespecjalnie.

Młoda kobieta nie ekscytuje się ani wynalazkami, które zmieniają codzienne życie mieszkańców XIX-wiecznej Warszawy, ani wywrotowymi ideami. Ma większe problemy na głowie. Na przykład przygniata ją nuda codzienności  i… szklany sufit, którego nie przebiją najcieńsze obcasy. Na co bowiem może liczyć młoda, pochodząca z robotniczej rodziny kobieta prócz nudnej pracy telefonistki i zimnej kawalerki?  

Podsłuchana w chwili słabości rozmowa zmienia uporządkowany świat Hanki, która poznając bogatą rodzinę arystokratów, wpada w sam środek niebezpiecznej intrygi. Ta znajomość może kosztować ją nie tylko wolność, ale nawet życie. Świat władzy i pieniędzy nie jest bowiem miejscem dla szarej myszki, chyba że biedna i nic nieznacząca telefonistka ma gotowe na wszystko przyjaciółki!

 W powieści „Telefonistka  z ulicy Próżnej” czytelnik znajdzie romans (mało romantyczny), wątek sensacyjny (z zaskakującą puentą), a także świetne opisy życia wyższych i niższych sfer Warszawy. Będzie o feminizmie, psychoanalizie i narkotykach zażywanych nie tylko dla poprawy elokwencji. 

„Telefonistka  z ulicy Próżnej” to kolejna po „Służącej” i Po nowe życie” powieść Weroniki Wierzchowskiej w portfolio Szarej Godziny.  

Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści Weronika Wierzchowska zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 8 kwietnia 2021 r.
 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Spotkania online z autorami najgłośniejszych literackich premier początku maja Biuro prasowe
2021-04-30 | 11:00

Spotkania online z autorami najgłośniejszych literackich premier początku maja

Tuż po majówce ukażą się trzy tytuły, które wielu czytelników jeszcze przed premierą dodało do swojej listy pozycji obowiązkowych. Po niemal 10 latach fani prozy
Książka Nostalgiczny kryminał, którego rozdziały są jak akordy, bo życie jest muzyką
2021-04-30 | 07:00

Nostalgiczny kryminał, którego rozdziały są jak akordy, bo życie jest muzyką

20 maja nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Igi Karst „Tamtej nocy w LA”, nostalgiczna powieść  której rozdziały biegną w rytm największych
Książka WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl
2021-04-27 | 01:00

WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl

WyCzytOn, czyli… Wyprawa Czytelników Online! Pod tą nazwą już w drugiej połowie maja rusza kolejna, specjalna edycja targów książki, których organizatorem jest

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.