Komunikaty PR

Vincent V. Severski oraz Filip Zawada gośćmi spotkań z cyklu #premieraonline

2021-03-19  |  14:00
Biuro prasowe

Miłośników kryminałów zainteresuje spotkanie z Vincentem V. Severskim wokół najnowszej książki „Nabór” – ostatniej części poczytnej trylogii autora. W wirtualnym studiu Empiku pojawi się także Filip Zawada, finalista Nagrody Literackiej Nike 2020, który opowie o swoim najnowszym dziele „Zbyt wiele zim minęło, aby była wiosna”.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Spotkanie autorskie online z Vincentem V. Severskim – 24 marca, godz. 18:00

Po dwóch latach Vincent V. Severski wraca z ostatnią już częścią trylogii zapoczątkowanej tytułami „Zamęt” i „Odwet”. Nowa część serii – „Nabór” (Wydawnictwo Czarna Owca) – ukaże się premierowo 24 marca. Tego samego dnia Vincent V. Severski pojawi się na wirtualnym spotkaniu z czytelnikami, aby opowiedzieć o pracy nad książką. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka.

„Nabór” to zakończenie trylogii, w której powracają bohaterowie tetralogii „Nielegalni”. Rośnie napięcie między Iranem i USA, a świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wraca autorytarny premier Bolecki, Sekcja zostaje rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego. Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elek​tryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać problem. Vincet V. Severski także tym razem nie zwalnia tempa i gwarantuje czytelnikom wciągającą przygodę literacką.

Spotkanie autorskie online z Filipem Zawadą – 25 marca, godz. 18:00

„Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” (Wydawnictwo Znak) to nowa powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike 2020 Filipa Zawady – pisarza, który przejmująco dosadnie i szczerze pokazuje, jak niebezpiecznie jest zgrywać bohatera, w szczególności przed samym sobą. Opowiadając o miłości i przemocy, mistrzowsko balansuje na granicy tragedii i komedii. O absolutnie niepodrabialny i wyjątkowy w polskiej literaturze głos Zawadę zapyta Katarzyna Borowiecka podczas spotkania online.

Dziadek Szczepan. Samolubny i zgryźliwy, szowinista starej daty i samozwańczy mentor. Dnie spędza na starej kanapie z ukraińskiego burdelu, a nocami terroryzuje sąsiadów rykiem saksofonu. Tymczasem jego wnuk, bohater tej historii, dopiero wchodzi w świat dorosłych ludzi. Wkrótce przekona się, że spadki mogą być niezwykle kosztowne dla spadkobierców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.