Wspólnie z Arkadami Wrocławskimi stwórz Zaczytaną Bibliotekę!
Arkady Wrocławskie dołączają do ogólnopolskiej akcji Zaczytane Biblioteki, dzięki której około dwóch tysięcy książek trafi do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Każdy może pomóc – wystarczy tylko przynieść nowe lub używane egzemplarze do centrum handlowego od 27 stycznia do 10 lutego.
Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Zaczytani.org, która od 2012 zajmuje się popularyzowaniem czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zwiększaniem dostępu do literatury oraz edukacją społeczną. Dzięki inicjatywie „Zaczytane Biblioteki” podopieczni szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych mogą cieszyć się z lektury nowych tytułów.
Tym razem punkt zbiórki stanie w Arkadach Wrocławskich. Książki będzie można przynosić w dniach 27 stycznia – 10 lutego i umieszczać je na oznaczonym regale w łezce eventowej na poziomie 0. Zebrane tytuły trafią do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Centrum handlowe zamierza przekazać na rzecz Fundacji ok. 2 tysięcy egzemplarzy.
- Czytanie niesie za sobą wiele cennych wartości. Książki poszerzają wiedzę, rozwijają funkcje pamięciowe, umiejętność koncentracji i wyobraźnię, poprawiają naszą empatię, wzbogacają słownictwo czy po prostu relaksują. Zapaleni czytelnicy osiągają lepsze wyniki w szkole i w pracy. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest wśród nas wiele osób, które ze względu na swoją sytuację życiową mają ograniczony dostęp do literatury. Dlatego zdecydowaliśmy się zostać Mecenasem Zaczytanych Bibliotek. W ramach dwutygodniowej kampanii społecznej planujemy zebrać około dwóch tysięcy pozycji książkowych. Zachęcamy wszystkich odwiedzających nasze centrum handlowe do włączenia się w tę szlachetną akcję – komentuje Jagoda Najwer, Specjalista ds. marketingu Develia S.A.
Zbierane będą książki zarówno nowe, jak i używane. Istotne jest, aby były napisane w języku polskim oraz wydane po 2000 roku. Po zakończeniu akcji, tytuły będą segregowane i porządkowane w księgozbiory, zanim trafią do placówki przejdą kwarantannę.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.