WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl
WyCzytOn, czyli… Wyprawa Czytelników Online! Pod tą nazwą już w drugiej połowie maja rusza kolejna, specjalna edycja targów książki, których organizatorem jest TaniaKsiazka.pl. Tym razem przyjmą one formę wirtualnego festiwalu.
– Zmieniamy formułę standardowych targów na rzecz festiwalu, ponieważ chcemy zaprosić wszystkich miłośników literatury do wspólnej wyprawy czytelniczej. Zauważyliśmy, że aktualnie brakuje przestrzeni, w której można się poczuć częścią czytelniczej społeczności. Dlatego chcemy połączyć ideę targów z formułą celebrowania pasji, festiwalu - książkowej wyprawy – mówi Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl
Na uczestników WyCzytOn czekać będą ciekawe aktywności, wywiady z autorami, rozmowy, konkursy i świetne promocje. Nie zabraknie gorących nazwisk, wyczekiwanych premier i wydarzeń z popularnymi influencerami. Miłośniczki romansów i erotyków tradycyjnie mogą liczyć także na wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek, na którym zagoszczą najlepsze polskie i zagraniczne pisarki.
– Planujemy bardziej zaangażować odbiorców i zachęcić ich, aby współtworzyli z nami to wydarzenie, dzieląc się swoją pasją do czytania. Chcemy stworzyć event, który będzie nie tylko rozrywką, ale również formą terapii - czytelniczego lekarstwa na pandemiczną rzeczywistość - dodaje Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Dyrektorka Wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym.
Poprzednie dwie edycje TargiKsiazki.Online spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników – pierwsza przyciągnęła ich 400 tysięcy, druga osiągnęła zawrotne zasięgi blisko 2 milionów użytkowników. W sumie zorganizowano ponad 100 wirtualnych wydarzeń, w których wzięło udział kilkudziesięciu autorów i wydawców z Polski i z zagranicy.
WyCzytOn odbędzie się w dniach 17-28 maja. Pełen program wydarzenia poznamy już wkrótce. Warto śledzić profil TaniaKsiazka.pl na Facebooku i Instagramie oraz stronę księgarni.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.