Komunikaty PR

Z okazji 75-lecia działalności państwowy instytut wydawniczy zaprasza do udział

2021-09-20  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Anna Karczewska
Anna Karczewska

Kochanowskiego 6 m.106
01-864 Warszawa
ann.karczewska|gmail.com| |ann.karczewska|gmail.com
505716882
www.piw.pl

W tym roku Państwowy Instytut Wydawniczy obchodzi jubileusz 75-lecia. Z tej okazji w księgarniach partnerskich w całej Polsce zaplanowano uruchomienie Klubów Czytelniczych. Do wspólnej rozmowy o literaturze dołączyć będzie można w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i Gdańsku.

Misją Państwowego Instytutu Wydawniczego jest, nie tylko wydawanie dobrej literatury, ale też jej promocja i podnoszenie kompetencji czytelniczych. W roku jubileuszowym, wspólnie z partnerskimi księgarniami, wydawnictwo postanowiło uruchomić w kilku miastach w Polsce Kluby Czytelnicze Państwowego Instytutu Wydawniczego. Od września 2021 w dziesięciu księgarniach w kraju, raz w miesiącu będą odbywały się spotkania wokół tytułów z oferty PIW-u. Wybór lektur i moderatorów Klubów Czytelniczych wydawca pozostawia księgarzom. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają cyfrowe wersje omawianych tekstów.

Jako jedno z najstarszych wydawnictw w kraju chcemy nie tylko prezentować czytelnikom wartościowe tytuły, ale angażujemy się też w promocję czytelnictwa. Uważamy, że rozmowa o tym, co się przeczytało, jest ważnym elementem kształtowania nawyków czytelniczych. Mamy nadzieję, że nasze Kluby Książkowe staną się miejscami żywych dyskusji i zainspirują literacko bywalców księgarń – mówi Agnieszka Wróblewska, redaktor naczelna wydawnictwa.

Na liście lektur znajdą się m.in. tytuły z serii Proza światowa, popularnej „czarnej serii”, prezentującej literaturę azjatycką czy współczesne tomiki poetyckie. Gospodarzami klubów będą: księgarnia LOKATOR i Księgarnia Pod Globusem z Krakowa, Tarabuk z Warszawy, Do dzieła z Łodzi, Dosłowna z Lublina, Sztuka Wyboru z Gdańska, To nie bajka z Bydgoszczy i Bookowski z Poznania.

Lista księgarń wraz z kontaktami do koordynatorów i szczegóły dotyczące spotkań dostępne są na stronie piw.pl/pl/kluby-czytelnicze-piw-u

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni
Książka Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego
2024-02-22 | 01:00

Polska gra polityczna na tle trawionego konfliktami Półwyspu Arabskiego

Ogarnięty od dziesięcioleci licznymi konfliktami Półwysep Arabski nieprzerwanie od zakończenia II Wojny Światowej pozostaje w stanie napięcia, trawiony ogniem z różnych stron.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.