Komunikaty PR

Zdrowie. Nie daj się chorobie!

2022-02-01  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.4 MB )

10 lutego 2022 r. będzie miało premierę nowe wydanie bestsellerowego poradnika Andrzeja Janusa  „Zdrowie. Nie daj się chorobie”.

Nie wiemy, czy pieniądze szczęście dają, ale jedno jest pewne - brak zdrowia szczęście z całą pewnością zabiera. Szczególnie w tych trudnych czasach warto więc zadbać o dobrą kondycję…

„Zdrowie. Nie daj się chorobie” to najnowsze wydanie bestsellerowej książki Andrzeja Janusa, lekarza
i dietetyka, który w przystępny sposób wyjaśnia naukowe odkrycia dotyczące funkcjonowania naszych ciał
i systemu odpornościowego, a także opisuje, jak dbać o zdrowie.

 „Zdrowie. Nie daj się chorobie”  to nie tylko dogłębnie wyjaśnione zasady zdrowego odżywiania, naturalnego oczyszczania organizmu czy stosowania ziół leczniczych, ale również kompleksowe kompendium wiedzy o naszym organizmie. Autor analizuje też pozornie niegroźne czynniki, które wpływają negatywnie na organizm i pogarszają stan zdrowia.

Andrzej Janus jest absolwentem Wojskowej Akademii medycznej. Przez całą swoją karierę zawodową pracował w wojskowej i cywilnej służbie zdrowia jako pediatria. Od połowy lat 90 poszerza swoją wiedzę na temat medycyny naturalnej, odżywiania, homeopatii, ziołolecznictwa oraz stosowania suplementów żywnościowych. Od 2001 skupia się całkowicie na medycynie integracyjnej łącząc medycynę konwencjonalną z elementami medycyny alternatywnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.