Komunikaty PR

Zemsta to za mało - nie wchodź w drogę wkurzonej kobiecie

2021-06-30  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magda Kaczyńska
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska

Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl

„Zemsta to za mało. Śledztwo nadkomisarz Anny Wilk” Izabeli Szolc to kryminał, który ukaże się 30 czerwca nakładem Wydawnictwa Harde. Wątek kryminalny jest tu pretekstem do pisania o kobietach, które nie chcą być okłamywane, lekceważone i wykorzystywane. Ich gniew zamienia się w broń. Niepokojąco aktualne.

W szkolnej toalecie zostaje znaleziony martwy noworodek. Umiera chłopak po wypiciu drinka w klubie. Czy te sprawy coś łączy? Czy ofiara może być również katem?

Anna Wilk, nadkomisarz w stołecznej policji, prowadzi śledztwo, borykając się jednocześnie z trudnymi rodzinnymi relacjami i traumą po śmierci syna. Pozornie twarda i niezależna, ucieka przed samotnością w ekscytujący seks z kolegą z pracy.

 „Zemsta to za mało” to powieść o przemocy wobec kobiet, którą czasem widać jak na dłoni, a która innym razem kryje się za pozornie nic nie znaczącymi słowami i drobnymi gestami. O strachu, który każe spać w szafie i zamienia w sopel lodu. Wreszcie o bezradności, która przeradza się w gniew, a ten tli się długo, by wybuchnąć ogniem zemsty. Gniew czują bohaterki „Zemsta to za mało. Nie kryje go też autorka.

Izabela Szolc tworzy historie od ponad dwudziestu pięciu lat. Zaczynała jako scenarzystka komiksowa, pisała opowiadania, pisze powieści, scenariusze filmowe i serialowe. Tłumaczona i nagradzana. Za Żonę rzeźnika, literacką biografię kanibala Karla Denkego, została nominowana do The ANGELUS Central European Literature Award. Cykl powieści policyjnych o Annie Hwierut doczekał się rzeszy fanów w Niemczech i rozpoczął tam serię tłumaczeń polskich pisarzy kryminalnych. Inne jej książki to m.in. Naga, Ciotka małych dziewczynek, Siostry, Śmierć w hotelu Haffner. Jako ofiara przemocy walczy z przemocą. Nie znosi mizoginów i systemowego wspierania wykluczenia. Wciąż ma niesłabnącą nadzieję, że ciemność potrafi zrodzić światło.

Książka „Zemsta to za mało” Izabeli Szolc dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich
 i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka „Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe
2024-12-09 | 11:00

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

Młoda wyobraźnia, wielkie marzenia i wsparcie najbliższych – właśnie te trzy elementy stworzyły „Powstanie Bohaterów”, niezwykłą książkę napisaną przez
Książka O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
2024-11-14 | 01:00

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

„Czemu w książkach Young Adult jest tyle agresji?” To temat wspólnej debaty radiowej Czwórki i Big Book Cafe. To kolejna już w cyklu debata pokazująca różne
Książka Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
2024-10-28 | 15:00

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe

Radiowa Czwórka oraz Big Book Cafe zapraszają na drugą wspólną debatę poświęconą czytelnictwu wśród młodzieży. Justyna Dżbik – Kluge, dyrektorka –

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.