Zemsta to za mało - nie wchodź w drogę wkurzonej kobiecie
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
„Zemsta to za mało. Śledztwo nadkomisarz Anny Wilk” Izabeli Szolc to kryminał, który ukaże się 30 czerwca nakładem Wydawnictwa Harde. Wątek kryminalny jest tu pretekstem do pisania o kobietach, które nie chcą być okłamywane, lekceważone i wykorzystywane. Ich gniew zamienia się w broń. Niepokojąco aktualne.
W szkolnej toalecie zostaje znaleziony martwy noworodek. Umiera chłopak po wypiciu drinka w klubie. Czy te sprawy coś łączy? Czy ofiara może być również katem?
Anna Wilk, nadkomisarz w stołecznej policji, prowadzi śledztwo, borykając się jednocześnie z trudnymi rodzinnymi relacjami i traumą po śmierci syna. Pozornie twarda i niezależna, ucieka przed samotnością w ekscytujący seks z kolegą z pracy.
„Zemsta to za mało” to powieść o przemocy wobec kobiet, którą czasem widać jak na dłoni, a która innym razem kryje się za pozornie nic nie znaczącymi słowami i drobnymi gestami. O strachu, który każe spać w szafie i zamienia w sopel lodu. Wreszcie o bezradności, która przeradza się w gniew, a ten tli się długo, by wybuchnąć ogniem zemsty. Gniew czują bohaterki „Zemsta to za mało. Nie kryje go też autorka.
Izabela Szolc tworzy historie od ponad dwudziestu pięciu lat. Zaczynała jako scenarzystka komiksowa, pisała opowiadania, pisze powieści, scenariusze filmowe i serialowe. Tłumaczona i nagradzana. Za Żonę rzeźnika, literacką biografię kanibala Karla Denkego, została nominowana do The ANGELUS Central European Literature Award. Cykl powieści policyjnych o Annie Hwierut doczekał się rzeszy fanów w Niemczech i rozpoczął tam serię tłumaczeń polskich pisarzy kryminalnych. Inne jej książki to m.in. Naga, Ciotka małych dziewczynek, Siostry, Śmierć w hotelu Haffner. Jako ofiara przemocy walczy z przemocą. Nie znosi mizoginów i systemowego wspierania wykluczenia. Wciąż ma niesłabnącą nadzieję, że ciemność potrafi zrodzić światło.
Książka „Zemsta to za mało” Izabeli Szolc dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich
i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl/ oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.