Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City
Choć wydawać by się mogło, że sztuka czytania, wciąż znajdą się tacy, którzy cenią wieczór czy urlop z książką. Jednak oprócz miłośników nowości i głośnych hitów, nie brakuje i tych, którzy lubią wyszukiwać prawdziwe perełki z dala od mainstreamu - nie inaczej niż osób kupujących w second-handach. Porównanie jest tu nieprzypadkowe, bo oprócz radości z “polowania” dochodzi i aspekt ekologiczny - nie ma wszak bardziej etycznego wyboru, niż rzeczy używane, które nie napędzają masowej produkcji.
Podczas Wielkiego Antykwariatu coś dla siebie znajdą zarówno osoby, dla których istotne jest dawanie przedmiotom drugiego życia, jak i te, które polują na kolekcjonerskie wydania, piękne ilustracje, albo po prostu lubią odkrywać mało znane perełki literackie. Nie zabraknie albumów, biografii, ale i sensacji czy romansów.
Za organizacją wydarzenia stoi warszawski antykwariat Unikat, którego założyciele postanowili połączyć siły z innymi antykwariuszami z Warszawy i okolic, by w jednym miejscu zebrać najciekawsze propozycje dla tych, którzy na co dzień bywają zbyt zabiegani, by przemierzać miasto w poszukiwaniu książek z duszą.
Dodatkowo, jak na każdej edycji wydarzenia, które regularnie gości w Blue City, znajdzie się i coś dla melomanów - od kaset i płyt CD, aż po rzecz jasna winyle.
Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że podczas Wielkiego Antykwariatu próżno szukać nowości - do naszych wystawców trafiają bowiem i te pozycje, których pierwsi właściciele postanowili po przeczytaniu puścić je w drugi obieg. W tym przypadku ceny są oczywiście znacznie przystępniejsze niż w księgarniach.
Zapraszamy w dniach 20-22 czerwca od godziny 10:00 do 22:00 na poziom - 1 przy fontannie.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.