KTO WAMPIREM? KTO OFIARĄ? KTO POGROMCĄ? CASTING DO MUSICALU „DRAKULA”
KTO WAMPIREM? KTO OFIARĄ? KTO POGROMCĄ?
CASTING DO MUSICALU „DRAKULA”
To będzie wymagające wyzwanie aktorskie, wokalne i taneczne. Na najlepszych czeka miejsce w obsadzie autorskiego musicalu, jakiego w Polsce jeszcze nie było. W Teatrze Muzycznym w Łodzi trwa casting do „Drakuli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.
Kiedy młody prawnik, Jonathan Harker, przybywa do Transylwanii, by sfinalizować zakup domu w Londynie przez hrabiego Drakulę, dokonuje serii przerażających odkryć, co przypłaca ciężką chorobą. Wkrótce potem w Anglii dochodzi do dziwnych wydarzeń: bezzałogowy statek rozbija się u wybrzeży Whitby, młoda kobieta traci siły i wkrótce umiera, dzieci znikają na noc z domów, a odnalezione, mają na szyi ślady po dziwnych ukłuciach.
Oparta na słynnej powieści Brama Stokera opowieść o wampirze-arystokracie, za sprawą libretta Jakuba Szydłowskiego i muzyki Jakuba Lubowicza trafi na deski Teatru Muzycznego w Łodzi wiosną przyszłego roku. O tym, kogo zobaczymy w tym autorskim musicalu w rolach głównych i epizodycznych zdecyduje trwający właśnie casting, do którego zgłosiło się 160 artystów z całego kraju. Teatr szuka m.in. wykonawców, którzy najlepiej sprawdzą się w rolach Hrabiego Drakuli, prawnika Jonathana Harkera, Miny Murray, profesora Abrahama van Helsinga, czy Lucy Westenra.
– Drakula to najpopularniejszy wampir w popkulturze, dlatego do tej roli oprócz umiejętności muzycznych i tanecznych potrzebny będzie określony sceniczny temperament, który nada tej postaci nowego wymiaru – mówi Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, reżyser spektaklu.
Do przesłuchań w teatrze zakwalifikowanych zostało 70 artystów. Tego, kto ostatecznie znajdzie się w obsadzie musicalu dowiemy się pod koniec października.
Premiera zaplanowana jest na 18 maja 2024 roku.
![ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1698757286,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
![SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”](/files/_uploaded/glownekonf_1669620857,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
![TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.](/files/_uploaded/glownekonf_1840727216,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Gwiazdy
![](/files/1922771799/kszczot-sport-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Sportowcy, którzy nie wchodzą do finału podczas olimpiady, nie mają za co żyć. Nie dostają stypendium w kolejnym roku
Biegacz dostrzega potrzebę zmian w polskim sporcie, bo jego zdaniem zawodnicy często są zdani tylko na siebie. Podczas igrzysk dużo się od nich oczekuje, zapominając jednocześnie, że bez wsparcia ze strony związków i pomocy sponsorów nie mają zbyt komfortowych warunków do szlifowania swoich umiejętności, a dodatkowo muszą walczyć o każdy grosz. Adam Kszczot cieszy się więc z nowelizacji ustawy o sporcie. Nowe rozwiązania mają bowiem zagwarantować transparentność w ramach związków sportowych i wzmocnienie pozycji kobiet.
Finanse
Opieka środowiskowa to najpilniejsza potrzeba polskiej psychiatrii. Reforma zachodzi zbyt wolno
![](/files/1922771799/zdrowie-psychiczne-program-foto-1,w_133,_small.jpg)
Co czwarta dorosła osoba mierzy się w czasie swojego życia z zaburzeniami psychicznymi. Częstość występowania problemu jest szczytowa u młodzieży wchodzącej w dorosłość oraz u osób w drugiej połowie siódmej dekady życia. Psychiatrzy apelują o wprowadzenie nowego modelu psychiatrii, opartego na opiece środowiskowej, i takie są też założenia Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023–2030. Realizacja tych założeń nie następuje jednak tak szybko, jak oczekiwaliby klinicyści i ich pacjenci. Główną barierą są niewystarczające nakłady finansowe.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Chciałbym wrócić do piłki nożnej. Teraz jednak widzę siebie już nie na boisku, ale na szczeblach zarządzających
![](/files/1922771799/rzezniczak-pilka-foto,w_133,_small.jpg)
Były piłkarz podkreśla, że na bieżąco śledzi poczynania polskiej reprezentacji w piłce nożnej i wierzy, że przed biało-czerwonymi jeszcze wiele sukcesów. Choć Jakub Rzeźniczak nie planuje już powrotu na boisko, to jego ambicje wciąż są związane z piłką nożną. Rozważa różne możliwości, w tym pracę w zarządzie PZPN-u lub rolę eksperta sportowego w jakieś redakcji. Wierzy też, że jego doświadczenie i wiedza zdobyta w ciągu ponad dwóch dekad kariery będą cennym atutem w nowych rolach.