Komunikaty PR

Kwas azjatykowy dla nawilżenia, regeneracji i anti-ageingu.

2022-12-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Idealny składnik kosmetyczny powinien być synonimem skuteczności i wszechstronności. Dobrze, by pochodził także z natury i działał w symbiozie z organizmem. Czy taki komponent istnieje? Kosmetolodzy odpowiadają, że tak! Pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej kwas azjatykowy to prawdziwy król sektora beauty.

A gdyby istniał idealny składnik kosmetyczny… jak by działał? Każda z nas udzieli, oczywiście, innej odpowiedzi w zależności od tego, jaki typ cery posiada. Większość – ceni w składnikach aktywnych wpływ na nawilżenie skóry oraz skuteczność w obszarze anti-ageingu. Z kolei grupa mająca cerę ze skłonnością do przebarwień i podrażnień często postrzega „idealny komponent kosmetyczny” jako ten, który będzie działał przeciwzapalnie. Jaki jest wspólny mianownik potrzeb naszej skóry? Nazywany jest kwasem azjatykowym i pochodzi z wąkroty azjatyckiej.

Składnik idealny z dalekiej Azji i Afryki

Kwas azjatykowy to składnik aktywny występujący w cantella asiatica, czyli roślinie leczniczej zwanej inaczej Gotu Kola, tygrysim zielem, czy wąkrotą azjatycką. Rośnie ona m.in. w Pakistanie, Indiach, na Madagaskarze i w Oceanii. Nazwa brzmi egzotycznie i większość z nas wie o tej roślinie niewiele… a szkoda, bo wąkrota azjatycka i sam kwas, który jest z niej pozyskiwany, zachwyciły medycynę tradycyjną setki lat temu. Ostatnio kwas azjatykowy na dobre zawojował świat beauty, a jego popularność stale rośnie. Dlaczego? Ponieważ zbawiennie wpływa on na trzy najbardziej pożądane przez nas aspekty dotyczące kondycji skóry: nawilżenie, gojenie i odmłodzenie. Co więcej, wszystkie te funkcje spełnia jednocześnie. A zatem – jest to składnik idealny.

Nawilżenie, anti-ageing i usuwanie niedoskonałości

Jak to działa? Kosmetolodzy wyjaśniają, że kwas azjatykowy skutecznie stymuluje obecne w skórze fibroblasty do syntezy kwasu hialuronowego i kolagenu. – Dzięki temu skóra zyskuje właściwie we wszystkich obszarach jednocześnie – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Peel Mission. – W efekcie stosowania kwasu azjatykowego cera staje się odpowiednio nawilżona i odżywiona. Zauważalna jest znaczna poprawa jędrności i elastyczności skóry. Obserwujemy wygładzenie cery oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek – dodaje.

Jak podkreślają eksperci, jednym z cenniejszych funkcji kwasu pochodzącego z cantella asiatica jest zapobieganie fotostarzeniu, czyli przyśpieszonemu starzeniu skóry w wyniku ekspozycji na promienie UV. To wielka zaleta, ale… na tym jeszcze nie koniec. Kwas azjatykowy z powodzeniem stymuluje proces gojenia i usuwa niedoskonałości cery.

Świat beauty od setek lat szuka składnika idealnego – takiego, który wpływa na wygląd skóry, jej kondycję oraz pozwala na usuwanie niedoskonałości. Czy taka wszechstronność jest możliwa? Kosmetolodzy odpowiadają – jak najbardziej. Kwas azjatykowy zdecydowanie stoi na podium w tym zakresie.

 

Peel Mission® Asiatic Peel Cream

Ultranawilżający, lekki i orzeźwiający krem wykorzystujący siłę fuzji kwasu azjatykowego oraz kompozycji wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z drzewa Sacha Inchi. Zapewnia błyskawiczny efekt głębokiego i długotrwałego nawilżenia oraz wygładzenia naskórka na poziomie komórkowym. Wspomaga łagodzenie podrażnień, wzmacnia barierę naskórkową i zapobiega transepidermalnej utracie wody.

Pojemność: 50 ml

Cena: 165 zł

 

Peel Mission® Asiatic Peel Gel

Skoncentrowane serum-żel stanowiące źródło nawilżenia dla odwodnionej, ściągniętej cery. Swoje właściwości (wzmacnianie mechanizmów obronnych skóry) zawdzięcza unikalnemu połączeniu kwasu azjatykowego oraz oleju z wiesiołka. Taka receptura mobilizuje skórę do walki ze szkodliwymi czynnikami. Tworzy długotrwałe rezerwy wilgoci, likwidując odczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Wygładza skórę i przywraca blask. Ma delikatną i lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania.

Pojemność: 30 ml

Cena: 115 zł

 

Peel Mission® Asiatic Peel Tonic

Asiatic Peel Tonic to preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej. Zawiera kwas azjatykowy oraz olej z wiesiołka, dzięki którym łagodzi podrażnienia, wzmacnia barierę naskórkową oraz zapewnia efekt nawilżenia skóry. Podtrzymuje efekt zabiegu ASIATIC PEEL.

Pojemność: 200 ml

Cena: 99 zł

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe Biuro prasowe
2024-08-06 | 16:00

Na randkę, spotkanie biznesowe i dzień dla siebie - perfumy Gisada na wyjątkowe

Perfumy mają niezwykłą moc - są nie tylko sposobem na wyrażenie siebie czy nośnikiem emocji i wspomnień, ale mogą również wpływać na nasze samopoczucie i pewność siebie
Uroda Daj skórze pić! Extremalnie owocowa pielęgnacja z arbuzem w roli głównej
2024-08-01 | 15:00

Daj skórze pić! Extremalnie owocowa pielęgnacja z arbuzem w roli głównej

Na 3 sierpnia przypada Dzień Arbuza – święto to obchodzone jest w różnych częściach świata, by uczcić ten znany owoc, który bardzo chętnie spożywamy podczas
Uroda Kosmetyki fundacji Feminoteka dostępne w Bolt Market
2024-08-01 | 12:15

Kosmetyki fundacji Feminoteka dostępne w Bolt Market

Już teraz kosmetyki naturalne “Samo Dobro”, marki należącej do fundacji Feminoteka, są dostępne dla klientek i klientów Bolt Market Pojawienie się marki wśród

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.