Kwiatowa moc dla pielęgnacji twarzy
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Kwiaty od wieków stanowią jeden z filarów pielęgnacji twarzy. Kwiatowe ekstrakty regenerują, nawilżają i normalizują skórę… a także – swym delikatnym zapachem – relaksują nasze zmysły. A zatem – stanowią doskonały sposób na zimową chandrę oraz tęsknotę za wiosną i latem. Jak wykorzystać cenne właściwości kwiatów do pielęgnacji cery? Kosmetolodzy wskazują na kremy.
Już nasze babcie i prababcie doceniały naturalną moc kwiatów z polskich łąk i ogrodów. Konwalie, maki, fiołki i królowe – róże z powodzeniem wykorzystywane były do codziennej pielęgnacji cery. Maski, naturalne mgiełki i domowe peelingi zawierające wyciągi naturalne działały fenomenalnie… i nadal działają! Świat beauty docenia cenne, kwiatowe składniki. Eksperci wskazują na hit zimy, czyli… kwiatowe kremy do pielęgnacji twarzy. Na co zwrócić uwagę? Kosmetolog radzi.
Poznaj swoją skórę i dobierz… bukiet
Pierwsza zasada kosmetologii brzmi: wsłuchaj się w potrzeby swojej skóry. Poznaj ją „od podszewki”, a następnie dostosuj składniki aktywne, jakie wybierasz, do wymagań cery. Jak przełożyć to na „kwiatowy język”? To proste! Jeśli masz skłonność do utraty jędrności skóry, Twoim „numerem jeden” będzie róża, która sprzyja elastyczności cery. Jeśli masz skórę trądzikową, Twoim kwiatem będzie fiołek, który normalizuje cerę. Z kolei maki nawilżają i łagodzą, a delikatne konwalie skutecznie regenerują skórę twarzy. W ten sposób łatwo dobierzesz odpowiedni dla siebie krem.
– Kwiaty od stuleci były doceniane za działanie, które sprzyja pielęgnacji skóry. Dziś również warto wykorzystywać ich moc w codziennym rytuale pielęgnacyjnym – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – W zależności od indywidualnych potrzeb możemy i powinniśmy sięgać po kremy do twarzy zawierające ekstrakty z poszczególnych kwiatów. Na przykład dla skóry trądzikowej warto wybrać krem z ekstraktem z fiołka Sielanka Na dole fiołki, który – oprócz wyciągu kwiatowego, zawiera także ekstrakt z kory dębu i tymianku, dzięki czemu skutecznie normalizuje i działa ściągająco – dodaje.
Kwiatowy relaks
Zima może nieść ze sobą tęsknotę za latem, słońcem i zabawą, a także… sprzyjać tzw. zimowej chandrze. Jak się przed nią bronić? Eksperci podpowiadają, że jednym ze sposobów na poprawę nastroju jest spędzenie 15 minut dziennie w domowym SPA. Wskazują, że regularnie powtarzane rytuały, którym towarzyszą: wyciszenie, ulubiona muzyka i… zapachy natury – mogą czynić cuda. Warto włączyć kwiatowe aromaty do zimowej pielęgnacji, wspierając cerę i zapewniając sobie błogi odpoczynek. – Jednym ze sposobów, które szczególnie sprzyjają relaksowi podczas sesji SPA jest delikatny masaż skóry twarzy (jeśli tylko nie masz aktywnych zmian trądzikowych). Dzięki minucie lub dwóm, które poświęcimy na dokładne wmasowanie kremu, sprawimy, że składniki aktywne wchłoną się perfekcyjnie, a my zapewnimy sobie bezcenną chwilę relaksu. To bardzo istotne w chłodne, zimowe dni – mówi Agnieszka Kowalska.
Na górze róże, na dole fiołki…
Krem do twarzy normalizujący
Sielanka Na dole fiołki
Krem zaprojektowany z myślą o skórze tłustej i trądzikowej. Formuła bogata w trio ekstraktów: z fiołka, z kory dębu i tymianku, wykazuje działanie normalizujące i przeciwtrądzikowe. Ponadto pomaga zmniejszyć łojotok, łagodzi podrażnienia i delikatnie ściąga pory. Aksamitna konsystencja szybko się wchłania matując cerę, a subtelny fiołkowy zapach ją otula i relaksuje.
Pojemność: 50 ml
Cena: 12 zł
Krem do twarzy regenerujący do skóry suchej
Sielanka Konwalia majowa
Krem zaprojektowany z myślą o skórze suchej, z osłabioną barierą hydro-lipidową. Formuła bogata w ekstrakt z konwalii, olej z czarnuszki oraz niacynamid wykazuje działanie silnie odżywcze i przywracające komfort skórze. Ponadto wzmacnia i kondycjonuje cerę, dzięki czemu odzyskuje ona blask i witalność. Gęsta konsystencja delikatnie natłuszcza skórę, a wiosenny, konwaliowy zapach przywodzi na myśl wiosenną aurę.
Pojemność: 50 ml
Cena: 12 zł
Inne sielsko-anielskie kremy:
Krem do twarzy przeciwzmarszczkowy – Na górze róże
Krem do twarzy nawilżająco-łagodzący – Czerwone maki
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.