LAAF: Teoria Mnogości. Abstrakcja w OFF Piotrkowska Center
Dla miłośników sztuki abstrakcyjnej – wystawy, koncerty i performanse. Dla pasjonatów tatuażu – pop-up tatuatorski. A dla ciekawych świata sztuki – spotkania autorskie i warsztaty. Już od piątku OFF Piotrkowska Center stanie się miejscem, gdzie abstrakcja znajdzie wspólną przestrzeń do rozwoju. Festiwal Lodz Abstrakt Art Festival (LAAF) potrwa od 4 do 20 października.
Jednym z punktów programu jest otwarcie Centrum Festiwalowego, które odbędzie się 4 października o godzinie 16:00. Na uczestników czeka także oficjalne otwarcie festiwalu o 17:00, po którym odbędzie się performance Supa_Troopa_ x Midera oraz koncert Kefir Kefir. Tego dnia o 20:30 otwarta zostanie wystawa kolektywu TYRA, zatytułowana „KRYSZTAŁOWA WIEŻA FORMALIZMU”, a wieczór zakończy afterparty z DJ setem Weroniki Cyrankiewicz w klubie DOM.
Dla miłośników sztuki przewidziano także liczne spotkania autorskie, które odbędą się 5 października – w tym z finalistami konkursu LAAF_OpenCall oraz artystami wystawy A ∩ B. Muzyczne akcenty tego dnia to koncert Baliński/Midera/Tarwid o 16:00 oraz występ Jēkabsa Rēdersa o 16:45.
Nie zabraknie również wyjątkowego pop-upu tatuatorskiego Miłość Studio, który odbędzie się 19 i 20 października w Showroomie na OFFie. Dla chętnych na abstrakcyjne wzory tatuaży drzwi będą otwarte od 12:00 do 20:00. W ramach festiwalu odbędą się również performanse, w tym Distort Visual i Macieja Ożoga 19 października o 18:00 oraz koncert Olgi Markowskiej, który zamknie festiwal 20 października o 17:00.
– Teoria Mnogości to przestrzeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od subtelnych, geometrycznych form po dynamiczne i ekspresyjne wybuchy emocji. Sztuka abstrakcyjna w OFF Piotrkowska zaskoczy różnorodnością i zainspiruje do refleksji nad tym, co nieskończone – zapewniają organizatorzy ze Stowarzyszenie LAAF.
Bilety na festiwalowe wydarzenia będą dostępne online oraz stacjonarnie. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników przygotowano specjalne karnety, które umożliwią wejście na kilka koncertów, performance'ów i warsztatów.
Więcej informacji na stronie: www.lodzabstractartfestival.com.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.