„Laboratorium Rzeźby” – finisaż największej wystawy rzeźby w Polsce
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To już ostatnia szansa, by zwiedzić wystawę „Laboratorium Rzeźby”, zorganizowaną przez Galerię sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podczas największego wydarzenia, poświęconego współczesnej rzeźbie w Polsce, obejrzymy prace m.in. Wojciecha Siudmaka, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Adama Bakalarza, Tomasza Górnickiego, Jerzego Kędziory czy Tomasza Radziewicza, a to dopiero początek nazwisk, których dzieła wciąż jeszcze można podziwiać i zakupić. Pracom towarzyszą zjawiskowe postumenty ze spieku kwarcowego Dekton Onirika, nawiązujące swą formą i estetyką do prezentowanych obiektów sztuki, powstałe dzięki uprzejmości firmy Cosentino.
Perfekcja techniki i rozmach realizacji
Galeria sztuki ToTuart specjalizuje się w sztuce współczesnej i jest największą galerią rzeźby w Polsce. W warszawskim showroomie, znajdującym się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser, stworzono wyjątkowe miejsce do prezentowania dzieł i organizacji wystaw. Na 850 metrach kwadratowych powierzchni, można obejrzeć przekrój innowacyjnych prac mistrzów współczesnej rzeźby, oparty na świadomym doborze form. Jak co roku, są to rzeźby oraz instalacje zarówno artystów o ugruntowanej pozycji, jak i młodych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę definiuje ogromny repertuar technik, form, stylów i ekspresji. „Laboratorium Rzeźby” rzuca wyzwanie naszemu postrzeganiu sztuki, wywołuje emocje i prowokuje do refleksji. Ale przede wszystkim odkrywa przed nami piękno. Z tych wszystkich powodów coraz więcej osób docenia inwestowanie w sztukę i rozpoczyna pracę nad tworzeniem osobistych kolekcji, wypełniając swoje domy i biura dziełami polskich artystów.
Postumenty Cosentino
Współczesna rzeźba pozostaje w ścisłej relacji z architekturą – dobrze dobrana nawiązuje dyskurs z przestrzenią mieszkalną, zmieniając lub podkreślając jej styl i charakter. Koncept wystawy celowo rewolucjonizuje wyobrażenia o strukturach i materiałach, które wydawać się mogą związane z jej formą. Dzięki uprzejmości firmy Cosentino, prace artystów wyeksponowano na postumentach ze spieków Dekton Onirika by Cosentino. Materiał, służący na co dzień architektom w projektach wnętrz, przyczynił się do stworzenia unikalnej tożsamości przestrzeni „Laboratorium Rzeźby”. Osiem odważnych wzorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, odzwierciedla wartości Cosentino: zrównoważony rozwój, przyszłościowe innowacje i ponadczasową elegancję. Kolekcja spieków Dekton, interpretuje na nowo klasyczne marmurowe wzory, pokazując je w odsłonie niespotykanej w naturze.
Tegoroczna edycja „Laboratorium Rzeźby” jest już trzecią z kolei. Obok nazwisk znanych z poprzednich edycji, w tym roku zaprezentowano prace nowych artystów. Ta wystawa to prawdziwe święto rzeźby. Artyści biorący udział w wystawie to m.in: Stanisław Babik, Bartosz Banasik, Adam Bakalarz, Zbigniew Blajerski, Katarzyna Bułka-Matłacz, Mariusz Dydo, Dobiesław Gała, Mirosław Gołofit, Jan Gostyński, Zuzanna Grochowska, Tomasz Górnicki, Małgorzata Jabłońska, Maciej Januszewski, Jerzy Kędziora, Tomasz Koclęga, Monika Katarzyna Koprowska, Dorota Koziara, Bartosz Ługowski, Natalia Magalska, Konrad Makowski, Dagmara Malinowska, Alicja Motyka, Klaudia Nachumeniuk, Marika Nowak, Rafał Olbiński, Michał Puszczyński, Tomasz Radziewicz, Tomasz Sętowski, Alicja Sidorowicz, Mateusz Sikora, Wojciech Siudmak, Marek Sułek, Weronika Surma, Arkadiusz Szwed, Bartosz Śnieciński, Anna Wysocka, Patrycja Załucka i Marek Zyga.
Aby pogłębić refleksję nad wizualną narracją wystawy, organizator wystawy, Galeria Sztuki i Dom aukcyjny ToTuart przygotował uroczysty finisaż. Wystawa będzie czynna do 6 września, do godz. 16.00. Oprowadzanie kuratorskie odbędzie się w środę, 7 września 2022 r. o godz. 18.00. Zapisy obowiązują do 6 września na: biuro@totuart.com
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 10A
Fot. i stylizacja: Jam Kolektyw
Więcej na www.cosentino.com

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.