Komunikaty PR

„Lizbona: Miasto muzyki i miłości” – wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego

2023-01-25  |  12:30
Biuro prasowe

Już od 4 lutego w Browarze Obywatelskim w Tychach czuć będzie artystyczny powiew  Portugalii w wykonaniu polskiego, cenionego artysty – fotografa i muzyka. Wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego „Lizbona: Miasto muzyki i miłości” zabierze gości Tichauer Art Gallery w podróż po najskrytszych zakątkach stolicy Portugalii. Natomiast 23 marca poczuć będzie można porywające brzmienia „Siesta w drodze: Fabia Rebordao”.

Opowieść o miłości z muzyką w tle, uchwyconą przez Marcina Kydryńskiego w niesamowitych kadrach to pierwszy przystanek w podróży z Tychów do Portugalii. Autor swoje prace publikował w „National Geographic” i jest pierwszym autorem i fotografem, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał. Przedstawia niesamowite momenty z życia mieszkańców stolicy Portugalii, które oddają atmosferę radości, rozważań o pięknie regionalnej kultury. Na odwiedzających wystawę czekają fotografie, które przeniosą gości galerii na romantyczny i pełen refleksji spacer po Lizbonie.

Wystawa „Lizbona: Miasto muzyki i miłości” nie jest przypadkowa w podróży na półwysep Iberyjski. Prace Marcina Kydryńskiego, autora znanej audycji SIESTA i albumów muzycznych o tej samej nazwie, stanowią solidną rozgrzewkę dla gości Browaru Obywatelskiego przed kolejnym przystankiem w artystycznej objazdówce po Portugalii.

Warto mieć fotograficzną pamięć i już zapamiętać datę 23.03.2023 r. W tym dniu odbędzie się długo wyczekiwana przez miłośników egzotycznych i porywających brzmień „SIESTA w drodze: FABIA REBORDAO!” w Tichauer Music. Koncert odbędzie się w zabytkowej Sali Słodownia, w której goście mogą podziwiać pięknie zachowane i zmodernizowane industrialne przestrzenie Browaru Obywatelskiego, wpisanego na Szlak Zabytków Techniki.

By przedłużyć wycieczkę po zachodniej części półwyspu Iberyjskiego i spocząć na zasłużony posiłek warto zrobić kolejny przystanek, również w Browarze Obywatelskim. Na portugalskie zaplecze kulinarne zabierze gości Tichauer Restaurant. Dzięki zasmakowaniu obowiązkowej i kultowej pozycji z karty menu, czyli Caldeirady, portugalskiego dania warzywnego z rybą znów obierzemy kurs nad Ocean Atlantycki!

Partnerem koncertu jest inicjatywa Czujesz Klimat Rossmanna, zwracająca uwagę na codzienne wybory, które mogą przyczynić się do dobra naszej planety oraz firma Invest Komfort, deweloper z Trójmiasta, mający w swoim portfolio inwestycje najwyższej klasy.

Patroni medialni wydarzenia: Radio Nowy Świat, Jazz Forum, JazzSoul.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów Biuro prasowe
2024-04-20 | 13:00

Występy najzdolniejszych młodych tancerzy na Ochocie. Nie zabraknie mistrzów

Kto kiedykolwiek trenował taniec, wie, jak dużo pracy wymaga dojście do poziomu, który pozwalałby na zaprezentowanie swoich umiejętności publicznie - a co dopiero na scenie i w blasku
Sztuka Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...
2024-04-16 | 12:00

Rising Aeon - Emocje w zderzeniu z ludzkim cierpieniem - strach, współczucie...

Denise Schwizgebel jest szwajcarską artystką wizualną. Jej najnowszy projekt "Rising Aeon" powstał dzięki spotkaniu z Judith Sacchi, szwajcarską dziennikarką i wolontariuszką
Sztuka Wystartowała piąta edycja konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
2024-04-11 | 14:30

Wystartowała piąta edycja konkursu "Design by Śliwka Nałęczowska 2024"

Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.