Komunikaty PR

„Lizbona: Miasto muzyki i miłości” – wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego

2023-01-25  |  12:30
Biuro prasowe

Już od 4 lutego w Browarze Obywatelskim w Tychach czuć będzie artystyczny powiew  Portugalii w wykonaniu polskiego, cenionego artysty – fotografa i muzyka. Wystawa fotografii Marcina Kydryńskiego „Lizbona: Miasto muzyki i miłości” zabierze gości Tichauer Art Gallery w podróż po najskrytszych zakątkach stolicy Portugalii. Natomiast 23 marca poczuć będzie można porywające brzmienia „Siesta w drodze: Fabia Rebordao”.

Opowieść o miłości z muzyką w tle, uchwyconą przez Marcina Kydryńskiego w niesamowitych kadrach to pierwszy przystanek w podróży z Tychów do Portugalii. Autor swoje prace publikował w „National Geographic” i jest pierwszym autorem i fotografem, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał. Przedstawia niesamowite momenty z życia mieszkańców stolicy Portugalii, które oddają atmosferę radości, rozważań o pięknie regionalnej kultury. Na odwiedzających wystawę czekają fotografie, które przeniosą gości galerii na romantyczny i pełen refleksji spacer po Lizbonie.

Wystawa „Lizbona: Miasto muzyki i miłości” nie jest przypadkowa w podróży na półwysep Iberyjski. Prace Marcina Kydryńskiego, autora znanej audycji SIESTA i albumów muzycznych o tej samej nazwie, stanowią solidną rozgrzewkę dla gości Browaru Obywatelskiego przed kolejnym przystankiem w artystycznej objazdówce po Portugalii.

Warto mieć fotograficzną pamięć i już zapamiętać datę 23.03.2023 r. W tym dniu odbędzie się długo wyczekiwana przez miłośników egzotycznych i porywających brzmień „SIESTA w drodze: FABIA REBORDAO!” w Tichauer Music. Koncert odbędzie się w zabytkowej Sali Słodownia, w której goście mogą podziwiać pięknie zachowane i zmodernizowane industrialne przestrzenie Browaru Obywatelskiego, wpisanego na Szlak Zabytków Techniki.

By przedłużyć wycieczkę po zachodniej części półwyspu Iberyjskiego i spocząć na zasłużony posiłek warto zrobić kolejny przystanek, również w Browarze Obywatelskim. Na portugalskie zaplecze kulinarne zabierze gości Tichauer Restaurant. Dzięki zasmakowaniu obowiązkowej i kultowej pozycji z karty menu, czyli Caldeirady, portugalskiego dania warzywnego z rybą znów obierzemy kurs nad Ocean Atlantycki!

Partnerem koncertu jest inicjatywa Czujesz Klimat Rossmanna, zwracająca uwagę na codzienne wybory, które mogą przyczynić się do dobra naszej planety oraz firma Invest Komfort, deweloper z Trójmiasta, mający w swoim portfolio inwestycje najwyższej klasy.

Patroni medialni wydarzenia: Radio Nowy Świat, Jazz Forum, JazzSoul.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina Biuro prasowe
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka
Sztuka Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko
2024-07-29 | 12:00

Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko

Sztuka nie uznaje granic ani barier językowych – na tym założeniu oparła się druga edycja konkursu i rezydencji artystycznej „Art Lives Here by Leonardo Hotels”. Właśnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.