Lodowisko w Centrum Praskim Koneser ponownie otwarte
Lodowisko na Pradze, w klimatycznej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser, jest znowu otwarte. Z tafli o powierzchni prawie 400 m2, wybudowanej przez firmę Piruet, można korzystać codziennie od 10:00 do 22:00, z niewielkimi wyjątkami. W ciągu dnia obowiązują dwie przerwy techniczne – od 14:30 do 16:00 i od 18:45 do 19:00 – które zapewniają bezpieczną i komfortową zabawę.
– Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy mogą ponownie korzystać z aktywności na świeżym powietrzu, w tym z „Praskiej Ślizgawki”. Lodowisko na Placu Konesera to świetny pomysł na wspólną, rodzinną zabawę w otwartej i bezpiecznej przestrzeni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – mówi Tomasz Jędrzejewski, prezes zarządu Piruet sp. z o.o.
Jedna sesja jazdy trwa 75 minut, a cena za wejście to 5 zł. Tyle samo kosztuje wypożyczenie łyżew, jeżeli nie dysponuje się własnym sprzętem. Klienci Centrum Praskiego Koneser, po okazaniu paragonu na sumę co najmniej 20 zł, mogą skorzystać z atrakcji bezpłatnie. W dni powszednie, w godzinach 10:15-14:30, dzieci i młodzież do 14. roku życia wejdą na lodowisko pod opieką osoby dorosłej za darmo. Zmotoryzowani natomiast mogą zostawić auto na parkingu – pierwsza godzina gratis. Na „Praskiej Ślizgawce” można również poprawić swoje umiejętności podczas indywidualnych lekcji, które prowadzi wykwalifikowany instruktor. To doskonała okazja dla tych, którzy wcześniej nie próbowali tego sportu, a chcieliby się nauczyć jazdy na łyżwach. Dla szkół i zorganizowanych grup przewidziane są specjalne zajęcia nauki łyżwiarstwa.
Na terenie lodowiska obowiązują wszelkie obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 – m.in. konieczność zasłaniania nosa i ust oraz zachowywania dystansu w kolejce i w trakcie zabawy. Sprzęt po każdym wypożyczeniu będzie dezynfekowany. Jednocześnie na taflę wejdzie maksymalnie 40 osób.
Więcej informacji na stronie https://koneser.eu/praska-slizgawka/
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Damian Janikowski: Radosław Majdan to jest superkompan na wyprawy, na zakupy i megagość do pogadania
Były zapaśnik podkreśla, że udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” nie był dla niego szczególnie trudnym wyzwaniem, ponieważ wiele z konkurencji przypominało mu codzienne treningi. Mimo to Damian Janikowski nie czuł się pewnie, gdyż rywalizował z utalentowanymi sportowcami, takimi jak Adam Kszczot czy Jakub Rzeźniczak. Zauważył też, że Radosław Majdan, a prywatnie jego sąsiad, nie był groźnym przeciwnikiem, ale raczej świetnym towarzyszem wyprawy.
Zdrowie
Eksperci: e-papierosy to poważny problem wśród dzieci. Nowe przepisy to dobry krok, ale absolutnie niewystarczający
Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat. Eksperci alarmują, że takie produkty są specjalnie zaprojektowane pod młodych użytkowników, oferując atrakcyjne smaki, opakowania i marketing. Rząd skierował do Sejmu projekt nowelizacji przepisów, który wprowadza zakaz sprzedaży wszystkich e-papierosów i woreczków nikotynowych nieletnim oraz ogranicza możliwość ich używania w miejscach publicznych. Jednak specjaliści podkreślają, że konieczne jest dalsze uszczelnienie przepisów, zwłaszcza w zakresie sprzedaży internetowej. Konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, prof. Łukasz Balwicki, mówi wprost, że należy wyeliminować z obrotu jednorazowe e-papierosy, jako produkty najbardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.