Komunikaty PR

Lokalnie i międzynarodowo – „Galeria na Płocie” w Białymstoku

2021-09-29  |  13:50
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania galer ( 0.02 MB )

Krajobrazy Podlasia, a obok „wodne” zdjęcia uczestników międzynarodowego projektu „Every Drop counts” - tak wygląda „Galeria na Płocie” w najnowszym wydaniu. W wernisażu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Czech, Włoch, Łotwy, Litwy i Hiszpanii, partnerzy projektu.

Zespół Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” już po raz 17 przygotował niezwykłą, uliczną wystawę fotografii. 

- Bardzo cieszymy się, że nasz szkolny projekt, wspierany przez profesjonalnych fotografów i grafików z KUBA -STUDIO, kolejny rok zaistnieje w przestrzeni miasta Białegostoku i będzie celem spacerów wielu osób – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka szkoły. 

Główną część wystawy stanowią „Obrazki z Podlasia” czyli  52 zdjęcia, których autorem jest Łukasz Horoszko, pasjonat fotografii,  zatrzymujący w obiektywie ciekawe chwile i najpiękniejsze krajobrazy regionu.  

– To już kolejna ekspozycja z cyklu „Obrazki z Podlasia”, która prezentuje dorobek moich fotograficznych podróży – mówi Łukasz Horoszko. – A Podlasie jest na tyle piękne, że warto je zwiedzać rowerem lub pieszo, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie poznać je od podszewki i uwiecznić  najciekawsze momenty, spotkania ze zwierzętami czy unikatowe piękne krajobrazy. 

Zdjęcia są tak różnorodne, jak samo Podlasie – są tu więc malownicze rozlewiska Biebrzy i Narwi, białowieskie leśne ostępy, a także sceny z życia zwierząt – karmiący dudek czy odpoczywający łoś. 

- Fotografowanie tych ulotnych obrazów daje możliwość wyrażania siebie i dzielenia się nimi z innymi, a Galeria na Płocie, stworzona przez przyjaznych i otwartych ludzi, jest idealnym miejscem do takiej prezentacji – dodaje fotografik.

Woda” w ujęciu międzynarodowym 

Tegoroczna wystawa ma szczególny charakter również dlatego, że w wernisażu uczestniczyła 30-osobowa grupa  uczniów i nauczycieli z Czech, Włoch, Łotwy, Litwy i Hiszpanii, którzy odwiedzili białostocką szkołę w ramach edukacyjnego projektu „Every Drop Counts” (Liczy się każda kropla). To prace uczestników projektu z pięciu szkół partnerskich i SLO pokazane zostały w ramach dodatkowej wystawy „Woda”. 

- Tak jak zakłada projekt, 20 zdjęć zaprezentowanych w galerii dotyczy szeroko pojętego tematu wody  - mówi Agata Ratkiewicz, koordynatorka projektu. – Z każdego kraju partnerskiego otrzymaliśmy po trzy zdjęcia tematycznie związane z projektem, z ciekawymi tytułami w językach ojczystych i  po angielsku. Dodaliśmy do nich swoje najciekawsze prace – i tak powstała ciekawa międzynarodowa ekspozycja, podejmująca ważny temat wody, jej roli w przyrodzie i życiu człowieka w różnych jej aspektach – nie tylko w ekologicznym, ale też w rekreacyjnym, sportowym, czy krajobrazowym.    

To pierwsza po przerwie, spowodowanej pandemią, międzynarodowa wizyta uczestników, realizowanego w ramach Erasmus +,  projektu w białostockiej szkole. W wernisażu wzięli też udział nauczyciele ze szkoły w Vigo (Hiszpania), uczestniczący w szkoleniu edukacyjnym - Job shadowing w ramach innego unijnego programu - Power. Niekłamany zachwyt zebranych wzbudził występ wyjątkowego gościa - Xaime Esteves Vila, hiszpańskiego nauczyciela muzyki i znawcy muzyki galicyjskiej, grającego na gaicie – galicyjskim instrumencie ludowym, kształtem i brzmieniem przypominającym dudy.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka W październiku serce europejskiej sztuki współczesnej zabije w Wilnie Biuro prasowe
2024-10-01 | 13:10

W październiku serce europejskiej sztuki współczesnej zabije w Wilnie

Wilno stopniowo zyskuje uznanie na europejskiej scenie sztuki współczesnej, przyciągając coraz większą uwagę międzynarodowych kuratorów, krytyków i
Sztuka Druga edycja Konkursu Anioły Rzemiosła – „Dajmy skrzydła talentom”
2024-09-26 | 10:00

Druga edycja Konkursu Anioły Rzemiosła – „Dajmy skrzydła talentom”

11 grudnia 2024 r. odbędzie się druga edycja Konkursu Anioły Rzemiosła w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie. Konkurs jest wyjątkowym wydarzeniem, które skupia
Sztuka OKAM wraz z F.S.O. PARK wspierają młodych artystów w ramach Warsaw off ART
2024-09-25 | 12:00

OKAM wraz z F.S.O. PARK wspierają młodych artystów w ramach Warsaw off ART

Między 26 a 29 września br. odbędzie się 7-edycja międzynarodowego festiwalu sztuki Warsaw off ART pt. “Gdzie jest ten miód?”. Wydarzenie będzie mieć miejsce w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Margaret: Wymowa języka francuskiego jest dla mnie bardzo wymagająca. Teraz znowu zaśpiewam w tym języku i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej

Wokalistka już po raz drugi w swojej karierze została zaproszona do udziału w show French Touch. Pięć lat temu na scenie towarzyszył jej Willy William i w duecie zaśpiewali utwór „Ego”. Margaret zaznacza, że nie było to łatwe zadanie, bo po prostu nie zna języka francuskiego. I do tej pory w tej kwestii nic się nie zmieniło, bo choć podoba jej się brzmienie tego języka i lubi słuchać Francuzów, to jej samej dużą trudność sprawia wymowa poszczególnych słów. Dlatego też i tym razem liczy na wyrozumiałość artysty, z którym będzie współpracować.

Media

Monika Mrozowska: Wcieliłam się w rolę prowadzącej formatu youtubowo-instagramowego. Testuję menu w restauracjach i rozmawiam z ciekawymi gośćmi

W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle aktorka zdradza, że zawodowo jest teraz mocno zaangażowana w dwa projekty. Pracuje nad kolekcją bielizny dla znanej marki i nad kanałem wideo, w którym będzie testowała menu w różnych warszawskich restauracjach i rozmawiała z ciekawymi gośćmi. Przed wakacjami Monika Mrozowska zaskoczyła też diametralną zmianą fryzury, ale jak podkreśla – ta metamorfoza nie była wyrazem ekstrawagancji, nie chodziło też o charakteryzację do nowej roli.

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.