Komunikaty PR

Magia jesiennych dekoracji outdoorowych

2023-11-22  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Bielkiewicz
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
monika.bielkiewicz|goodonepr.pl| |monika.bielkiewicz|goodonepr.pl
+48 881 575 502
https://goodonepr.prowly.com/
Do pobrania inf.pras. ( 1.29 MB )

Magia jesiennych dekoracji outdoorowych. Podpowiadamy, jakie rośliny sprawdzą się w dekoracjach ogrodowych

Jesień, choć chłodna nie musi być nudna. To czas, gdy natura obdarza nas bogactwem kolorów – od głębokich czerwieni po pomarańcze, żółcie i odcienie złota. Rośliny typowo jesienne posiadają niepowtarzalny urok, który może być wykorzystany do stworzenia wyjątkowych aranżacji. Dodatkowo nie tylko zachwycają swoją wielobarwnością, ale mogą również przetrwać pierwsze przymrozki, dzięki czemu, nasze ogrody, tarasy czy balkony pozostaną piękne i efektowne przez większą część sezonu jesienno-zimowego. Ekspertka ogrodnictwa, Joanna Legutko podpowiada, jakie rośliny sprawdzą się podczas tworzenia jesiennych dekoracji outdoorowych.

Koniec lata nie oznacza rezygnacji z naturalnych, kwiatowych dekoracji. Jesień obfituje mnogością roślin, które świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w aranżacjach outdoorowych. Należą do nich dalie, słoneczniki, werbena patagońska, trawy ozdobne, owoce dzikiej róży, szarłat ogrodowy, miechunka, a także dynie ozdobne. W jaki sposób można je wykorzystać?

Kompozycje w wiadrach, koszach lub skrzynkach

Przygotowanie aranżacji w koszach z sezonowymi kwiatami ciętymi to doskonały sposób na stworzenie efektownej dekoracji, która może osiągnąć nawet 150 cm wysokości. Takie kompozycje idealnie sprawdzą się przy wejściach, w ogrodach, na tarasach czy balkonach, dodając przestrzeniom unikalnego charakteru.

– W bardziej okazałych kompozycjach warto zadbać o przemyślaną strukturę. Trawy ozdobne najlepiej umieścić w tylnej części kosza, aby stanowiły tło naszej dekoracji. W centralnej części można umieścić słoneczniki i dalie, które będą podstawą aranżacji. Pomiędzy nimi warto wkomponować pęcherznicę kalinolistną i ognik szkarłatny, które nadadzą całej dekoracji kontrastu kolorystycznego i strukturalnego, zaś w dolnych partiach kosza możemy wpleść liście klonu. Umiejętne połączenie wysokich traw, kolorowych kwiatów i tekstur owoców pozwala na stworzenie dynamicznej, ale harmonijnej kompozycji, która będzie ozdobą każdej przestrzeni zewnętrznej – tłumaczy Joanna Legutko, doradca ogrodniczy, wiceprezes przedsiębiorstwa W.Legutko.

Na mniejszych przestrzeniach świetnie sprawdzą się kompozycje w skrzynkach lub wazonach. Do jesiennych aranżacji możemy wykorzystać różnokolorowe dalie, otaczając je gałązkami z owocami dzikiej róży oraz ognika szkarłatnego, które dodadzą naturalnego uroku. W puste przestrzenie warto wpleść puszyste kwiatostany miskanta chińskiego, by nadać kompozycji lekkości.

Dekoracje na stoły i pergole

Stoły ogrodowe możemy udekorować, wykorzystując różne odmiany dyń ozdobnych. W połączeniu z niewielkimi bukietami z dalii i słoneczników stworzą niepowtarzalne, barwne aranżacje. Dodatkowo można umieścić między nimi lampiony, które pięknie rozświetlą przestrzeń już po zmroku.

Pergole, zadaszenia czy ogrodzenia możemy udekorować kolorowymi girlandami. Tworzymy je, wiążąc razem gałązki z owocami dzikiej róży, szarłatu i miechunki. Świetnym pomysłem może być owinięcie ich delikatnymi światełkami, aby stworzyć efekt ognistych kropli. Taka jesienna girlanda świetnie sprawdzi się również w mniej oczywistych okolicznościach, na przykład jako tradycyjna ozdoba dla koni.

Do niedawna zapomniane, dziś coraz bardziej popularne stają się również wianki, nie tylko te typowo świąteczne. Świetnie sprawdzą się jako dekoracja drzwi frontowych, okien, a nawet wnętrza mieszkania. Do tego celu nadają się owoce dzikiej róży, szarłat ogrodowy ognik czy zatrwian wrębny.

– W sezonie jesiennym do różnego rodzaju dekoracji możemy wykorzystać dalie, słoneczniki, werbenę patagońską, trawy ozdobne, a także owoce dzikiej róży czy szarłat. Pozwalają one na stworzenie efektownych aranżacji, które przyciągają wzrok i dodają uroku chłodniejszej aurze. Kompozycje te, zarówno w formie wysokich aranżacji w koszach czy skrzynkach, jak i subtelniejszych dekoracji stołowych czy girland, świetnie sprawdzają się zarówno w ogrodach, na balkonach, tarasach, jak i jako oprawa dla różnego rodzaju prestiżowych imprez. W W.Legutko mieliśmy przyjemność przygotować podobne aranżacje podczas jeździeckiego święta Hubertus, organizowanego w październiku w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Nie bez powodu takie dekoracje cieszyły się ogromnym uznaniem uczestników tej prestiżowej imprezy jeździeckiej. Rośliny sezonowe nie tylko zachwycają swoją barwnością, ale dzięki odporności na niskie temperatury świetnie sprawdzają się do przygotowania outdoorowych dekoracji – podsumowuje Joanna Legutko. 

Nawet jesienią mamy możliwość zaaranżować przestrzeń wokół naszego domu w niepowtarzalny sposób. Wykorzystując bogactwo i różnorodność roślin sezonowych, możemy wprowadzić wyjątkową atmosferę jesieni i zimy. Warto eksperymentować z kolorami i teksturami, tworząc własne, unikalne kompozycje, które ożywią nasze otoczenie w chłodniejsze miesiące.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.