Komunikaty PR

Magia mezoterapii – zabieg nie tylko na twarz!

2021-05-21  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 1.67 MB )

By móc cieszyć się piękną, gładką i pełną blasku skórą przez długie lata, do pielęgnacji należy podejść w sposób kompleksowy. Zdrowa, zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, fotoprotekcja to jednak nie wszystko. Uzupełnieniem codziennych zabiegów pielęgnacyjnych jest mezoterapia igłowa. To bezpieczny zabieg, który zwalcza wiele urodowych problemów, z którymi mierzy się większość z nas! O walorach mezoterapii oraz o jej zastosowaniu opowiedziała dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka kliniki Estetica Nova.

 

Mezoterapia – natychmiastowa rewitalizacja skóry

Mezoterapia pozwala skutecznie, a co najważniejsze, naturalnie zatrzymać czas. Jest mało inwazyjna, a przy tym daje spektakularne efekty widoczne gołym okiem. Regularnie wykonywana mezoterapia nie tylko polepsza kondycję skóry, która z dnia na dzień staje się bardziej napięta i pełna blasku, ale też opóźnia pojawianie się głębokich zmarszczek.

- Jak w przypadku każdego działania medycznego istotą powodzenia jest prawidłowe dobranie produktu leczniczego do potrzeb skóry. Innych preparatów używamy działając profilaktycznie u osób młodych, innych u pacjentów dojrzałych gdzie kluczem do powodzenia jest działanie naprawcze, silnie stymulujące produkcje kolagenu i kwasu hialuronowego – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej, po znieczuleniu skóry, lekarz nakłuwa pacjentce twarz (lub inny wybrany obszar) cienką igiełką. Dzięki temu do głębszych warstw skóry dotrze odpowiednio dobrany preparat lub indywidualnie skomponowany do potrzeb pacjenta koktajl składników aktywnych, który nawilży, zrewitalizuje i będzie działał przeciwstarzeniowo. Jakie substancje dr Rybicka poleca swoim pacjentom?

-Do zabiegu anti-aging proponuję pacjentkom kwas hialuronowy, polinukleotydy, odpowiednio dobrane aminokwasy, które mogą być wbudowane we włókna kolagenowe, peptydy stymulujace różne procesy w skórze, kwas bursztynowy, glutation czy witaminę C. Cała procedura może wywołać lekki dyskomfort  - tłumaczy dr Rybicka i dodaje, że zawsze  po zakończeniu zabiegu stosuje lekki masaż, maskę pozabiegową oraz krem z filtrem.

 

 

Mezoterapia nie tylko na twarz? Tak! To doskonałe remedium na cellulit

Choć nie wszyscy o tym, wiedzą, to mezoterapia jest również wykorzystywana do leczenia defektów skórnych na całym ciele, w tym cellulitu oraz rozstępów.

Niestety cellulit występuje u kobiet w każdym wieku, począwszy u dojrzewających nastolatek. Nieregularne zgrubienia na skórze pojawiają się najczęściej w okolicy brzucha i bioder, a także po wewnętrznej stronie ud oraz na powierzchni pośladków i ramion.

Pomarańczowa skórka pozostawiona sama sobie będzie się pogłębiać, dlatego tak ważne jest, by jej nie lekceważyć. Cellulit cechuje się różnymi stopniami zaawansowania. Choć nigdy nie jest za późno na redukcję cellulitu, to najłatwiej jest się uporać w jego początkowej fazie. Wówczas pomarańczowa skórka jest jeszcze niewidoczna gołym okiem i trzeba ścisnąć rękami skórę, żeby móc ją zobaczyć.

- Mezoterapia igłowa to metoda redukcji cellulitu, która polega na wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte problemem niewielkich ilości specjalistycznych preparatów leczniczych między innymi związków stymulujących metabolizm tkanki tłuszczowej oraz drenaż – mówi dr Rybicka.

 Rezultaty zabiegu są długotrwałe, a co więcej, widoczne natychmiastowo! Skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i rozświetlona. Zaleca się wykonanie trzech zabiegów i powtarzanie ich co pół roku dla podtrzymania efektu. 

Mezoterapia przy napięciu przedmiesiączkowym

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (popularnie nazywany PMS-em), obejmuje prawie 300 symptomów: psychicznych oraz somatycznych. Do najpowszechniejszych należą: rozdrażnienie, nadwrażliwość piersi, wykwity skórne, a także uczucie zatrzymania wody w organizmie. W usprawnieniu limfy może tam pomóc właśnie mezoterapia!

Limfa zalegająca w warstwach podskórnych powoduje obrzęki, może blokować przepływ krążenia krwi, opuchliznę kończyn. Dzięki zastosowaniu mezoterapii z odpowiednio przygotowaną mieszanką substancji leczniczych, zalegająca limfa odzyskuje prawidłowy przepływ, obrzęki zmniejszają się, skóra staje się jędrna, sprężysta i lepiej odżywiona.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM. Biuro prasowe
2024-09-25 | 12:30

III „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA ZIKO APTEKA” ZAKOŃCZONE SUKCESEM.

Forum, które połączyło innowacje i praktykę Tegoroczne Forum, pod hasłem „Pacjent w sercu Ziko”, było wyjątkowym wydarzeniem, które w pełni
Uroda Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu
2024-09-25 | 08:49

Nowość: Odżywczy zastrzyk nawilżenia z NOWĄ mgiełką Cantu

Po upalnym lecie, nadeszła pora na zmianę. Dotyczy ona nie tylko tego, co dzieje się za oknem, rutyna pielęgnacji fal, loków i sprężynek będzie również wymagać
Uroda Premiera Glamry: Nowa Jakość w Świecie Profesjonalnych Kosmetyków Fryzjerskich
2024-09-24 | 14:00

Premiera Glamry: Nowa Jakość w Świecie Profesjonalnych Kosmetyków Fryzjerskich

21 września w wyjątkowej atmosferze salonu Magia Blondu w Fabryki Norblina w Warszawie odbyła się premiera sklepu online dla branży fryzjerskiej – Glamry. Wydarzenie przyciągnęło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.