Komunikaty PR

Magiczne wieczory i klimatyczne święta, czyli ogród pełen blasku

2023-12-06  |  13:00
Biuro prasowe

Ze wszystkich pór roku to właśnie zima najbardziej kojarzy się z bajkowym klimatem: śniegiem, kuligiem i radością oczekiwania na święta... Magię tego czasu podkreślają wszechobecne lampki, które rozświetlają długie wieczory, budując niepowtarzalny nastrój. O tym, jak za sprawą oświetlenia podkreślić urok zimowego tarasu, balkonu lub ogrodu, opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

Zimowe przestrzenie w uśpieniu czekają na wiosnę. Nie spędzamy w nich już czasu w gronie znajomych, ale odpowiednio udekorowane światłem w dalszym ciągu tworzą niepowtarzalny klimat.

Sposobem na to, aby nasze ogrody, balkony czy tarasy zachwycały również poza sezonem, są zewnętrzne lampy ogrodowe. Te stojące ozdobią wejście do domu, a girlandy i latarenki nadadzą bajkowy klimat. Dodatkowo na ich wykorzystanie możemy się zdecydować w każdym momencie, a aranżację zaplanować odpowiednio do okoliczności, mówi Małgorzata Nowodworska.

Przykładem przenośnych lamp stojących są kolekcje CUMULUS, FLOWERPOT i STAR. Pierwsza ma postać śniegowych kul, druga natomiast pełni równolegle funkcję praktycznych donic, pięknie eksponujących np. świątecznie udekorowane choinki. Wymienione kolekcje dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach, co pozwala na zaaranżowanie różnorodnych kompozycji świetlnych. Lampa STAR ma kształt gwiazdy i wysokość 50 cm, dzięki czemu może stanowić świąteczny akcent, pasujący zarówno do dekoracji niewielkiego balkonu jak i przestronnego tarasu czy ogrodu.

Lampy STAR, CUMULUS i FLOWERPOT wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego w białym kolorze. Posiadają przewód zasilający o długości 285 cm oraz szpilkę do gruntu, które pozwalają na ich montaż w praktycznie każdym miejscu, zarówno na twardym podłożu, jak i na trawniku, podkreśla Małgorzata Nowodworska.

Girlandy i latarenki, czyli magia zaczarowanego ogrodu

Girlanda to lampa, która w błyskawiczny sposób upiększy otoczenie i rozświetli każdy zakątek ogrodu. Idealnie sprawdzi się rozwieszona między drzewami, przymocowana do dachów pergoli, na poręczach tarasu czy balkonu.

Girlanda FESTOON LIGHTS cieszy się niezmiennie uznaniem. Wykonana jest z tworzywa sztucznego i dostępna w dwóch wersjach: 6 i 9 m, a każdy model posiada gniazdo umożliwiające podłączenie kolejnej girlandy. To pozwala tworzyć układy o długości aż do 80 m z obciążeniem do 2000 W, mówi ekspertka Nowodvorski Lighting.

Aby zaakcentować magiczny, świąteczny klimat warto szczególną uwagę poświęcić miejscom najbardziej przykuwającym uwagę, jak np. wejście do domu czy balkon.

Pomogą w tym bezprzewodowe latarenki PICNIC LED, które można postawić lub podwiesić dzięki dołączonej do zestawu lince. Czas pracy latarenki po pełnym naładowaniu wynosi 12 h, a funkcja ściemniania pozwala regulować natężenie światła, co podkreśla wyjątkową atmosferę zimowych wieczorów. Żywotność źródła LED wynosi aż 30 000 godzin, co z pewnością jest sporym atutem, biorąc pod uwagę fakt, że zimą sztucznego światła zużywamy więcej, również tego w ogrodzie, dodaje Małgorzata Nowodworska.

W przypadku wyboru zimowego oświetlenia do przestrzeni zewnętrznych należy pamiętać również o bezpieczeństwie. Zależnie od strefy umieszczenia lampy powinna ona posiadać odpowiedni stopień ochrony IP.

*Wszystkie kolekcje przytoczone w materiale pochodzą z oferty Nowodvorski Lighting.

Ceny kolekcji:

CUMULUS – od 279 zł
FLOWERPOT – od 469 zł
STAR – od 329 zł
PICNIC LED – 699 zł
FESTOON LIGHTS – od 259 zł

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.