Komunikaty PR

Manufaktura świątecznej atmosfery

2023-12-07  |  18:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.56 MB )

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Na ten niezwykły moment czeka zdecydowana większość z nas. Spotkania z rodziną, dekoracje, prezenty – wymieniać można w nieskończoność. Jak co roku, Manufaktura w okresie przedświątecznym chce towarzyszyć swoim Gościom, tworząc wyjątkową atmosferę, by umilić czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Jakie świąteczne atrakcje czekają nas w tym roku?

Świąteczna Manufaktura

Rynek Manufaktury już rozświetliła kilkunastometrowa choinka, a towarzyszy jej niezwykły baldachim, zawieszony nad rynkiem oraz zapierające dech w piersiach świąteczne dekoracje wewnątrz galerii handlowej, które przykuwają uwagę już z daleka.  Ozdoby zostały w całości oświetlone przy użyciu energooszczędnych żarówek ledowych, dzięki czemu możemy cieszyć się  przez wszystkich tak wyczekaną świąteczną atmosferą, bez obaw o nadmierne zużycie energii elektrycznej. 

Nie zabraknie też ulubionego jarmarku świątecznego na Rynku Włókniarek Łódzkich. 20 charakterystycznych, drewnianych domków z rękodziełem już czeka na gości. Na miejscu można kupić ozdoby świąteczne, biżuterię, koszulki z nadrukiem, ale także kulinarne przysmaki: oscypki, aromatyczne zimowe herbaty, tradycyjne wędliny, miody z własnych pasiek, langosze, dżemy i oleje własnej roboty i wiele innych. W tym roku pojawiły się też nowości: świąteczne skarpety, pierniki, krówki i lizaki w bożonarodzeniowych motywach, a także stanowiska gastronomiczne: zakręcone frytki i bąbelkowe gofry dla najmłodszych. W najbliższy piątek, 8 grudnia, na jarmarku pojawi się Świąteczny Konwój Radia Zet, a wraz z nimi masa atrakcji i wyjątkowe nagrody do wygrania.

Jarmark jest czynny codziennie w godzinach 12-20, a w weekendy od godz. 10.

Najmłodsi z pewnością ucieszą się na wieść, że w rotundzie galerii handlowej pojawi się Piernikowa Chatka. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w 6 grudnia – wtedy rozpoczniemy wielkie wypiekanie świątecznych piernikowych ozdób na choinkę. W swoje imieniny do Piernikowej Chaty zawita Święty Mikołaj – i zostanie już do Świąt. To idealna okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i przekazania listu – na wszelki wypadek, gdyby rodzice zapomnieli. Zdjęcia z Mikołajem można wykonać samemu lub z pomocą fotografa – wtedy, wydrukowane zdjęcie za 10 zł można odebrać od razu.

Przez cały grudzień w naszej Chatce będą odbywały się  warsztaty z pieczenia świątecznych pierników. Z pomocą animatorów Bajkowego Labiryntu i wolontariuszy, dzieciaki same ulepią i udekorują własne ciastka, które z powodzeniem mogą przystroić domową choinkę lub świąteczny stół. Piernikowe wypieki nie są do jedzenia- to ozdoby świąteczne. 

W warsztatach mogą brać udział wszystkie dzieci, bez ograniczeń wiekowych. Kiedy? W weekendy i ostatni przedświąteczny tydzień w godzinach 12-18, a w tygodniu od 14 do 18. Świętego Mikołaja będzie można spotkać w tygodniu od 16 do 18, a w weekendy od 12 do 18. 

Masę piernikową na  ozdobne ciastka dostarcza Piekarz – manufakturowa piekarnia i cukiernia z rynku Manufaktury, która od 11 lat zaopatruje Piernikową Krainę w pachnącą, słodką masę piernikową. Pierniczki wypiekane w Chacie nie są do jedzenia - to ozdoby na choinkę bądź świąteczny stół.  Jeśli chcecie zrobić takie w domu – ciasto można kupić u Piekarza, na rynku Manufaktury.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.