BOŻENA STASIAK LAUREATKĄ KONKURSU DZIENNIKARZ MEDYCZNY ROKU
2Creo Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
Fałata 3
43-300 Bielsko-Biała
dwacreo|dwacreo.pl| |dwacreo|dwacreo.pl
600206009
www.dwacreo.pl
Z przyjemnością informujemy, że Bożena Stasiak, autorka książek Wydawnictwa Harde, została laureatką ogólnopolskiego konkursu Dziennikarz Medyczny 2020 r., organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia.
Celem tego prestiżowego konkursu jest docenienie edukacyjnej roli dziennikarzy w promowaniu zagadnień prozdrowotnych w mediach oraz zwiększania świadomości społecznej w zakresie chorób cywilizacyjnych. Publikacje są oceniane w czterech kategoriach (Prasa, Radio, Telewizja i Internet) przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia oraz służby zdrowia, w tym m.in. dr n. med. Elżbieta Rusiecka, dr n. med. Monika Madalińska i prof. Mariusz Wyleżoł.
W najnowszej edycji konkursu Dziennikarz Medyczny, w której oceniano 700 prac nadesłanych przez 80 dziennikarzy, Bożena Stasiak zajęła I miejsce w kategorii Prasa za publikacje w „Super Expressie” i „Świecie Lekarza”. Bożena Stasiak od wielu lat podejmuje w mediach tematy medyczne. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia, jak też Nagrodę Zaufania Złoty Otis 2019, „Kryształowe Pióro" w 2016 i 2018 roku. Jest też autorką książek wydanych nakładem Wydawnictwo Harde, m.in. „Pandemia. Dzieje zarazy”. „Bitwa z rakiem. Terapie i antyterapie.”, „Zwierzenia Polaków. Listy intymne”.
Srebro dla McCANN Poland na Effie Awards Europe
„LEGO Masters. Kierunek Polska” w showroomie WIŚNIOWSKI
Pssst, poświętuj trochę! wystartowało z nową kampanią świąteczną
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.