Komunikaty PR

Co na początek roku od Empik Go?

2021-01-19  |  12:00
Biuro prasowe

Druga seria specjalnych odcinków jednego z najpopularniejszych polskich podcastów true crime, biografia legendy polskiej sceny hip-hopowej i wzpółzałożyciela kultowej Paktofoniki czy kontynuacja arcyważnych rozmów Magdy Mołek i Joanny Keszki. To tylko kilka przykładów nowości, które już na początku roku zadebiutują w aplikacji. Empik Go zdradza, jakie tytuły pojawią się w styczniu 2021 roku.

PRODUKCJE ORYGINALNE

Magda Mołek i Joanna Keszka – Rozważna i Erotyczna, sezon 2

„Rozważna i Erotyczna” powraca! Druga seria kultowego podcastu to kolejne rozmowy pełne rzetelnej wiedzy na temat kobiecej zmysłowości. Dziennikarka Magda Mołek oraz Trenerka Kreatywnego Seksu Joanna Keszka w nowym sezonie wskazują m.in. jak rozmawiać z dziećmi o seksie, przedstawiają kobiety, które tworzyły historię kobiecej seksualności, a także zdradzają, dlaczego pewność siebie jest ważna. W aplikacji oraz na kanale YouTube jest już dostępny odcinek specjalny, poświęcony Strajkowi Kobiet.

Premiera: 20 stycznia
Format: podcast
Liczba odcinków: 8

Marcin Myszka – Kryminatorium, sezon 2

Na początku stycznia w aplikacji zadebiutowała druga seria specjalnej edycji podcastu „Kryminatorium”. Marcin Myszka, twórca jednego z najpopularniejszych w Polsce programów true crime, przygotował dla fanów kolejne mrożące krew w żyłach opowieści. Historia najbardziej znienawidzonej matki Ameryki, losy braci, którzy chcieli uzyskać status największych zabójców na świecie oraz jedna z najbardziej szokujących polskich zbrodni to tylko kilka z przykładów poruszanych treści. Format podcastu niezmiennie pozostaje wyjątkowy - w serii dla Empik Go obok Marcina Myszki występuje zespół aktorów.

Premiera: 5 stycznia
Format: podcast
Liczba odcinków: 8
 

PREMIEROWE AUDIOBOOKI 

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso – Rahim.

Ludzie z tylnego siedzenia Szczera spowiedź jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej, podsumowująca ponad 20 lat ekscytującego życia wypełnionego muzyką i spotkań z inspirującymi ludźmi. Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja MaxFloRec, po raz pierwszy odsłania kulisy spektakularnej muzycznej kariery – od bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie aż po solową karierę i zarządzanie własną wytwórnią. Raper zdradza, czego nauczył się o miłości, przyjaźni i budowaniu własnej tożsamości na brutalnym rynku muzycznym, jak zawiązał pakt przy dźwiękach głośnika i pracował nad kultową „Kinematografią” i jak zareagował na szaleństwo, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”. Wyznania Rahima od teraz dostępne są także w formie audiobooka, czytanego przez samego artystę.

Premiera: 11 stycznia
Format: e-book, audiobook
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN

Krzysztof Kasowski – Upadek króla rapu 

Brawurowa powieść wokalisty, tekściarza i felietonisty Krzysztofa Kasowskiego zanurzona w świecie początku lat 90., czasach szalejącego kryzysu i inflacji, gdzie bardziej liczyła się przyjaźń, lojalność i dobra energia niż pieniądze. W 1991 roku Dolar jest dwudziestoletnim, początkującym muzykiem z niewielkiego miasta, lecz z ogromnymi ambicjami i marzeniami o sławie i uznaniu. Chłopak, choć dotychczas nie słuchał rapu, zakłada z kumplami pierwszą w Polsce hip-hopową grupę i z miejsca obwołuje się królem. Gdy wreszcie udaje mu się napisać kilka kawałków, drastycznie różniących się od miałkiej muzyki puszczanej w radio, wraz z kolegami przystępuje do „szarży na Jarocin” – mekki wszystkich antysystemowców, którzy w gwałtownych szarpnięciach strun gitary odnajdywali swoją wolność. Czy jednak Polska jest już gotowa na Króla Rapu?

Premiera: 13 stycznia
Format: e-book, audiobook

David Kushner – Masters of Doom 

Światowy bestseller i jedna z najpoczytniejszych książek o historii gier wreszcie trafia do Polski. Kultowa już pozycja „Masters of Doom” przedstawia losy Lennona i McCartneya gier wideo – Johna Carmacka i Johna Romero, twórców najbardziej innowacyjnych i hołubionych serii, Dooma i Quake'a. Charyzmatyczny duet, żyjąc amerykańskim snem, zrewolucjonizował popkulturę i wiódł prym w wartej miliardy dolarów branży. Do czasu aż świecące triumfy gry nie podzieliły wizjonerów na zawsze. Opowieść Kushnera to pozycja zarówno dla graczy, jak i czytelników, którzy stronią od tej formy rozrywki. Jaskrawy portret dwóch zbuntowanych geniuszy tłumaczyły, w jaki sposób szokująca brutalność przynosiła ukojenie całemu pokoleniu.

Premiera: 25 stycznia
Format: e-book, audiobook
Wydawnictwo: Openbeta

Maya Frost – Klub Pana G. 

Pobudzający wyobraźnię i zmysły debiut. Bohaterka powieści, Milena, należy do zblazowanych i nieco zaniedbanych mężatek, znudzonych codzienną rutyną. Kobieta nie potrafi przejąć inicjatywy i wprowadzić do swojego życia zmian, jednak los zsyła jej znakomitą ku temu okazję. Tajemniczy Gabriel zaprasza ją do tajnego klubu, w którym wejście do każdej następnej komnaty oznacza przekroczenie kolejnej seksualnej granicy. Jak daleko zajdzie Milena? I czy Gabriel naprawdę poznał swoje własne ograniczenia? 

Premiera: 27 stycznia
Format: e-book, audiobook
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
 

PREMIEROWY E-BOOK 

Krwawe pozdrowienia z Rosji. Jak Władimir Putin eliminuje swoich przeciwników – Heidi Blake

„Krwawe pozdrowienia z Rosji " to reportaż o bezwzględnej walce prezydenta Rosji  i jego zwolenników o władzę.  Jak daleko jest w stanie posunąć się Władimir Putin? W jaki sposób pozbywa się swoich przeciwników? Czy któraś z historii znalazła swoje rozwiązanie w sądzie? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada Heidi Blake.

Premiera: 27 stycznia
Format: e-book
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media Ponad 215 000 słuchaczy podcastów poznało czekoladowy świat E.Wedel! Biuro prasowe
2021-02-25 | 01:00

Ponad 215 000 słuchaczy podcastów poznało czekoladowy świat E.Wedel!

W tym roku E.Wedel świętuję swoje 170. urodziny. Bogata i długa historia marki to cenna opowieść nie tylko dla fanów czekolady, ale także przedwojennej Polski i Warszawy. To
Media W styczniu strajk kobiet popularniejszy niż WOŚP. Najaktywniejsze miasta w sieci
2021-02-09 | 11:36

W styczniu strajk kobiet popularniejszy niż WOŚP. Najaktywniejsze miasta w sieci

Październikowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, orzekający niekonstytucyjność przepisów dopuszczających aborcję z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu, mimo pandemii oraz
Media Pracownicy Amazon zadbali o seniorów
2021-01-28 | 14:55

Pracownicy Amazon zadbali o seniorów

Pandemia diametralnie zmieniła sposób funkcjonowania całego społeczeństwa. Problemy związane z izolacją i wprowadzonymi ograniczeniami dotknęły każdego. Jedną z grup, która

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Dereszowska: Będę grała zdecydowanie mniej spektakli. Moje dzieci bardziej mnie potrzebują niż widzowie w teatrze

Aktorka przyznaje, że pandemia zmusiła ją do refleksji, przewartościowania swojego dotychczasowego życia i ustalenia nowej listy priorytetów. Podczas lockdownu Anna Dereszowska miała wreszcie okazję, żeby przemyśleć wiele ważnych spraw. Przekonała się między innymi o tym, ile korzyści przynosi odpowiedni balans między pracą a życiem prywatnym. Wcześniej większość wieczorów spędzała na scenie, a w ciągu dnia w pośpiechu próbowała godzić ze sobą wiele różnych obowiązków. Teraz już wie, że można się spełniać zawodowo tak, by nie cierpieli na tym najbliżsi.

Muzyka

Rafał Szatan: Moim priorytetem jest to, żeby w końcu skończyć płytę. Czuję, że jest mi to potrzebne

Muzyk tłumaczy, że pandemia zmieniła sposób, w jaki planuje swój czas. Stara się koncentrować na teraźniejszości i nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość. Przyznaje, że brakuje mu występów na żywo. Systematyczny kontakt z publicznością był dla niego zastrzykiem energii i motywacją do działania. Rafał Szatan ma nadzieję, że już wkrótce obostrzenia dotyczące pandemii zostaną zniesione i artyści będą mogli powrócić do regularnej aktywności zawodowej.

Farmacja

Badania naukowców potwierdzają, że w walce z wirusami skuteczne są ekstrakty roślinne. Mogą chronić także przed koronawirusem [DEPESZA]

Z analiz naukowych wynika, że koronawirus SARS-CoV-2, tak jak inne wirusy, wnika do organizmu przez otwarte śluzówki, głównie w nosie i ustach. Stąd powszechny nakaz zasłaniania ich maseczkami w miejscach publicznych. Zwłaszcza nos, którym oddychamy, stanowi podstawową barierę dla wnikania wirusów i drobnoustrojów, dlatego należy wspierać znajdujące się w nim naturalne mechanizmy ochronne. Naukowcy wzięli pod lupę spraye do nosa, zawierające m.in. naturalne ekstrakty czystka kreteńskiego czy szałwii lekarskiej, i wykazali, że hamują one namnażanie komórek wirusowych w warunkach in vitro, regenerując przy tym błonę śluzową nosa. To z kolei ogranicza możliwość przedostawania się wirusów do organizmu. Lekarze podkreślają, że zawarte w nosie i gardle naturalne funkcje obronne organizmu można wspierać naturalnymi metodami.