Komunikaty PR

Grupa Tubądzin podsumowuje pierwsze półrocze 2022 roku

2022-07-28  |  12:00
Biuro prasowe

Początek roku 2022 upłynął pod znakiem nowych trendów i planowania kolekcji. Sytuacja geopolityczna sprawiła, że firma pod koniec pierwszego kwartału musiała skupić się na decyzjach strategicznych. Grupa Tubądzin udowodniła jednak, że sprawne zarządzanie i szybkie reagowanie są kluczem do sukcesu.

Grupa Tubądzin wycofała się z Rosji

Pierwsze miesiące roku 2022 przyniosły ogromne zmiany ekonomiczne i gospodarcze spowodowane agresją Rosji na Ukrainę. Grupa Tubądzin była pierwszą polską firmą z branży, która podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku rosyjskiego.

W Grupie Tubądzin nasze działania biznesowe od zawsze planujemy bardzo odpowiedzialnie. Decyzja o wycofaniu się z rynku rosyjskiego niesie ze sobą określone skutki ekonomiczne, ale czasem są rzeczy ważniejsze niż zysk – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin. – Naszym sąsiadom z Ukrainy udzieliliśmy wsparcia nie tylko poprzez organizację zbiórek dla uchodźców, ale także uruchamiając program HUB PARTNERÓW TUBĄDZIN DESIGN AWARDS’22, który wspiera projektantów i architektów z Ukrainy – dodaje.

Rozwój i inwestycje

Obecnie trwa rozbudowa fabryki w Sieradzu. Powstaje w niej jedna z najnowocześniejszych na świecie linii produkcyjnych, która umożliwi produkcję wielkoformatowych gresów. Będą one przeznaczone na ściany, podłogi oraz elewacje. Płytki będą formowane w sposób ciągły metodą walcową. To innowacyjne rozwiązanie, które funkcjonuje już w fabryce, pozwala uzyskać najwyższe parametry jakościowe produktów.

– Nowa linia podwoi potencjał produkcyjny zakładu, zwiększy możliwości w zakresie zdobienia oraz  rozmiaru produkowanych płytek. Powstaną nowe miejsca pracy, które zwiększą zatrudnienie w regionie – podkreśla Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin. – Zaawansowane technologie zapewniają nie tylko doskonałą jakość produktów, ale też komfortowe warunki pracy.

Inwestycja będzie kosztowała około 150 milionów złotych.

Perły Ceramiki dla Grupy Tubądzin

W marcu Grupa Tubądzin zdobyła Perły Ceramiki 2021 za piękne, wyróżniające się wzornictwo, bogactwo elementów oraz za kunszt detali i dekoracji. Wyróżnione zostały trzy kolekcje: Macchia oraz Boho i Sophisticated - kreacja Maciej Zień.

Kolekcja Boho otrzymała aż dwa laury: Perły Ceramiki 2021 oraz Perły Ceramiki Architektów – użytkowników CAD Decor. Została doceniona za różnorodność wzorów oraz kolorów, które dają nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrza. Perła Ceramiki 2021 i Perła Ceramiki Dystrybutorów 2021 przyznana została kolekcji Sophisticated. Tym razem jury zachwyciło się dekorami, w szczególności ciemnozieloną kolorystyką płytek z motywem palmety oraz sześcioramienną złotą rozetą. Uznanie jurorów zyskała także kolekcja Macchia, inspirowana śródziemnomorskim terazzo, która znakomicie wkomponowuje się w nowoczesne wnętrza.

Stawiamy na design. Dbamy o to, by nasze kolekcje wyznaczały trendy. Współpracujemy z najlepszymi projektantami i oferujemy klientom unikalne produkty. Chcemy inspirować, dlatego w naszych publikacjach pokazujemy najciekawsze realizacje – podkreśla Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin. – Od wielu lat rozwijamy współpracę z architektami. Uważnie wsłuchujemy się w ich potrzeby i rekomendację. Najlepszych w branży zapraszamy do udziału w wyjątkowych projektach. Jesteśmy organizatorem Tubądzin Design Days i Tubądzin Design Awards.

Nowa kategoria konkursowa Tubądzin Design Awards

W marcu ruszyła kolejna, czwarta już edycja TDA. Od początku istnienia do konkursu zgłoszono projekty z ponad 60 krajów, w tym tak odległych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie. Więcej informacji o tegorocznej edycji: https://www.tubadzin.pl/design.

I etap czwartej edycji Tubądzin Design Awards 2022 został rozstrzygnięty przez międzynarodowe jury w składzie: Allan Starski (Polska) – przewodniczący jury, scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara, Martin Duplantier (Francja) – przewodniczący francuskiej rady architektonicznej „Architecture et Maitrise d’Ouvrage”, Małgorzata Szczepańska (Polska) – redaktor naczelna i dyrektor kreatywna magazynu Elle Decoration, Melike Altınışık (Turcja) – założycielka i główna architektka w Melike Altınışık Architects, Tomasz Smus (Polska) – architekt Grupy Tubądzin.

Jury przyznało nagrody w kategoriach:

Young Power – I nagrodę otrzymał Luan Fontes z Portugalii, II nagrodę zdobył Juan Ramirez z Kolumbii, a III nagrodę – Szymon Ciepły z Polski.

Everyday Design – zwyciężyła Elena Maksimchuk z Ukrainy, II nagrodę otrzymał Maksymilian Sejud, a III nagrodę zdobyła Anna Zygmunt z Polski. W tej kategorii przyznano również trzy wyróżnienia.

Unlimited Architecture – pierwsze miejsce zajęła Yulya Podolets z Ukrainy, II nagrodę otrzymała Klaudia Gołaszewska z zespołem w składzie: Michał Hondo, Marek Grodzicki, Kinga Grzybowska. Natomiast III nagrodę zdobył Artur Bordeianu z Republiki Mołdawii.

Nowa kategoria specjalna CultureFORM, w której oceniano projekty obiektów użyteczności publicznej, ale też wnętrz prywatnych, została rozstrzygnięta 23 czerwca. Zwyciężył projekt „A Garden House In Faraashaah”, którego autorką jest Ziba Azar.

Współpraca z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie

Pierwsze półrocze 2022 to także konferencja poświęcona synergii między światami kultury, architektury i biznesu. W dyskusji wzięli udział Małgorzata Szabłowska dyrektor techniczna TWON, Amadeusz Kowalski wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin, Grzegorz Piątek architekt, krytyk i historyk architektury oraz Ewa Kryszkiewicz manager działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin. Następnie odbyły się warsztaty strategiczne. Wzięli w nich udział wybitni przedstawiciele świata architektury, kultury i biznesu.

Nowe projekty

W kwietniu zadebiutował nowy projekt „Open the door for Tubądzin”. Cykl ukazuje wnętrza domów i pracowni architektów oraz wielbicieli designu. W nowej, odcinkowej formule widzowie mogą zapoznać się z podejściem twórców do projektowania i tworzenia miejsc idealnie dopasowanych do preferencji, osobowości czy wyznawanych wartości. Cykl można oglądać na kanale marki w serwisie YouTube oraz na profilach społecznościowych w serwisach Facebook i Instagram.

Dobre Praktyki

Grupa Tubądzin dąży do neutralności klimatycznej, dlatego nieustannie modyfikuje swoje zakłady. W 2021 roku do użytku oddano unowocześniony park maszynowy w fabryce w Ozorkowie, co pozwoliło na ograniczenie zużycia gazu ziemnego oraz energii elektrycznej i przedłużenie żywotności urządzeń.

Zmiany w funkcjonowaniu fabryk zostały dostrzeżone i docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i po raz kolejny Grupa Tubądzin znalazła się w raporcie „Dobre Praktyki”. To ogromne wyróżnienie dla firm, które aktywnie realizują cele Zrównoważonego Rozwoju. Tegoroczna edycja wydarzenia miała swoją premierę 25. maja podczas 9. Targów CSR - największego w Polsce wydarzenia targowego o tematyce ESG, CSR i sustainability. Hasło przewodnie, jakie przyświecało wydarzeniu, brzmiało #Klimat – #Rozwój – #Biznes.

Premierowe kolekcje

Firma zrealizowała wyznaczone na pierwsze półrocze cele sprzedażowe, rozwijając portfolio swoich produktów. Na rynku pojawiły się dwie zjawiskowe kolekcje: Onice w wariantach kolorystycznych Rosa i Bianco oraz zaprojektowana przez Macieja Zienia linia Balance Stone, inspirowana portugalską odmianą marmuru Alpine.

Tworząc kolekcję Balance Stone, zacząłem przyglądać się Alpine, portugalskiej odmianie marmuru. Odnalazłem w niej idealną równowagę między łagodnym kolorem ciepłego, jasnego beżu i złotawego brązu a niezwykłym blaskiem. Ten doskonały balans przeniosłem na wielkoformatowy gres. mówi projektant, Maciej Zień.

Kolekcja Macieja Zienia podkreśla piękno kremowego marmuru, będąc równocześnie alternatywą dla wszechobecnej bieli. Stanowi idealną propozycję dla osób ceniących sobie wysoką jakość i uniwersalność materiałów. To odpowiedź na przemijające trendy. Łagodność marmurowego wzoru równoważy kunsztowna, geometryczna mozaika. Gresy wielkoformatowe Balance Stone występują w wymiarach 120 × 240, 120 × 120 oraz 60 × 120 cm. Dedykowana mozaika na wymiar 30 x 30 cm.

Kolekcja Onice, dzięki swej naturalności i maestrii, przypomina o nierozerwalnym związku człowieka z przyrodą. Inspiracją do jej stworzenia stał się onyks, dlatego każda płytka została wykonana specjalną techniką polegającą na nakładaniu na siebie półprzezroczystych warstw, wraz z ich delikatnymi przesunięciami. Finiszowa powłoka otulająca płytki została pokryta granillą, która po wypolerowaniu zapewnia efekt wysokiej szklistości. Nadała ona głębi grafice, podkreśliła trójwymiarowość oraz przestrzenność wzoru.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media Nowości Grupy Tubądzin na targach Cersaie 2022 Biuro prasowe
2022-09-27 | 13:30

Nowości Grupy Tubądzin na targach Cersaie 2022

Na Cersaie 2022 Grupa Tubądzin przygotowała wiele nietuzinkowych kolekcji. Projektanci, architekci, producenci oraz miłośnicy pięknych wnętrz chętnie odwiedzają stoisko firmy. Podczas
Media Kolekcja Cielo e Terra w nowej odsłonie na targach Cersaie 2022 w Boloni
2022-09-27 | 13:30

Kolekcja Cielo e Terra w nowej odsłonie na targach Cersaie 2022 w Boloni

Cielo e Terra to kolekcja płyt wielkoformatowych, która swoją prapremierę miała w 2016, podczas wystawy „Dorota Koziara” w Muzeum Miejskim we Wrocławiu. Kuratorem
Media Grupa Tubądzin z premierowymi kolekcjami na Targach Cersaie
2022-09-22 | 16:00

Grupa Tubądzin z premierowymi kolekcjami na Targach Cersaie

Najnowsze kolekcje Grupy Tubądzin zostaną zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie we Włoszech. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Grupa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Seriale

Adam Fidusiewicz: Zagrałem w dwóch amerykańskich serialach. To zupełnie inny komfort pracy niż w Polsce

Aktor cieszy się ze współpracy z zagranicznymi twórcami filmowymi, bo jak podkreśla – w ten sposób poszerza swoje horyzonty, zdobywa nowe doświadczenia i patrzy na siebie oraz na swój zawód z nieco innej perspektywy. Przekonał się już m.in. że trzeba zainwestować w swój wygląd i ciężko pracować nad sylwetką. Wtedy zwiększają się szanse na zdobycie ciekawej roli. Aktor dumny jest m.in. z roli w amerykańskim serialu kryminalnym „FBI: International”.

Konsument

Konsumenci wyznaczają kierunki działania dla biznesu. Pod ich wpływem prawie 60 proc. firm zwiększyło ambicje swoich celów środowiskowych

Temat zrównoważonego rozwoju staje się kluczowy dla konsumentów i biznesu. – Prawie 90 proc. Polaków uważa, że ich wybory i jednostkowe działania mogą mieć pozytywny wpływ na rozwiązywanie globalnych problemów społecznych i środowiskowych, 57 proc. firm zwiększyło ambicje swoich celów środowiskowych – mówi Małgorzata Jarczyk-Zuber, odpowiedzialna za ESG i innowacje w ING Banku Śląskim. Rzeczywiście duże korporacje mają coraz bardziej ambitne cele ESG, ale takie inicjatywy powinny docierać szerzej, także do średniego i małego biznesu oraz samorządów. Do tego potrzebne są wymiana doświadczeń, współpraca i uczciwe podejście – podkreślali eksperci Okrągłych Stołów Klimatycznych zorganizowanych podczas Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa. Co istotne, nie tylko wymogi konsumentów, ale też globalny kryzys może się stać wyzwalaczem pozytywnej zmiany w zakresie odpowiedzialnego biznesu.