Komunikaty PR

“Nie różnimy się tak bardzo” - wyjątkowy konkurs fotograficzny Fundacji Avalon

2022-11-23  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Wielkimi krokami zbliża się 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. To ważna data dla ogromnej grupy osób stanowiącej według szacunków nawet 10% polskiego społeczeństwa, a także wszystkich tych, którzy wspierają ich na co dzień. Z tej okazji Fundacja Avalon przygotowała szereg działań mających na celu przybliżać społeczeństwu temat niepełnosprawności. Jednym z nich jest konkurs fotograficzny, który wystartuje już 21 listopada. Dla laureatów I, II, III miejsca oraz nagrody publiczności przewidziane są karty podarunkowe do sklepu katalogmarzen.pl.

Niepełnosprawność w fotograficznych kadrach

Konkurs “Nie różnimy się tak bardzo” organizowany przez Fundację Avalon ma na celu przełamywanie stereotypów dotyczących życia osób z niepełnosprawnościami, rozbudzanie wśród społeczeństwa zainteresowania tematami związanymi z niepełnosprawnością oraz dostępnością. Organizacja konkursu z pewnością wpłynie na rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród pasjonatów fotografii na sprawy związane z tematyką niepełnosprawności, zwrócenie uwagi na nierówność w kwestii postrzegania codzienności osób pełnosprawnych i osób z niepełnosprawnością.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres: konkurs@fundacjaavalon.pl fotografię przedstawiającą codzienność osób z niepełnosprawnościami.

"Poprzez organizację konkursu chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością są pełnowartościowe. Zależy nam na tym, aby uchwycić na zdjęciu urywki z codziennego życia osób z niepełnosprawnościami, dlatego do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii. W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia zostaną opublikowane 4 zwycięskie prace konkursowe, czym chcemy pokazać, że codzienność osób z niepełnosprawnościami niczym nie różni się od codzienności innych osób."- Filip Królak, specjalista ds. graficznych i użytkowych. 

Regulamin konkursu znajduję się na stronie internetowej.

Przebieg konkursu

Konkurs fotograficzny “Nie różnimy się tak bardzo” ma ustalony harmonogram. Od 21 listopada uczestnicy będą mogli przesyłać prace konkursowe na adres mailowy. Termin zgłoszeń upływa 27 listopada o godzinie 23.59.

Fundacja Avalon w dniu 28 listopada powoła jury, które oceni nadesłane prace. Spośród wszystkich zostanie wyłonionych 10 zdjęć, które 29 listopada zostaną opublikowane na facebooku Fundacji Avalon. Wtedy to publiczność zadecyduje, która praca dostanie nagrodę publiczności.

W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami tj. 3 grudnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Media Weber Shandwick z działaniami pro bono dla projektu FDDS Biuro prasowe
2024-07-01 | 11:00

Weber Shandwick z działaniami pro bono dla projektu FDDS

Agencja Weber Shandwick w ramach działań pro bono prowadzi działania komunikacyjne dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w zakresie standardów ochrony dzieci. W lipcu 2023 roku została
Media Nowy Dyrektor E-commerce w MediaMarkt
2024-06-24 | 12:30

Nowy Dyrektor E-commerce w MediaMarkt

Marek Dorsz posiada niemal 20-letnie doświadczenie w obszarze e-commerce, w tym na stanowiskach menadżerskich i dyrektorskich. Posiada praktyczną wiedzę i doświadczenie m.in. z zakresu
Media Nowa kampania portalu rezerwacyjnego Travelist.pl
2024-06-06 | 13:12

Nowa kampania portalu rezerwacyjnego Travelist.pl

Travelist.pl ruszył z nową kampanią reklamową, która otwiera kolejny rozdział w komunikacji marketingowej portalu. Towarzyszyć jej będzie hasło „Hotele, o jakich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.