“Nie różnimy się tak bardzo” - wyjątkowy konkurs fotograficzny Fundacji Avalon
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Wielkimi krokami zbliża się 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. To ważna data dla ogromnej grupy osób stanowiącej według szacunków nawet 10% polskiego społeczeństwa, a także wszystkich tych, którzy wspierają ich na co dzień. Z tej okazji Fundacja Avalon przygotowała szereg działań mających na celu przybliżać społeczeństwu temat niepełnosprawności. Jednym z nich jest konkurs fotograficzny, który wystartuje już 21 listopada. Dla laureatów I, II, III miejsca oraz nagrody publiczności przewidziane są karty podarunkowe do sklepu katalogmarzen.pl.
Niepełnosprawność w fotograficznych kadrach
Konkurs “Nie różnimy się tak bardzo” organizowany przez Fundację Avalon ma na celu przełamywanie stereotypów dotyczących życia osób z niepełnosprawnościami, rozbudzanie wśród społeczeństwa zainteresowania tematami związanymi z niepełnosprawnością oraz dostępnością. Organizacja konkursu z pewnością wpłynie na rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród pasjonatów fotografii na sprawy związane z tematyką niepełnosprawności, zwrócenie uwagi na nierówność w kwestii postrzegania codzienności osób pełnosprawnych i osób z niepełnosprawnością.
Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres: konkurs@fundacjaavalon.pl fotografię przedstawiającą codzienność osób z niepełnosprawnościami.
"Poprzez organizację konkursu chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością są pełnowartościowe. Zależy nam na tym, aby uchwycić na zdjęciu urywki z codziennego życia osób z niepełnosprawnościami, dlatego do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii. W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia zostaną opublikowane 4 zwycięskie prace konkursowe, czym chcemy pokazać, że codzienność osób z niepełnosprawnościami niczym nie różni się od codzienności innych osób."- Filip Królak, specjalista ds. graficznych i użytkowych.
Regulamin konkursu znajduję się na stronie internetowej.
Przebieg konkursu
Konkurs fotograficzny “Nie różnimy się tak bardzo” ma ustalony harmonogram. Od 21 listopada uczestnicy będą mogli przesyłać prace konkursowe na adres mailowy. Termin zgłoszeń upływa 27 listopada o godzinie 23.59.
Fundacja Avalon w dniu 28 listopada powoła jury, które oceni nadesłane prace. Spośród wszystkich zostanie wyłonionych 10 zdjęć, które 29 listopada zostaną opublikowane na facebooku Fundacji Avalon. Wtedy to publiczność zadecyduje, która praca dostanie nagrodę publiczności.
W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami tj. 3 grudnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Srebro dla McCANN Poland na Effie Awards Europe

„LEGO Masters. Kierunek Polska” w showroomie WIŚNIOWSKI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.