Komunikaty PR

ELIT Polska przedstawia zimowy niezbędnik odpowiedzialnego kierowcy!

2022-11-30  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.01 MB )

Sezon jesienno-zimowy jest czasem, w którym akcesoria do odmrażania i usuwania pary z szyb, sprawnego otwierania zamków, a także uruchamiania silnika, są bardzo przydatne. Dlatego ELIT Polska przedstawia zimowy niezbędnik odpowiedzialnego kierowcy. Przeczytaj, co warto kupić do auta na prezent.

Większość Polaków pozostawia swój samochód na dworze. Gdy pojawiają się przymrozki i opady śniegu akcesoria do sprawnego usuwania śniegu i lodu stają się bezcenne. Zwłaszcza że odśnieżanie auta przy włączonym silniku, jest wykroczeniem, za które możemy otrzymać mandat.

Bezproblemowe otwieranie drzwi 

Do usunięcia śniegu i lodu z karoserii potrzebujemy szczotki, skrobaczki i odmrażacza do szyb. Najczęściej wszystkie te rzeczy znajdują się wewnątrz auta. Gdy na dworze jest silny mróz zamki, a także uszczelki w samochodzie mogą przymarznąć. Dlatego, jeśli mamy tylko taką możliwość warto skorzystać z silikonu w sprayu.

Tutaj z pomocą przychodzi wydajny i skuteczny silikon w sprayu firmy K2. Dzięki zastosowaniu specjalnej dyszy, aplikacja silikonu w otwór zamka jest bardzo łatwa i precyzyjna, a także wysmarowanie nim uszczelek samochodu zwiększa szanse na bezproblemowe otwarcie zamków i drzwi w aucie nawet w największe mrozy.

Koniec z zamrożonymi i zaparowanymi szybami

Dużym wyzwaniem dla kierowców w sezonie jesienno-zimowym są również parujące i zamarznięte szyby. Wilgoć powstaje między innymi z pary, jaka wydobywa się z naszego oddechu. Zamarzanie szyby jest również zjawiskiem naturalnym, które dosyć łatwo możemy usnąć. Służy do tego odmrażać do szyb K2 Alaska. Pomoże on skutecznie usunąć warstwę lodu z oczyszczonej ze śniegu powierzchni szkła.

Dlatego odpowiedzialny kierowca powinien mieć w swoim samochodzie specjalny preparat do szyb, który ogranicza powstawanie pary wodnej. K2 ma w swojej ofercie produkt o nazwie Antypara. Kosmetyk jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy nanieść go na wcześniej umytą, wewnętrzną stronę szyby i odczekać, aż odparuje. Dopiero po odczekaniu chwili szkło polerujemy suchą szmatką – i gotowe! Antypara będzie skuteczna przez kolejnych kilka tygodni.

Do kompletu warto dokupić odmrażacz do szyb. Pomoże on skutecznie usunąć warstwę lodu z oczyszczonej ze śniegu powierzchni szkła.

Zimowy płyn do spryskiwaczy i do chłodnicy 

Ważna dla naszego bezpieczeństwa jest również optymalna widoczność. Jesienią i zimą spod kół samochodów wydostają się pióropusze wody z drobinkami soli drogowej i innych nieczystości. Tworzą one na szybie trudną do usunięcia na sucho warstwę osadów. Z pomocą przychodzi zimowy płyn do spryskiwaczy, który sprawdza się nawet w temperaturze minus 80 stopni Celsjusza. Możemy być pewni, że nie tylko skutecznie oczyści naszą szybę, ale również zapobiegnie zamarznięciu płynu w przewodach, co mogłoby spowodować ich uszkodzenie.

Istotny będzie również zimowy https://k2.com.pl/produkty/plyny-chlodnicze">płyn do chłodnic, dzięki któremu unikniemy przykrej niespodzianki w postaci awarii układu chłodzenia silnika. Płyn K2 Kuler wytrzymuje temperatury do -35 °C i zapewnia optymalną pracę silnika w każdych warunkach.

Zapomnij o zamarzaniu paliwa nawet w największe mrozy

Na koniec słowo o paliwach. Z powodu wytrącania się kryształków parafiny i blokowania przez nich filtra paliwa, na mrozy szczególnie wrażliwe są silniki diesla. Aby temu przeciwdziałać, zastosuj prewencyjnie środek K2 DFA-39. Zapobiega on żelowaniu oleju napędowego w temperaturze do -39 °C.

Środek wlewamy bezpośrednio do baku w odpowiednich zalecanych proporcjach podanych na opakowaniu. Stosowania specyfiku nie należy się obawiać, gdyż nawet znaczne przedawkowanie preparatu nie jest szkodliwe dla silnika, co potwierdziło Centralne Laboratorium Naftowe w Warszawie.

A co w przypadku, gdy nie zadziałaliśmy wcześniej i doszło do zamarznięcia paliwa w naszym aucie? Tutaj z pomocą przyjdzie uniwersalny odmrażacz paliwa K2 Anti-frost. Ta mała buteleczka wystarczy na 40 do 80 litrów paliwa i skutecznie odmrozi benzynę lub olej napędowy oraz w sposób trwały wiąże wodę kondensacyjną, dzięki czemu chroni układ przed zamarzaniem przy kolejnych mrozach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Mężczyzna „Kochaj wyjątkowe momenty - promocyjne oferty u partnerów Huawei Biuro prasowe
2023-01-30 | 11:00

„Kochaj wyjątkowe momenty" - promocyjne oferty u partnerów Huawei

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych firma Huawei CBG Polska wraz z partnerami biznesowymi – sieciami handlowymi Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x‑kom i
Mężczyzna Medicover wprowadził do oferty profilaktykę przedekspozycyjną HIV
2023-01-24 | 14:00

Medicover wprowadził do oferty profilaktykę przedekspozycyjną HIV

Od stycznia br. w centrach Medicover w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu są dostępne pakiety profilaktyki przedekspozycyjnej HIV (PrEP).
Mężczyzna „Chłopaki nie płaczą. Stereotypy zabijają” – webinarium Helping Hand za nami!
2022-12-05 | 14:00

„Chłopaki nie płaczą. Stereotypy zabijają” – webinarium Helping Hand za nami!

„Chłopaki nie płaczą" – to jeden z najczęściej powtarzanych, krzywdzących sloganów uwypuklających postrzeganie mężczyzny. Mężczyzny silnego, walecznego,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Seriale

Joanna Jabłczyńska: Rozpoczynając przygodę z serialem „Na Wspólnej”, postawiłabym wszystkie pieniądze na to, że nie będzie on trwał dłużej niż pięć lat. Nikt się nie spodziewał takiej popularności tej produkcji

Aktorka przyznaje, że plan „Na Wspólnej” traktuje jak swój drugi dom. Nie tylko dlatego, że spędza tam dużo czasu, ale także ze względu na rodzinną atmosferę, jaka panuje wśród kolegów po fachu i członków ekipy. Rolę w tym serialu Joanna Jabłczyńska dostała w wieku 17 lat. Z perspektywy dwóch dekad odczuwa satysfakcję, bo ta produkcja nie tylko pozwoliła jej doskonalić warsztat aktorski u boku mistrzów w tej dziedzinie, ale również przyniosła jej dużą popularność, co przełożyło się na kolejne propozycje zawodowe.

Zdrowie

Zachęty finansowe mogą zwiększyć wyszczepialność. Naukowcy nie zaobserwowali negatywnych skutków takich praktyk

Ludzie, którzy otrzymają niewielką kwotę za przyjęcie szczepionki, chętniej korzystają z takiej ochrony przeciw zakażeniom  dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie. Wyniki dwóch eksperymentów przeprowadzonych w Szwecji i Stanach Zjednoczonych nie wykazały negatywnych skutków takiej polityki. Jak twierdzą autorzy badania, ich praca może ułatwić decydentom podejmowanie decyzji co do stosowania zachęt finansowych w programach szczepień.

Teatr

Katarzyna Glinka: Kończę pracę nad scenariuszem własnej sztuki i piszę książkę. To będzie bardzo ciekawy rok

Aktorka nie lubi zbyt długo siedzieć bezczynnie, bo – jak przekonuje – praca i nowe wyzwania zawodowe dodają jej życiowego wigoru. Jej grafik zawodowy na najbliższe miesiące wypełniony jest więc po brzegi. Wkrótce rozpoczyna próby do nowego spektaklu w Teatrze Capitol, poza tym kończy prace nad scenariuszem własnej sztuki i pisze książkę.