Klasyki motoryzacji zagoszczą na warszawskim placu Konesera
Kultowe samochody, legendarne motocykle, parada ulicami stolicy, panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i ambasadorów wydarzenia: Marcina Prokopa, Marka Siudyma i Aleksandry Kutz. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka 29 maja 2021 r. na uczestników trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” na placu Konesera na warszawskiej Pradze-Północ. Wstęp jest bezpłatny.
Motoryzacja nieodłącznie wiąże się ze Stanami Zjednoczonymi. To tam powstało wiele legendarnych pojazdów, zarówno tych na czterech, jak i dwóch kołach. Za oceanem spotkać można też bezkresne drogi, z historyczną Route 66 na czele, którą przez dekady przemierzały tysiące kultowych samochodów i motocykli. Teraz znaczną część z nich będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser.
Trzecie „Spotkanie Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” to nie lada atrakcja dla miłośników pojazdów rodem z USA i nie tylko. W programie wydarzenia (sobota, 29 maja 2021 r., godz. 12-20) znajduje się wiele interesujących punktów:
- wystawa motocykli Harley-Davidson, Indian i customów (niestandardowych maszyn) oraz legendarnych amerykańskich samochodów;
- panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości, a w nim pasjonujące opowieści i ciekawe rozmowy o podróżach i amerykańskiej kulturze;
- parada amerykańskiej motoryzacji ulicami Warszawy;
- pokazy ratownictwa motocyklowego;
- strefa testowa motocykli i skuterów elektrycznych;
- możliwość zwiedzenia Centrum Praskiego Koneser.
Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zarówno kultowe motocykle i samochody, jak i najnowsze pojazdy producentów ze Stanów Zjednoczonych. Gratką będą również panele dyskusyjne z ambasadorami „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji”, którzy są wielkimi fanami dwóch i czterech kół zza oceanu: dziennikarzami i prezenterami – Marcinem Prokopem i Aleksandrą Kutz oraz aktorem Markiem Siudymem.
Szczegółowy harmonogram (29 maja 2021 r., plac Konesera w Warszawie):
12.00 – start wydarzenia;
13.30 – przywitanie gości specjalnych;
14.00 – panel (Marcin Prokop);
15.00 – parada samochodów i motocykli;
16.30 – panel (Marek Siudym);
17.30 – panel (Aleksandra Kutz);
20.00 – zakończenie wydarzenia.
Organizatorami trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji są Centrum Praskie Koneser i Jack’s Motorcycles Group.
Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti.
Wąsy, broda i otwarty dialog – jak SOFTSWISS wspiera inicjatywę Movember
Warszawa: 100 bezpłatnych badań PSA czeka na mężczyzn
Zdrowie to nie siara! “Zdrowe Porty” - wydarzenie o zdrowiu mężczyzn w Sopocie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.