Komunikaty PR

Narzędzia ręczne – niezbędnik z najnowszej oferty Würth Polska

2023-11-30  |  08:00
Biuro prasowe

W ofercie narzędzi ręcznych można znaleźć szeroki wybór produktów niezbędnych do prac budowlanych, stolarskich czy naprawczych. Najpopularniejsze są zestawy wkrętaków, klucze płasko-oczkowe, nasadowe czy z grzechotką. Aby jednak efektywnie wykonywać swoją pracę, profesjonaliści powinni dysponować narzędziami wykonanymi z najlepszych materiałów, które gwarantują trwałość i niezawodność.

Z pewnością każdego dobrego fachowca można poznać po narzędziach, jakim pracuje. Użycie profesjonalnych sprzętów to gwarancja rzetelnie wykonanej usługi, a także bezpieczeństwo – zarówno fachowcy, jak i klienta. Uniwersalne ręczne narzędzia to produkty, które przydają się niezależnie od branży, a zalicza się do spora grupa artykułów z oferty „Niezbędnik narzędziowy”.

– Specjaliści potrzebują narzędzi najlepszej jakości. Powinni posiadać sprzęt, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale pozwoli w taki sposób zoptymalizować czas pracy, by był on wykorzystywany na faktyczne zadania. Nie ma bowiem nic gorszego niż problemy z narzędziami. Poza tym odpowiednie wyposażenie warunkuje to, czy praca zostanie wykonana fachowo – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager w Würth Polska.

Wkrętaki – bez nich nie obejdzie się żaden fachowiec

Wkrętaki to jedne z podstawowych i najbardziej uniwersalnych narzędzi, mają niezliczoną liczbę zastosowań. Niezwykle popularne są wkrętaki z możliwością podbijania, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego czy ślusarskiego. Można w nie uderzać młotkiem, przez co często służą do odkręcania mocno zapieczonych czy zniszczonych śrub. Wkrętaki do pobijania używane są również do demontażu mocno skorodowanych połączeń śrubowych, a także przy drobnych pracach instalatorskich i elektrycznych, w tym do kucia w tynku czy cegle. Podczas wyboru odpowiednich produktów warto zwrócić uwagę na zestaw wkrętaków do podbijania ZEBRA. Narzędzia posiadają klingę o przekroju sześciokątnym z pomocniczym uchwytem do podkręcania za pomocą klucza płaskiego. Zostały wykonane z ulepszanej stali i są przystosowane do pobijania młotkiem.

– Wkrętaki są też istotnym produktem w branży elektrycznej. Jednak praca z prądem elektrycznym wymaga zastosowania narzędzi testowanych na działanie wysokiego napięcia (powyżej 1000 VDC) o charakterystyce nieco innej niż te standardowe. Ma to na celu nie tylko osiągnięcie wysokiej wydajności lecz również gwarantuje bezpieczeństwo podczas realizowanych zadań – komentuje Jacek Wójcik, Product Manager w Würth Polska. – Ważne, by wybierać produkty oznaczone symbolem VDE. To certyfikat nadawany narzędziom przez niemiecki instytut kontroli Verband der Elektrotechnik, czyli jedno z największych w Europie stowarzyszeń techniczno-naukowych. Testuje ono i certyfikuje m.in. narzędzia pod kątem: elektrycznym, mechanicznym, toksycznym, radiologicznym oraz termicznym – dodaje ekspert.

Oznaczenie VDE posiadają produkty oferowane przez markę Würth, w tym m.in. zestaw wkrętaków precyzyjnych VDE płaskich, zestaw wkrętaków VDE w kasecie czy wkrętaki imbusowe VDE dla elektryków.

Klucze – niezbędne w zestawie każdego majsterkowicza

W żadnym profesjonalnym zestawie narzędzi ręcznych nie powinno zabraknąć kluczy. Są one wykorzystywane do przykręcania lub odkręcania śrub oraz nakrętek o sześciokątnych łbach. Nieocenione zwłaszcza podczas wykonywania drobnych napraw i remontów. Na szczególną uwagę zasługują klucze płasko-oczkowe. Są to klucze zakończone kluczem płaskim (z jednej strony) i kluczem oczkowym (z drugiej).

W zestawie kluczy płasko-oczkowych Zebra SW6-SW22 znajduje się 17 sztuk o rozmiarach od 6 mm do 22 mm, natomiast w zestawie SW8-SW22 ZEBRA – 11 elementów od 8 mm do 22 mm. Obydwa zestawy zostały wykonane ze stali chromowo-wanadowej, czyli stali narzędziowej, wyróżniającej się świetną odpornością na ścieranie, korozję i utlenianie, a także wysoką wytrzymałością na podwyższoną temperaturę. Końcówki kluczy są ułożone pod optymalnym kątem w stosunku do rękojeści. Dzięki zastosowaniu 12-kątnej części oczkowej i obrotowi części otwartej o 15 stopni uzyskano minimalny kąt obrotu 30 stopni przy użyciu dowolnej strony klucza.

Innym istotnym rodzajem kluczy są klucze nasadowe. Umożliwiają one skręcanie oraz odkręcanie nakrętek, śrub czy śrubokrętów. Istnieją dwa główne rodzaje zestawów kluczy nasadowych: metryczne i calowe. W ofercie marki Würth znajduje się zestaw kluczy nasadowych 1/4 + 1/2 cala ZEBRA składający się z 56 elementów. Ten rozbudowany zestaw do bardzo szerokiego zakresu zastosowań posiada pokrętła z grzechotką z tarczą do zmiany kierunku pracy.

Natomiast sprawne dokręcenie zagwarantują klucze z grzechotką. Pozwalają one na szybkie i solidne dokręcanie i odkręcanie śrub i nakrętek w ograniczonych przestrzeniach. Modele marki Würth – z napędem 1/2 i 1/4 cala ZEBRA – wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, która zapewnia wysoką wytrzymałość. Produkty mają możliwość regulacji obrotów w prawo i lewo, a trzpień stożkowy ułatwia pozycjonowanie i wyrównanie otworów przy skręcaniu.

Profesjonalna obsługa narzędzi dzięki lampie czołowej

Lampy czołowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest stały dostęp do światła latarki przy jednoczesnym zwolnieniu rąk. Są niezawodnym akcesorium w warsztatach samochodowych, a także hydraulice i elektryce.

Model LED Ergopower Sensor marki Würth Polska to solidne urządzenie, posiadające regulowany tylny uchwyt, które emituje światło oświetlające 60-stopniową powierzchnię. Silna wiązka światła umożliwia profesjonalną obsługę narzędzi i maszyn bez użycia rąk dzięki przełącznikowi czujnika i akumulatorowi o dużej pojemności.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Mężczyzna Kompletny przewodnik po pielęgnacji skóry dla mężczyzn Biuro prasowe
2024-02-29 | 15:30

Kompletny przewodnik po pielęgnacji skóry dla mężczyzn

Mężczyźni stawiają zwykle na proste rytuały pielęgnacyjne. Dbając o oczyszczenie, nawilżenie, ochronę przeciwsłoneczną oraz pielęgnację okolicy oczu, możesz w prosty sposób
Mężczyzna “Pomysł to dopiero ułamek sukcesu”. Główny projektant Grupy Arche
2023-12-19 | 01:00

“Pomysł to dopiero ułamek sukcesu”. Główny projektant Grupy Arche

Piotr Grochowski to architekt, urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i główny projektant Grupy Arche. Jak sam mówi "wytrwałej pracy nauczył
Mężczyzna Rafał Maślak o sukcesie po konkursie Mister Polski
2023-11-10 | 08:00

Rafał Maślak o sukcesie po konkursie Mister Polski

Rafał Maślak, polski fotomodel, Mister Polski 2014, a obecnie także aktor i twórca internetowy. W marcu 2014 zdobył tytuł Mistera Wielkopolski, a później

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Krystyna Sokołowska (Miss Polonia 2022): Może po konkursie Miss World otworzą się perspektywy na pracę w telewizji. Chciałabym poprowadzić jakiś program

Miss Polonia 2022 zauważa, że wygrana w konkursie piękności przyniosła sporo zmian w jej życiu. Poza udziałem w sesjach zdjęciowych, kampaniach reklamowych i różnych eventach modelka mocno zaangażowała się w działalność charytatywną i odkryła w tym swoje powołanie. Krystyna Sokołowska chętnie angażuje się w akcje społeczne, a jej celem jest przede wszystkim wspieranie kobiet na różnych płaszczyznach. Po powrocie z Indii planuje otworzyć studio stretchingu i szukać pracy w telewizji.

Robotyka i SI

Agenci sztucznej inteligencji pomogą osobom z niepełnosprawnościami korzystać z internetu. Zastosowanie rozwiązania może być jednak dużo szersze

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Ohio opracowali model językowy służący jako agent SI. Jego zadaniem ma być przeglądanie stron internetowych i wykonywanie poleceń wydawanych przez użytkownika. Dzięki temu osoby niewidome oraz z niepełnosprawnością ruchową będą mogły w pełni korzystać z możliwości internetu. Twórcy zapewniają przy tym, że możliwości rozwiązania są dużo większe. Mogłoby ono analizować strony czy nawet całe systemy w celu opracowywania ich udoskonaleń.

Media

Dagmara Kaźmierska: Zawsze miałam inne marzenia niż udział w „Tańcu z Gwiazdami”, ale zdecydowałam się w końcu spełnić prośby producentów. Już kilka lat temu mi to proponowano

Jak podkreśla Dagmara Kaźmierska, nie zależało jej na występie w tanecznym show Polsatu, ale producenci już od dłuższego czasu składali jej propozycję. Nie mogła jej jednak przyjąć, bo zmagała się z poważną kontuzją. Teraz stan zdrowia pozwala jej już na udział w tym programie i właśnie zaczęła treningi. Czternastą edycję „Tańca z Gwiazdami” będzie można oglądać już od 3 marca.