Międzynarodowy Dzień Jogi z Emirates
Wywodząca się z Indii joga jest praktykowana na całym świecie – to ćwiczenia poprawiające kondycję ciała, umysłu i ducha. Każdego roku, 21 czerwca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jogi. Jest to idealna okazja do tego, aby przyjrzeć się korzyściom uprawniania tej formy aktywności. W końcu to dzięki niej możemy poczuć jedność z otaczającą nas naturą. Tego roku Dzień Jogi jest świętowany pod hasłem „Joga w domu, joga z rodziną”. W ramach inspiracji dla podróżujących joginów, linie Emirates przygotowały listę kierunków, które powinni oni wziąć pod uwagę planując przyszłe wyjazdy.
Indie (kierunek Delhi). Oczywistym celem podróży dla joginów z całego świata jest Azja, a dokładniej Indie. To tutaj można znaleźć wiele pustelni (zwanych aśramami) i kursów dla joginów oraz poznać najbardziej autentyczną formę jogi. Miasto Rishikesh to kolebka jogi – co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Jogi. To raj dla osób praktykujących tę aktywność, pełen światowej sławy nauczycieli, pustelni i świątyń. Położony jest nieopodal świętej rzeki Ganges, u podnóża Himalajów. Ćwiczenie jogi w otoczeniu tych majestatycznych gór to z pewnością niezapomniane doświadczenie.
Indonezja (kierunek Bali). Dla poszukiwaczy tropikalnej scenerii najlepszym wyborem będzie Indonezja. Pobyt na malowniczej wyspie Bali będzie sprzyjał nie tylko wypoczynkowi umysłu, ale też ciała i duszy. Warto wiedzieć, że to miejsce, gdzie odbywa się jedno z najsłynniejszych wydarzeń dla miłośników jogi – Bali Spirit Festival. Codzienne aktywności mają miejsce nieopodal miejscowości Ubud, w otoczeniu zielonych pól ryżowych. Na Festiwalu można spotkać osoby z całego świata, poznać najlepsze techniki i zdobyć cenne doświadczenia.
Tajlandia (kierunek Phuket). Tajlandia to miejsce, gdzie można przywrócić równowagę ciała i ducha. Kraj jest potocznie nazywany „krajem uśmiechu”, ponieważ Tajowie są znani na świecie jako najsympatyczniejsi ludzie na ziemi. Dobrym miejscem na ćwiczenie jogi będzie Phuket, położony na południowym krańcu Tajlandii. Można tam poznać Bikram jogę, a naucza jej nie kto inny jak Bikram Choudhury, pomysłodawca tego nurtu.
Japonia (kierunek Tokio). Tokio to jedno z najaktywniejszych miejsc dla joginów na mapie Azji Wschodniej. Aż trudno uwierzyć, że równowagę można znaleźć w najbardziej zapracowanym mieście na świecie. Yoyogi to oaza w samym środku Tokio. W parku można natknąć się na osoby praktykujące jogę, a nawet tai chi – formę sztuk walki wzmacniającą siłę i elastyczność górnych i dolnych partii ciała.
Nowa Zelandia (kierunek Auckland). Najpiękniejsze miejsca na ziemi można znaleźć w Nowej Zelandii. To tam naturę spotyka się w najczystszej formie – widoki lodowców, gór, fiordów, płaskowyżów wulkanicznych, równin czy lasów zachwycają swoim pięknem. Można tu ćwiczyć jogę na piaszczystych wybrzeżach, np. na pełnych czarnego piasku plażach znajdujących się po zachodniej stronie kraju, w rejonie Auckland. Popularnym wśród miłośników jogi miastem jest Piha – to tutaj jogini ćwiczą na plaży, w otoczeniu natury i szumu fal. Można również skorzystać z bogatego wyboru kursów jogi – każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Australia (kierunek Sydney). Australijczycy to mistrzowie nowych trendów w jodze. Najbardziej znanym jest Barre Body, połączenie jogi, pilatesu i baletu. Ale można tutaj spróbować także tzw. jogi HIIT, czyli kombinacji dynamicznej jogi z intensywnym treningiem interwałowym. Z kolei w wyniku połączenia jogi i pilatesu powstało jogalates. Wszyscy lubiący ćwiczenia w wodzie powinni spróbować SUP jogi, czyli jogi uprawianej na desce kołyszącej się na tafli wody.
Jogę można uprawiać wszędzie i o każdej porze, a Międzynarodowy Dzień Jogi będzie idealną okazją nie tylko do ćwiczeń, ale również do planowania przyszłych podróży do miejsc, które powinien odwiedzić każdy jogin.
O Emirates
Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.
Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.
Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.
Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.
Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.