Komunikaty PR

Międzynarodowy Dzień Jogi z Emirates

2020-06-22  |  01:00
Biuro prasowe

Wywodząca się z Indii joga jest praktykowana na całym świecie – to ćwiczenia poprawiające kondycję ciała, umysłu i ducha. Każdego roku, 21 czerwca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jogi. Jest to idealna okazja do tego, aby przyjrzeć się korzyściom uprawniania tej formy aktywności. W końcu to dzięki niej możemy poczuć jedność z otaczającą nas naturą. Tego roku Dzień Jogi jest świętowany pod hasłem „Joga w domu, joga z rodziną”. W ramach inspiracji dla podróżujących joginów, linie Emirates przygotowały listę kierunków, które powinni oni wziąć pod uwagę planując przyszłe wyjazdy.

Indie (kierunek Delhi). Oczywistym celem podróży dla joginów z całego świata jest Azja, a dokładniej Indie. To tutaj można znaleźć wiele pustelni (zwanych aśramami) i kursów dla joginów oraz poznać najbardziej autentyczną formę jogi. Miasto Rishikesh to kolebka jogi – co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Jogi. To raj dla osób praktykujących tę aktywność, pełen światowej sławy nauczycieli, pustelni i świątyń. Położony jest nieopodal świętej rzeki Ganges, u podnóża Himalajów. Ćwiczenie jogi w otoczeniu tych majestatycznych gór to z pewnością niezapomniane doświadczenie.

Indonezja (kierunek Bali). Dla poszukiwaczy tropikalnej scenerii najlepszym wyborem będzie Indonezja. Pobyt na malowniczej wyspie Bali będzie sprzyjał nie tylko wypoczynkowi umysłu, ale też ciała i duszy. Warto wiedzieć, że to miejsce, gdzie odbywa się jedno z najsłynniejszych wydarzeń dla miłośników jogi – Bali Spirit Festival. Codzienne aktywności mają miejsce nieopodal miejscowości Ubud, w otoczeniu zielonych pól ryżowych. Na Festiwalu można spotkać osoby z całego świata, poznać najlepsze techniki i zdobyć cenne doświadczenia.

Tajlandia (kierunek Phuket). Tajlandia to miejsce, gdzie można przywrócić równowagę ciała i ducha. Kraj jest potocznie nazywany „krajem uśmiechu”, ponieważ Tajowie są znani na świecie jako najsympatyczniejsi ludzie na ziemi. Dobrym miejscem na ćwiczenie jogi będzie Phuket, położony na południowym krańcu Tajlandii. Można tam poznać Bikram jogę, a naucza jej nie kto inny jak Bikram Choudhury, pomysłodawca tego nurtu.

Japonia (kierunek Tokio). Tokio to jedno z najaktywniejszych miejsc dla joginów na mapie Azji Wschodniej. Aż trudno uwierzyć, że równowagę można znaleźć w najbardziej zapracowanym mieście na świecie. Yoyogi to oaza w samym środku Tokio. W parku można natknąć się na osoby praktykujące jogę, a nawet tai chi – formę sztuk walki wzmacniającą siłę i elastyczność górnych i dolnych partii ciała.

Nowa Zelandia (kierunek Auckland). Najpiękniejsze miejsca na ziemi można znaleźć w Nowej Zelandii. To tam naturę spotyka się w najczystszej formie – widoki lodowców, gór, fiordów, płaskowyżów wulkanicznych, równin czy lasów zachwycają swoim pięknem. Można tu ćwiczyć jogę na piaszczystych wybrzeżach, np. na pełnych czarnego piasku plażach znajdujących się po zachodniej stronie kraju, w rejonie Auckland. Popularnym wśród miłośników jogi miastem jest Piha – to tutaj jogini ćwiczą na plaży, w otoczeniu natury i szumu fal. Można również skorzystać z bogatego wyboru kursów jogi – każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Australia (kierunek Sydney). Australijczycy to mistrzowie nowych trendów w jodze. Najbardziej znanym jest Barre Body, połączenie jogi, pilatesu i baletu. Ale można tutaj spróbować także tzw. jogi HIIT, czyli kombinacji dynamicznej jogi z intensywnym treningiem interwałowym. Z kolei w wyniku połączenia jogi i pilatesu powstało jogalates. Wszyscy lubiący ćwiczenia w wodzie powinni spróbować SUP jogi, czyli jogi uprawianej na desce kołyszącej się na tafli wody.

Jogę można uprawiać wszędzie i o każdej porze, a Międzynarodowy Dzień Jogi będzie idealną okazją nie tylko do ćwiczeń, ale również do planowania przyszłych podróży do miejsc, które powinien odwiedzić każdy jogin.


O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Porusz swój umysł z ASICS Biuro prasowe
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2
Sport Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?
2024-09-24 | 11:00

Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?

W stolicy Wielkopolski w kolebce polskiego triathlonu odbyły się niedawno kolejne z cyklu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Są to nie tylko zawody, to przede wszystkim styl życia. Jednym z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.