Mistrz Zmarzlik w poznańskim Novotelu
Święto fanów żużla w Poznaniu!
W piątek 24 stycznia Novotel Poznań Centrum stał się centrum sportowych emocji. Hotel gościł Bartosza Zmarzlika, indywidualnego żużlowego mistrza świata i najlepszego sportowca 2019 roku. Na spotkanie gwiazdą speedwaya przybyło niemal 300 fanów. Mogli oni nie tylko posłuchać Mistrza, ale i podziwiać jego motocykl. Współpracując z PSŻ Poznań, organizatorem spotkania, Novotel Poznań Centrum udowodnił po raz kolejny, że obiekt hotelowy może być ważnym i aktywnym członkiem lokalnej społeczności.
Wizyta Bartosza Zmarzlika, gwiazdy Stali Gorzów, wzbudziła w stolicy Wielkopolski wielkie emocje. Zainteresowanie spotkaniem było ogromne, a przygotowane przez organizatora wejściówki rozeszły się w kilka godzin. To był dzień, który w całości upłynął pod znakiem sportu – oprócz przygotowanego na 300 osób spotkania, w hotelu powstała scena z motocyklem żużlowym oraz specjalna strefa VIP, w której mistrz speedwaya spotkał się z mediami.
Współpraca z PSŻ Poznań i goszczenie Bartka Zmarzlika to nasz gest w stronę poznańskich kibiców czarnego sportu. Miasto ma wspaniałe tradycje żużlowe sięgające okresu międzywojennego. Emocje związane ze spotkaniem i skala zainteresowania potwierdzają, że żużel jest sportem ważnym dla lokalnej społeczności i takie inicjatywy jako Novotel z przyjemnością wspieramy – podkreślił dyrektor Novotel Poznań Centrum, Tomasz Krzysztanowski. –Życzymy wszystkim kibicom, aby w kolejnych sezonach mieli szansę wspierać drużynę „Skorpionów” w walce o najwyższe trofea, aż na sam szczyt Ekstraligi – podsumował.
Miejsce eventów i sportowych emocji
Wizyta żużlowego mistrza to nie jedyna tego typu inicjatywa w Novotel Poznań Centrum, który konsekwentnie wspiera inicjatywy sportowe ważne dla lokalnej społeczności. Prowadzi m.in. stałą współpracę z drużyną koszykarek Basket Ligi ENEA AZS Poznań, która w przestrzeniach na pl. Andersa zaprezentowała swój skład na sezon 2019/20. W zeszłym roku hotel gościł również fanów e-sportu w ramach wielkopolskich rozgrywek gwiazd Good Game League.
Obiekt wpisany jest w panoramę Wielkopolski od wielu lat, a od 2018 roku, po pełnej rewitalizacji, prezentuje nowoczesne wnętrza z rozbudowanym zapleczem konferencyjnym. Oferuje pełne wsparcie w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, bankietów i innych wydarzeń specjalnych. Na 1200 mkw. powierzchni znajduje się siedem sal, mogących pomieścić nawet 1100 osób. Wysokie sufity i przestronne powierzchnie wypełnione światłem dziennym tworzą przestrzeń odpowiednią do wszelkiego typu eventów. Nowoczesne i komfortowe pokoje zaprojektowano tak, aby sprzyjały również wygodnemu, rodzinnemu wypoczynkowi.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.