Komunikaty PR

Moda na Jackfruita

2021-08-18  |  12:00
Biuro prasowe

Kilka faktów o Jackfruicie

To owoc wiecznie zielonego drzewa bochenkowego, tzw. chlebowca różnolistnego – znanego i hodowanego w Azji od ponad 3 000 lat.

Z zewnątrz, Jackfruit pokryty jest grubą skórką z tępymi kolcami, a jego przeciętna masa wynosi… około 10 kg.

Młode owoce chlebowca są koloru zielonego, ale gdy dojrzewają stają się żółto- brązowe.

W porównaniu ze świeżym odpowiednikiem – Jackfruit suszony ma wyższą wartość energetyczną, zawiera też dużo więcej błonnika*.

 

Jackfruit to największy owoc świata, który w ostatnich latach cieszy się na świecie dynamicznie rosnącą popularnością. Początkowo był traktowany głównie tylko jako przekąska, dziś Jackfruit coraz częściej jest składnikiem wielu wykwintnych dań w zdrowej kuchni i przysmakiem wegetarian.

Jego wyjątkowy smak, struktura przypominająca tradycyjne chipsy, a także liczne walory prozdrowotne i kulinarne sprawiają, że owoc drzewa bochenkowego zdobył m.in. uznanie użytkowników serwisu Pinterest, a od niedawna - dzięki udostępnieniu przez markę HELIO popularnej egzotycznej przekąski polskim konsumentom – Jackfruit cieszy się sporym zainteresowaniem wśród blogerów! Został nawet przez nich uznany za najlepszy produkt na rynku w kategorii Żywność w opiniotwórczym plebiscycie Influencer’s Top 2020!

Jackfruit – naturalnie na zdrowie!

Egzotyczne owoce suszonego chlebowca spożywane są dziś częściej niż surowe. W porównaniu ze świeżym odpowiednikiem – Jackfruit suszony ma wyższą wartość energetyczną (320- 350 kcal w 100g produktu) oraz dużo więcej błonnika (7g/100g). Ponadto, jest źródłem wielu innych cennych składników odżywczych, tj. potas, żelazo, wapń, cynk, magnez oraz witamin: A, C i z grupy B*, dlatego warto, by Jackfruit HELIO Natura znalazł się w codziennym menu. Sprawdzi się zwłaszcza w diecie osób odchudzających się, a ze względu na zawartość białka i tłuszczów - także w diecie osób aktywnie wypoczywających ;-) Wartościowa FIT przekąska HELIO Natura to bowiem doskonałe źródło naturalnej energii, ale i zdrowa alternatywa dla słodyczy, dlatego Jackfruit będzie niezastąpiony podczas wycieczek, spacerów i treningów.

Jackfruit HELIO Natura – same atuty!

Ma oryginalny smak, liczne właściwości zdrowotne, nie zawiera konserwantów i sztucznych ulepszaczy.

Jackfruit jest bez dodatku cukru – stanowi zdrową alternatywę dla słodyczy.

To szybka i zdrowa przekąska w wygodnym opakowaniu – Jackfruit HELIO Natura można zabrać ze sobą do pracy, szkoły, na trening lub wycieczkę rowerową.

Jackfruit świetnie sprawdza się w codziennej zdrowej diecie, także w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, jako składnik deserów, koktajli, zup czy sosów itp.

Atuty nowej, super modnej przekąski bez konserwantów HELIO Natura zostały docenione przez trendesetterów i cenionych ekspertów rynku – zarówno w plebiscycie Influencer’s Top, jak i w konkursie lidera wśród magazynów poradnikowych. W zeszłym roku Jackfruit otrzymał bowiem prestiżowy tytuł „SUPERPRODUKTU Świata Kobiety” w kategorii ŻYWNOŚĆ PRODUKTY DIETETYCZNE.

 

Nie znasz jeszcze Jackfruita? 

Koniecznie wypróbuj #super #hit #trendy #fit przekąskę HELIO Natura i poznaj prawdziwy smak egzotycznych owoców drzewa bochenkowego, a poczujesz się jak… na egzotycznych wakacjach o każdej porze roku! 

*Na podst. materiałów autorstwa Karoliny Kulmińskiej, SKN Żywienia Człowieka, pod kier. Zespołu Zakładu Żywienia Człowieka WNoZ

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.