Komunikaty PR

Czas na odpływ, czyli trendy w urządzaniu strefy prysznicowej

2024-11-06  |  15:36

Odwodnienie liniowe to nieodłączny element aranżacji nowoczesnej łazienki. I tak, jak ewoluowały same kabiny, stając się przestronnymi strefami relaksu, tak możemy zaobserwować pewne kierunki i zmiany w doborze samych odpływów. A ich rola jest kluczowa – stanowią bowiem podstawę funkcjonalności prysznica, nie pomijając względów estetycznych i samego designu.

Rynek oferuje wiele rozwiązań w zakresie odprowadzania wody prysznicowej – zarówno w zakresie montażu, jak i wzornictwa. Wśród nich znajdziemy m.in. odwodnienie liniowe składające się z rynny i wypełniającego ją rusztu, czy profile dostępne w różnych opcjach wykończeniowych. To, które z nich wybierzemy, zależy w dużej mierze od zamysłu projektanta, możliwości montażowych, spójności z pozostałymi elementami wyposażenia czy trendów. Niemniej warto przyjrzeć się tym rozwiązaniom, które w ostatnim czasie często pojawiały się w nowoczesnych łazienkach.

Czerń i waga złota

Jednymi z podstawowych kryteriów doboru odwodnienia prysznicowego są trendy i spójność wzornicza z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. W ostatnich latach mogliśmy obserwować następujące po sobie kierunki – od chromu w połysku, poprzez czerń, na złotych detalach kończąc. Czerń i złoto to wciąż popularne wykończenia dla armatury sanitarnej czy przycisków spłukujących. Utożsamiane są z elegancją i luksusem, wyróżniają się na tle stonowanej bazowej aranżacji. Bez problemu dobierzemy do nich również profile prysznicowe. Ciekawą propozycją jest odwodnienie TECEdrainprofile. Minimalistyczny profil dostępny jest zarówno w kolorze optycznego złota, jak i w czerni. Dzięki specjalnej powłoce jest odporny na zarysowania i ślady użytkowania. Fani wyrazistych akcentów docenią również odwodnienie TECEdrainline w czarnym matowym wykończeniu. Na uwagę w tym przypadku zasługuje fakt, że zarówno rynna, jak i ruszt, są powlekane kolorystycznie, co przekłada się na wyjątkowo elegancki efekt.

Minimalizm w odpowiednim wymiarze

Oszczędność w zakresie form, barw, wyposażenia – to kolejny wnętrzarski trend, który towarzyszy nam od dawna – także w aranżacji łazienek. Raz bywa bardziej surowy, w innym przypadku bliski naturze i przytulny. Jednak bez wątpienia minimalizm skradł nasze serca i nie chcemy się z nim rozstawać. Urządzając strefę prysznicową w tym stylu coraz częściej decydujemy się na przestronne kabiny typu walk-in oraz proste w formie odwodnienia. Na znaczeniu zyskują również rozwiązania na wymiar. Obie te cechy łączy odpływ TECEdrainprofile. Profil jest minimalistyczny w formie, a dodatkowo wyróżnia się możliwością przycięcia i dopasowania do wymaganych parametrów strefy prysznicowej. W zestawieniu z wielkoformatowymi płytkami staje się niemal niewidoczny dla oka.

Funkcjonalność w ukryciu

Za minimalizmem podąża efekt „kamuflażu” – ale jak osiągnąć go w przestrzeni prysznica? Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salony spa – z wydzieloną strefą i kabiną typu walk-in. Do wykończenia posadzek stosuje się już nie tylko tradycyjne płytki, ale także naturalne materiały, takie jak kamień. Taka sytuacja projektowa wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody prysznicowej i ukrycie odpływu. Odpowiedzią jest TECEdrainline do kamienia naturalnego. Dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną w kamieniu widoczna pozostaje jedynie wąska szczelina. Takie rozwiązanie pozwala także na utrzymanie jednego poziomu podłogi we wszystkich strefach użytkowych łazienki.

Z kolei, gdy materiałem stosowanym do wykończenia posadzki są płytki ceramiczne, warto sięgnąć po ruszty typu „plate”. Służą one do wklejania odpowiednio przyciętego wcześniej materiału, dzięki czemu odpływ może być ukryty pod warstwą płytek. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową. Ruszty „plate” wchodzą w skład kompletnego systemu odwodnień liniowych. W przypadku rozwiązań TECEdrainline bezspoinowy korpus rynny wykonany jest ze stali nierdzewnej i zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jego łatwe czyszczenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Innowacje PEKA na tegorocznej ekspozycji podczas WARSAW HOME Biuro prasowe
2024-11-06 | 11:00

Innowacje PEKA na tegorocznej ekspozycji podczas WARSAW HOME

Tegoroczna ekspozycja PEKA na targach WARSAW HOME  stała się prawdziwym świętem innowacji w aranżacji wnętrz. Firma, znana z dostarczania eleganckich, a zarazem funkcjonalnych
Dom Szalone promocje Dreame
2024-11-05 | 17:00

Szalone promocje Dreame

Dreame jest producentem wysokiej klasy produktów z kategorii AGD. W bogatej ofercie marki znajdują się innowacyjne roboty sprzątające, odkurzacze pionowe, urządzenia Wet&Dry,
Dom Oko na design. Malwina Konopacka otwiera swój showroom w DOMOTECE
2024-11-05 | 10:40

Oko na design. Malwina Konopacka otwiera swój showroom w DOMOTECE

Showroom Malwiny Konopackiej otwiera się w warszawskiej DOMOTECE. Na wystawie zobaczymy szeroki wachlarz obiektów – od premierowych kolekcji „Po drugiej stronie lustra”,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Anna Głogowska: Obsesyjnie sortuję śmieci. Jestem wściekła na wszystkich sąsiadów, którzy tego nie robią

Tancerka zauważa, że dbając o środowisko naturalne, jednocześnie dbamy o swoje zdrowie i troszczymy się o przyszłe pokolenia. Nie powinno się więc lekceważyć postaw proekologicznych, myśląc, że są one zarezerwowane dla kogoś innego. Zmiany na lepsze trzeba zacząć od swojego podwórka, bo nawet drobne gesty mają dużo większe znaczenie, niż może nam się wydawać. Anna Głogowska zapewnia, że w jej domu szczególną uwagę zwraca się na segregowanie śmieci i ograniczanie plastiku. Na przykład jednorazowe butelki zastępuje bidonami.

Transport

Ostatni moment na przygotowanie samochodu do zimy. Wśród zaleceń nie tylko wymiana opon, ale i sprawdzenie oświetlenia

Listopad to ostatni dzwonek na przygotowanie samochodu do zimy – wymianę opon i sprawdzenie oświetlenia. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe, ale jak wynika z badania Goodyear, 82 proc. polskich kierowców tego pilnuje. Z ustawieniem świateł jest gorzej. Mniej niż połowa pojazdów jest w stanie zapewnić minimum oświetlenia określonego przepisami – wynika z danych Instytutu Transportu Samochodowego.