Ogarnij chaos, czyli jak zrobić porządki w szafie?
Personal PR Sp. z o.o.
Słowackiego 1a
80-281 Gdańsk
kamila.kotowska|personal-pr.pl| |kamila.kotowska|personal-pr.pl
660611632
www.personal-pr.pl
Sterty pogniecionych zapomnianych koszulek, stare sukienki "na potem", powyciągane swetry i tych kilka zestawów, które nosisz uparcie na co dzień? Jeśli tak wygląda Twoja szafa, mamy wiadomość: czas na generalne porządki! Spokojnie – wystarczy dobry plan i sprawdzone porady, a może okazać się, że sprzątanie garderoby wejdzie Ci w krew i wypracujesz sobie nowy nawyk na przyszłość! Sprawdź tych kilka prostych kroków, które pomogą okiełznać chaos w szafie i zatrzymać porządek na dłużej.
Uporządkuj wieszaki
To błahostka, która może zaowocować szybkimi efektami! Postaw na jeden wzór wieszaków, pozbądź się tych odkształconych, pożegnaj się jednorazówkami, wyrzuć powyginane i bez haczyków. Pasujące do siebie wieszaki zdobiące Twoją szafę sprawią nie tylko, że będzie wyglądać schludnie, ale sprawią również, że ład będzie rzucał się w oczy już od chwili otworzenia szafy!
Segreguj
Większość z nas ma mnóstwo ubrań zalegających w szafie – często przy porządkach kierujemy się sentymentem i zostawiamy ciuchy "na potem". Postaw jednak na szczerość i pozbądź się ubrań, które już na Ciebie nie pasują, nie są zgodne z Twoim aktualnym stylem czy trybem życia lub po prostu Ci się znudziły. Ulga gwarantowana!
Podczas selekcji zwróć uwagę na:
1. Rozmiar – nie ma sensu trzymać rzeczy za dużych lub za małych. Często czekają na swoją chwilę, jednak gdy zgubisz kilka kilogramów, będziesz zapewne wolała kupić sobie coś zupełnie nowego. W szafie zostaw więc tylko te ubrania, które w danej chwili pasują.
2. Paletę kolorów – sama wiesz najlepiej, które kolory służą Twojej urodzie, w których czujesz się najlepiej, a których zdecydowanie musisz unikać. Wszystko odstające od zasady "w tym kolorze czuję się dobrze" powinno wylądować w koszu!
3. Jakość ubrań – sentyment do ubrania nie zawsze wiąże się z jego dobrym wyglądem. Pamiętasz ten sweter, który tak uwielbiasz, ale już dawno rozciągnął się w praniu? Nie ma na niego miejsca w Twojej szafie!
4. Fason – niektóre fasony szczególnie służą naszym sylwetkom – podkreślają figurę, sprawiają, że wyglądamy zgrabniej lub są po prostu uniwersalną podstawą naszych stylizacji – takich ciuchów potrzebuje Twoja świeżo wysprzątana szafa!
Wyrzucanie ubrań i akcesoriów przychodzi Ci ze szczególną trudnością? Pomyśl, w jaki sposób Twoje stare fatałaszki mogą przydać się innym. Posortuj ubrania na 3 grupy:
1. Rzeczy, które zostają.
2. Rzeczy do przekazania dalej.
3. Rzeczy do wyrzucenia.
Uwaga! Sortując ubrania, pamiętaj o kilku ważnych zasadach:
1. Nie gromadź zbyt wielu rzeczy do noszenia „po domu”.
2. Nie przechowuj ubrań w nieodpowiednim rozmiarze.
3. Nie składuj ubrań, których nie miałaś na sobie od roku.
4. Nie przechowuj nietrafionych prezentów.
Sezonuj ubrania
Spośród ubrań, które zostają, wybierz te, które są nieodpowiednie do aktualnego sezonu. Latem nie potrzebujesz grubych swetrów czy zimowych kurtek, a w zimie cienkich sukienek. Wypierz, usuń zmechacenia i złóż niepasujące do aktualnej pory roku ubrania, a następnie wynieś je na strych, do piwnicy lub schowaj na dnie szafy, w której przygotowałaś miejsce.
Ubrania, które zdecydowałaś się zostawić, włóż do szafy. Trzymaj się zasady 1 wieszak = jedno ubranie. Dzięki temu ubrania będą w zasięgu wzroku i nie zapomnisz o ich istnieniu. Te elementy garderoby, które trafią na półki, układaj kategoriami – eleganckie, codzienne, koszule, spodnie, sukienki itd. – lub kolorami.
Podaj dalej
Niepotrzebnych ubrań, które są w dobrym stanie, wcale nie musisz wyrzucać. Możesz podarować je rodzinie, znajomym, oddać potrzebującym lub sprzedać – w ten sposób zyskają zupełnie nowe życie! W sieci znajdziesz mnóstwo miejsc pomagających z pozostałościami po generalnych porządkach szafy – jednym z nich jest www.remixshop.com, który ułatwia cały proces sprzedaży, zmniejszając maksymalnie zaangażowanie użytkowników.
Kiedy szafa jest uporządkowana, staraj się zachować ten stan jak najdłużej. Powtarzaj regularnie cały proces sprzątania, pozbywając się przy tym ubrań, które tylko w niej zalegają. Częstotliwość sprzątania powinna być uzależniona od tempa, w jakim wszystko, co ładnie poukładałaś, zmienia się w chaos oraz od tego, jak często pozwalasz sobie na impulsywne, nie zawsze przemyślane zakupy. Pamiętaj – jeśli przez ostatnich kilka lat nie było okazji, żeby na siebie włożyć dane ubranie… to już raczej nie będzie ;)

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.