Modne lamele i ryflowania we wnętrzach minimaluxe
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Lamele - aranżacyjny hit ostatnich lat - do dziś cieszą się uznaniem w wystroju wnętrz. Smukłe, drewniane listewki z subtelnym wdziękiem zdobią domowe pomieszczenia, dodając im lekkości i uroku. Choć potrafią odnaleźć się w każdym stylu, szczególnie efektownie prezentują się w inspirowanych naturą aranżacjach w duchu minimaluxe.
Jednym z najbardziej popularnych sposobów na wykorzystanie lameli w aranżacji wnętrz jest udekorowanie nimi ściany. Zamontowane na całej jej wysokości drewniane listwy optycznie podwyższają pomieszczenie i z charakterystyczną dla siebie łagodnością wyznaczają wysmakowany klimat. Wykreowaną aurę elegancji z precyzją podtrzymają szare ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva oraz świecąca miękkim światłem wisząca lampa. Bez zbędnych dodatków powstanie wówczas stonowane, nienachalne, a jednocześnie wysublimowane wnętrze w modnym stylu quiet luxury.
Lamele pokrywające jedynie dolną część ściany posłużą z kolei za efektowną lamperię, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Z tego też względu tego typu dekoracja bardzo dobrze sprawdzi się w wymagających pomieszczeniach, jak przedpokój, hol czy jadalnia. Dzięki dostępnym na rynku produktom, listwy mogą też przybrać dowolny kolor, jak np. S440 Silk Road z palety Tikkurila. Cyjanowy odcień będzie ciekawym tłem dla oryginalnych detali, wydobywając nieprzeciętny charakter aranżacji.
Modnym elementem wyposażenia wnętrz w duchu cichej elegancji są też lamelowe meble. Ustawiona w salonie efektowna komoda z naturalnego drewna urzeka zgrabnym ryflowaniem, wybijając się na tle szarości ścian pomalowanych farbą Beckers Designer Colour w odcieniu Stony Grey. Jasna, drewniana podłoga dopełnia wysmakowany look, a florystyczne dekoracje wprowadzają do domu odrobinę koloru i świeżości.
W skąpanej w beżach łazience niezwykle szykownie prezentuje się lamelowa szafka pod umywalkę w cieszących się szczególną popularnością w tym sezonie obłych kształtach. Modne ryflowania i krągłości nadają lekkości bryle mebla, składając się na subtelny, acz wysmakowany design. Owalny blat i umywalka wdzięcznie harmonizują z naściennym lustrem, które zamyka listę krągłości w pomieszczeniu. Odcień Zawsze na czasie z palety Dekoral Łazienka & Kuchnia wypełnia pomieszczenie przyjemnym ciepłem, wpisując się w styl niewymuszonej elegancji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.